SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie  z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

Dziś Uroczystość I Komunii świętej. 21 dzieci klasy III po raz pierwszy przystąpiło do stołu Pańskiego. Dziękuję rodzicom  za posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni. Dziękuję za dar ołtarza dla Parafii.

2. Jutro będziemy obchodzili II Dzień Zielonych świątek święto NMP, Matki Kościoła. Msze o 6.30 i 17.30.

3. Dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na biały tydzień. Jutro o 17.30 dziękujemy za chrzest święty i za naszych rodziców. Przynosimy świece i zdjęcia rodziców – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. We wtorek modlitwa za bacie dziadków i nauczycieli, wychowawców W środę zawierzenie się Matce Boże. W czwartek modlitwa za kapłanów, Piątek zawierzenie się Bożemu Sercu i sobota modlitwa za Ojczyznę i rozdanie obrazków komunijnych.

 3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.17.30 w czasie Nowenny w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia o 17.30 będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Za tydzień dzieci klasy IV o godz. 12.30 przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Próby przed rocznicą w poniedziałek i środa o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny w sobotę godz. 10.00.  Za tydzień spotkania mają po mszy o 9.30 młodzież klasy VII przygotowanie do bierzmowania, na Mszy o 11.30 klasa II o 12.30 klasa IV Rocznica, Natomiast po mszy o 16.00 zapraszam Radę Parafialną na swoje spotkanie. Omówimy ważne sprawy dotyczące naszych prac i przygotowania do 25 lecia koronacji naszego obrazu.

6.Wczoraj było modlitwa o urodzaje i poświęcenie pól na Nieradzie w domu Eden i na Gruchli. Dziękuję za wspólną modlitwę i o troskę o nasze krzyże. Ofiary złożyli: Dom Eden 200, Nierada krzyż I -100, krzyż II – 220, Przy krzyżu na Młynie 130, Gruchla-

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Bolesław Labocha z ul ks. Skrzeka,  którego pogrzeb we wtorek o godz 14.00. Polećmy też ks. Stefana Jachimczaka byłego proboszcza parafii św. Stanisłąwa BM w Myszkowie i naszych zmarłych  miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

 W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz, prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych,

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci

VII Niedziela Wielkanocna – 16.05.2021 – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

2. Przez cały maj codziennie,  po mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. W sobotę było poświęcenie pól i modlitwa o urodzaje na Mrzygłodce i Sikorce oraz na Mrzygłodzie, a za tydzień też w sobotę po mszy wieczornej modlitwa o urodzaje na Gruchli przy krzyżach i msza na ołtarzu Koronacyjnym oraz na Nieradzie, przy Młynie, a także w Domu Eden. Bóg zapłać za ofiary z poświęcenia: Mrzygłodka 350zł, Palmowa 120, Sikorka 390. i Mrzygłód 220. Dziękuję za wspólną modlitwę i troskę o nasze krzyże i kapliczki Ofiarę na K-ł złożyła rodz. z Traugutta 100zł. Dziś taca inwestycyjna – Bóg zapłać.

3. Za tydzień dzieci klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Msza Komunijna na prośbę rodziców rozpocznie się wyjątkowo o godz. 11.00. Do kościoła na tą mszę św. wchodzą dzieci i rodzice. Pozostali ze względu na ograniczenia mogą uczestniczyć na zewnątrz. Ostatnie próby dla dzieci poniedziałek i środa o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny w piątek o godz. 16.00. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie Kościoła i placu.

4. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klasa VIII, o godz. 11.30 klasa II, po mszy o 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, a w sobotę o 15.30 spotkanie dla dzieci i rodziców klasy IV rocznicowej, potem próba i zostajemy na Mszy święte.j  Za tydzień Komunia więc spotkań nie ma dopiero 30 maja.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Jutro z okazji Roku św. Józefa, o 17.30 NOWENNA DO ŚW. JÓZEFA. Będziemy przez wstawiennictwo patrona rodzin modlić się za tych którzy w roku 2018 przyjęli chrzest, Komunię , bierzmowanie, sakrament małżeństwa, oraz za wszystkich zmarłych, którzy  odeszli w roku 2018. Za zmarłych wraz z naszą modlitwą można zapalić świeczkę na naszych świecznikach.

7.Organizujemy wyjazd autokarem na jednodniową Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 5 czerwca. Zapisy w zakrystii. Zachęcam członków żywego Różańca i wszystkich chętnych.

Powstała też inicjatywa w naszej diecezji, by od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez cały rok modlić się za każdego kapłana na różańcu. Osoby chętne, które chciały by modlić się za kapłanów zachęcam by wpisały się na listę, która znajduję się na bocznym ołtarzu. Zachęcam do tej inicjatywy członków ŻR ale również inne osoby, którzy przez dar swojej modlitwy mogą pomagać kapłanom w ich posłudze.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzę miłej i błogosławionej niedzieli. Nowenna do Ducha Świętego

VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, po mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przy naszych krzyżach i figurach. Dziękujemy naszym trębaczom, którzy codziennie wygrywają z naszej wieży pieśni maryjne w maju.

3. Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o g.. 16.00. a klasa IV rocznicowa – sobota g. 15.50.

Dziś spotkania mają. o godz. 9.30 klasy VI a i b jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami.  Za tydzień spotkania mają: na mszy o 9.30 klasa VIII jako przygotowanie do bierzmowania, na mszy o 11.30 klasa II, o 12.30 klasa III, a w sobotę o 15.50 klasa IV.

Spotkanie Akcji katolickiej podczas Mszy św w środę o 17.30, a po niej spotkanie formacyjne.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie gdzie z różańcem fatimskim, będziemy też prosić o głęboką wiarę dla nas, ale też o ustanie Pandemii.

5. W sobotę poświęcenie pól na Mrzygłódce i msza na Sikorce, a drugi kapłan ma poświęcenie na Mrzygłodzie i msza święta przy ostatnim krzyżu.

6. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Ofiarę na Kościół złożyli: pewna osoba z Włodowskiej 100 zł i pewna osoba 1000zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Aniela Kowalczyk i Tadeusz Goc. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek …..

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski -03.05.2021

1. Naród Polski wielokrotnie doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej, np. podczas potopu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 r. uroczystym aktem oddał naszą ojczyznę pod opiekę Matki Bożej i ogłosił Ją Królową Korony Polskiej. Papież Pius XI ustanowił święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które jest obchodzone 3 maja dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski i główną patronką kraju.

2. Dzisiaj nie tylko dziękujemy Bogu za niezwykłe wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, lecz także prosimy Ją, aby wyjednała nam łaskę pamięci, że należymy do narodu, który ma tak wspaniałą Orędowniczkę w niebie. Maryja doznaje wyjątkowej czci na Jasnej Górze, którą św. Jan Paweł II określił jako miejsce, gdzie bije serce narodu. Niech więc nasze życie, nasze codzienne świadectwo głębokiej wiary będzie czytelnym znakiem dla innych.

3. Dzisiaj msze w naszym kościele w porządku niedzielnym, 8.00, 9.30, 11.30 w intencji Strażaków i za Ojczyznę, Zapraszamy OSP Mrzygłód Mrzygłódka i naszą Orkiestrę Strażacką o 12.30 dla dzieci klasy III komunijnej i o16.00 dla dzieci Rocznicowych klasa IV.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o17.30 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź dla klas V i VI o godz.16.30. Po spowiedzi przyjmują komunię św. Spowiedź dla dzieci klasy  IV, o 17.00 – przypominam o książeczkach 9 pierwszych piątków miesiąca. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 rozpoczynamy miesięczne czuwanie, które prowadzi koło Różańcowe nr 5. O godz. 20. czuwanie młodzieży i spowiedź klas VII , VIII  przygotowujących się do bierzmowania. i  młodzieży szkół średnich Czuwanie prowadzi klasa VIII.

5. Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o godz. 16.00.

Za tydzień spotkania mają. o godz. 9.30 klasy VI a i b jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami.  A w sobotę o godz.16.00 Klasa IV -rocznicowa.

6. Po kazaniu Śluby Jasnogórskie

IV Niedziela Wielkanocna -25.04.2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2 Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o godz. 16.00. Dziś spotkania mają. o godz. 9.30 klasa VIII jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami, a o 16.00 zapraszam klasę IV wraz z rodzicami- spotkanie będzie dotyczyć rocznicy I Komunii.

Za tydzień spotkania mają. o godz. 9.30 klasa VII jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami.   A o godz.16.00 Klasa IV -rocznicowa.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

4. Zgodnie z tradycją naszej parafii zapraszamy na majówki przy naszych krzyżach i figurach.

5. Na kościół ofiary złożyli: pewna rodzina z Cmentarnej 200zł, Henryka i Józef Powązka Włodowska 200zł. Dziękuję za wszelkie ofiary i za dzisiejszą tacę inwestycyjną na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6. W przyszła niedzielę ks. Stanisław Gębka będzie głosił kazania o misjach w Kazachstanie. Żyje tam poniżej 1% chrześcijan. Są to wnukowie i prawnukowie Polaków deportowanych na stepy1936 roku. Trzeba im pomóc.  W tym celu będzie zbierał ofiary do puszki po mszy świętej na ten cel.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wasiak Katarzyna, Janina Bobowska, Szwedowski Ryszard, Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…

8.Ogłoszenie ze naszej Straży Pożarnej. W poniedziałek od godz. 16.00 przed budynkiem Staży, nasi Strażacy będą darmowa rozdawać maseczki ochronne przeciw Covid-19. Osoby zaineresowane zapraszają.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

III Niedziela Wielkanocna -18.04.2021

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o godz. 16.00. Za tydzień spotkania mają. o godz. 9.30 klasa VIII jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami, a o 16.00 zapraszam klasę IV wraz z rodzicami- spotkanie będzie dotyczyć rocznicy I Komunii.  Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby parafii.

3. W jutro 19 kwietnia będziemy obchodzić kolejną Nowennę do św. Józefa, oblubieńca NMP. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn i wszystkich którym patronuję św. Józef. W czasie Nowenny o godz. 17.30 modlić się będziemy za ochrzczonych w roku 2019, tych którzy byli u Komunii q 2019  klasę obecnie klasę V, Małżonków, którzy przyjęli Sakrament w 2019 i za zmarłych w roku 2019 i z 2021. Zapraszamy wszystkie rodziny zmarłych. Za zamarłych zapalamy świeczkę na naszym świeczniku przy ołtarzu.

4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz. 9.30 i 17.30.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Krystyna Nowak, Stefan Deptuła, Bernardyna Rusek oraz Katarzyna Wasik z ul Młyńskiej, której pogrzeb jutro o godz. 14.00 i Janina Bobowska z Pogodnej której pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Oraz kolega ks. Jerzy Majchrzak – Proboszcz z Waleńczowa, którego pogrzeb we wtorek o godz 12.00 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu; „Wieczny odpoczynek…”

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

DO MODLITWY POWSZECHNEJ

Módlmy się za dzisiejszego jubilata bp Antoniego Długosza w jego 80 r urodzin, aby z godnie ze swoim zawołaniem biskupim mógł dalej pięknie i radośnie Służyć Bogu, Kościołowi i ludziom w dobrym zdrowiu i z błogosławieństwem Bożym. Ciebie prosimy

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA – 11.04.2021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś ofiary do puszki na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas.. Dziś też przynosimy koperty, które na początku Wielkiego Postu caritas rozdawał i prosił o pomoc w budowie stołówki dla bezdomnych. Bóg zapłać za ofiary.

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Dziś w naszych modlitwach wspominamy i modlimy się w intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy.

3. Dziś o 15, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

4. Dziś spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III Komunijnej na mszy o 12.30 związku z I Komunią.

5. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania ogłoszę w następną niedzielę

6. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej.. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

7.  Ofiary na Kościół w minionym czasie złożyli: pewna rodzina 500zł, Janina Maj Nierada 200, Kuwak Bogdan z rodz. Gruchla 100, Jadwiga Stępnik Królowej Jadwigi 200, Irena i Alfred Kułach Palmowa 100, Zofia Rok Rynek 100zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Bernardyna Rusek z Siewierskiej, której pogrzeb sobota godz. 14.00 i Stefan Deptuła z Gruchli, którego pogrzeb najprawdopodobniej w czwartek godz. 14.00.   Polećmy ich i wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.:  „Ojcze przedwieczny…”  i „Wieczny odpoczynek….”

WIELKANOC – 04.04.2021

1. Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

2. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy bardzo ofiarnie i aktywnie włączyli się w przeżywanie Triduum Paschalnego. Dziękuję ks. Szymonowi, kl. Marcinowi, oraz Panu Piotrowi Organiście i lektorom za zrobienie ciemnicy i pięknego Grobu Pańskiego, Pani Grażynie za ułożenie kwiatów, Pani Józi i Agnieszce za przygotowanie Kościoła do Świąt. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a ofiarnym  parafianom za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego Sanktuarium. W tym tygodniu ofiary złożyli: pewna rodzina z Zacisza 200zł, Narzeczeni 100.  Dziękuję za naszą troskę o świątynię. Dziękuję za reportaż zdjęciowy p. Józefowi a pracownikom CIS za porządki na placu Kościelnym i za stałe sprzątanie Kościoła.

3. Szczególne podziękowania należą się naszej Służbie liturgicznej czyli naszym ministrantom, lektorom i szafarzom za ich czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego i  dyżurach przy adoracji w ciemnicy i przy Grobie Chrystusa. Dziękuję wszystkim za dary i ofiary dla biednych składane w czasie święcenia pokarmów, a Akacji Katolickiej za rozwiezienie tych darów. To piękne, że potrafimy się dzielić z innymi w potrzebie.

Bóg zapłać za udział w rezurekcji naszej radzie parafialnej

4. Dziś i w Poniedziałek Wielkanocny msze w porządku niedzielnym 8, 9.30,1130, 12.30 i 16.00.

5. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia. Możemy również przynieść koperty, które na początku Wielkiego Postu caritas rozdawał i prosił o pomoc w budowie stołówki dla bezdomnych.

NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Dziś poświęcenie Palm na każdej Mszy świętej. Konkurs palm po Mszy o 12.30. Są nowe ograniczenia. W kościele może być 21 osób a na zewnątrz bez ograniczeń. Zachowujemy dystans i maseczki

2. Zapraszamy dziś po mszy św o godz. 16.00 na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna rodzin.

4. Ofiary na Kościół w ostatnim czasie złożyli. Pewna Rodzina ze Spacerowej 500zł, ze Spacerowej 100zł, Rodzina Migdał z Towarowej 100, z Siewierskiej 100, Zenobia Pucek – Siewierska 100, Z Sikorki 200. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na Kościół. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego składamy u Stasi Kochel i u Pana Piotra Organisty.

, ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Triduum Paschalne Męki , Śmierć i Zmartwychwstanie

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.  Adoracja  w ciemnicy do godz. 22.00. Obowiązkowa przychodzą klasy  III i IV SP i młodzież kl. VIII. Spowiedź od godz. 8.00-10.00 i od 17. 00 –18.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

  • godz. 12. 00 w południe  – Droga Krzyżowa na Kalwarii. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny. Przynosimy krzyże domowe, które uroczyście zawiesimy. Na kalwarii nie ma ograniczeń. Obowiązują maseczki i dystans.
  • godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją krzyża. Ofiary  przeznaczone są na odnowienie miejsc w Ziemi Świętej. Spowiedź od 8.00 – 10.00 i w czasie adoracji do  18.00 – 24.00.
  • Adoracja przy grobie Pańskim do 24.00. Po liturgii 3 części Gorzkich Żali. O godz. 21.00 Czuwanie rozpocznie młodzież, o godz. 22. 00  Akcja Katolicka, o godz. 23.00 Żywy Różaniec. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą przyjść, aby czuwać  przy Chrystusie zachowując środki bezpieczeństwa.

WIELKA SOBOTA – Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny. Przychodzimy na wyznaczone godziny. Do kościoła wchodzi tylko 21 osób pozostałe osoby zatrzymują się na zewnątrz wokół Kościoła, gdzie kapłan będzie szedł i święcił. Możliwość nabycia świec na stół Wielkanocny i złożenia ofiary i darów z produktów żywnościowych dla biednych, z których Akcja Katolicka zrobi i rozwiezie świąteczne paczki dla biednych.Dary składamy do kosza przed Kościołem. Spowiedź w czasie poświęcenia od 9.00–13.30. O g.16 poświęcenie i Msza w domu Eden

  • godz. 19.00  Liturgia Wigilii Paschalnej  – przynosimy świece-paschaliki, odnowienie  przyżeczeń chrztu.

WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA o g. 6.00. Prawdopodobnie Nie będzie procesji wokół Kościoła, ale prosimy asystę, służbę liturgiczna, Strażaków obu jednostek i Orkiestrę

Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 9.30, 11.30, 12.30 16.00.

5. Sprawa do poruszenia. Naszą piękną tradycją jest zamawianie mszy świętych pogrzebowych za zmarłych. To największy dar jaki możemy dać naszym zmarłym i dobrze, że tak czynimy. Są msze środowe o 17.30 i indywidualne, którzy kapłani odprawiają w ciągu całego roku rano i wieczorem. Ilu jest kapłanów tyle może być mszy świętych w tygodniu -u nas rano i wieczorem. Ponieważ w ostatnim roku było dużo pogrzebów i dużo mszy świętych stąd wiele mszy odprawiamy w koncelebrze kiedy możemy lub na dodatkowej mszy o 12.30,a część Mszy jak zaleca Papież Franciszek i Stolica Apostolska przekazujemy kapłanom poza parafia, którzy modlą się w tych zamówionych intencjach. Np. część tych intencji dajemy naszemu ks. Januszowi Wielgosowi -który tam odprawia i jest nam za nie bardzo wdzięczny.. Papież Jan Paweł II prosił, by nadmiar intencji z parafii przesyłać kapłanom, którzy tych intencji nie mają i uczył nas, że te msze święte tam odprawiane mają taką samą wartość nieba jak te sprawowane w danej parafii. My mamy już msze rok do przodu i dlatego część tych mszy przekazujemy poza parafię, a tu dodatkowo dla rodziny i tych, którzy zamówili wyczytujemy po to, aby się w tej intencji modlić. Obowiązkiem Proboszcza jest aby wszystkie zamówione Mszę św. były odprawiane w Parafii, a jak jest  ich za dużo to poza nią.  

V niedziela Wielkiego Postu – 21-03.2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Dzisiaj taca inwestycyjna na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Pewna osoba 100 zł i pewna osoba 50 zł.  Dziś spotkania mają po mszy św. o 9.30 klasa VII jak przygotowanie do bierzmowania , a 0 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III komunijnej.

Po Mszy o 16.00  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem Relikwiami

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Szczegóły w folderach wyłożonych w przedsionku kościoła. Klasa III Komunijna ma rozdanie Książeczek Komunijnych . Wraz z rodzicami przychodzimy na godz. 17.30. Taca tego dnia na dom samotnej matki.

5. W następną niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy świętej. Konkurs palm na Mszy dziecięcej o godz. 12.30.

6. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz.16.30 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17.30 po mszy zapraszamy młodzież i Dorosłych. Drogę krzyżową prowadzi Akcja Katolicka

7. Caritas w czasie Wielkiego Postu rozpoczęła budowę stołówki dla bezdomnych w Częstochowie. Możemy wesprzeć tę inicjatywę w ramach jałmużny Wielkopostnej przez nabycie świec Caritas na stół Wielkanocny. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać u pani Stasi Kochel i u Pana Organisty

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Lech Jerzy i Stanisława Hadzińska     Pamiętajmy o nich w modlitwach Wieczny odpoczynek….

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: