SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

OGŁOSZENIA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021 – XXV ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

XXV ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji, która do nas dociera jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Jezusa jest prosta On jest drogą i prawdą i życiem.

2. W dzisiejszą niedziele przeżywamy jubileusz 25 lecia Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej papieskimi koromami, które dokonało się na zakończenie międzynarodowego Kongresu Maryjnego i mariologicznego który odbywał się w Polsce na Jasnej Górze. W imieniu papieża dokonał lego legat Jego świętobliwości kardynał A. Majda z Ditroid i nasz Arcybiskup Stanisłąw Nowak. Msze dziś do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 na Gruchli pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wacława Depo rozpoczniemy Koronkę potem Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego, Zawiercianskiego, Koziegłowskiego i Zareckiego którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry i z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza Jubileuszowa na Kalwarii pod przewodnictwem ks. Karynała Stanisława Dziwisz, która będzie yransmitowana przez telewizję Trwam. Kto może nich będzie tu obecny a starszych i chorych zapraszam do łączności przez TV. Zaplanujmy sobie już ten czas. Prosimy Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na czele z Radą na wspólną modlitwę, nawet tych którzy do południa byli na mszy zapraszamy na procesję.

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o 6.30, 9.00 i 17.30. Suma na Jasnej Górze

4. We wtorek  24 i 25 sierpnia  nasza Myszkowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Początek pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w Kościele św. Stanisława w Myszkowie. Dlatego dojeżdżamy do Myszkowa. Jeszcze dziś można się zapisywać. Kartę informacyjną i formularz zgłoszeniowy można zabrać z Zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów w poniedziałek 23 sierpnia po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na rekolekcję w drodze.

5. Zachęcamy dziś do nabycia Tygodnika Niedziela w nim całostronicowa relacja i prezentacja naszej Parafii. Warto mieć ten numer, bo to historyczne wydarzenie dotyczące 25 lecia koronacji Obrazu Matki Bożej.

6. Na kościół ofiary w kopertach złożyli: Bezimiennie: Plac Sportowy 100, Pogodna 100, Gruchla 100,Atur i Małgorzata Winiewscy Koronacyjna 100, Dorota i Tadeusz Zysiak Chopina 100, Grażyna i Janusz Korczak Koronacyjna 100, Marian i Władysława Kula Koronacyjna 150, Zofia Goc Koronacyjna 100, Józef i Halina Włochowicz Gruchla 100, Jan i Janina Olmińscy Siewierska 100, Szewczyk Wanda Porębska 100,Izabela i Marek Kosińscy Krakowska 200, Lidia Spyra Poniatowskiego 100, Ryszard Drążkiewicz, Traugutta 100, Genowefa Sionek Nadrzeczna 200, Urszula i Krzysztof Drzazga Maria Pawlik Traugutta 200,Krystyna Męcik Palmowa 100, Małgorzata i Andrzej Rogoń Palmowa 100, Urszula i Roman Stasińscy Palmowa 100, Emilia i Leszek Makieła Towarowa 100, Zofia Buska Kopalnia 200, Krystyna Lada Kopalnia 200. Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium. Dziękuję za dekorację naszej trasy procesyjnej: Leszkowi Goc za samochód, Panu Organiście Piotrowi i Mietkowi Kurczyńskiemu. Za pomoc w pracach porządkowych przy ołtarzu p. Wacławowi Dzidowskimu i p. Józefowi Powązce. Dziękuję CIS prowadzone przez Fundację Przyjaciel z sercem za przygotowanie na dzisiejsze Uroczystość placu Kościelnego, Kalwarii oraz uszycie i zrobienie nowych flag. Dziękuję za porządki przy placu i kaplicy Koronacyjnej na Gruchli. Pracownikom CIS za naprawienie uszkodzonego dachu. Darkowi Bulskiemu za specjalistyczny sprzęt i operatora, a także za brakujące panele, które zerwał i połamał wiatr. Dziękuję  pracownikom Fundacji za zrobienie nowych ławek, a za projekt pomysł, wykonanie i ofiarowanie na nie desek dębowych panu Wacławowi Dzidowskiemu. Dziś te ławki przed kościołem i na tych ławkach będą siedzieć zaproszeni goście, a potem część z nich włożymy na chór do Kościoła. Elementy metalowe zostały ocynkowane i pomalowane proszkowo. Dziękuję za Mirkowi Malczewskiemu za pracę eklektyczne i za nagłośnienie odpustu i dzisiejszej Uroczystości. Dziękuję Burmistrzowi Myszkowa Włodzierzowi Żak i Radnym Myszkowa za ufundowanie na dzisiejsze Uroczystości Jubileuszowe dekoracji kwiatowych do Kościoła, na ołtarz na Gruchli i na ołtarz na Kalwarii. Za piękny gest w imieniu Parafian bardzo dziękuję. Na dzisiejszą uroczystość zostały wydrukowane specjalne książeczki, które pomogą nam w modlitwie, ale też każda rodzina może sobie zabrać do domu jako pamiątkę 25 lecia Koronacji. Książeczki rozdają ministranci lub leżą na bocznym ołtarzu i przy wyjściu z Kościoła. Zostały też wydrukowane obrazki małe i duże oraz pocztówki 2 rodzaje. Założyliśmy nowy mechanizm zasłaniania obrazu prawie 6 tyś.  Teraz na pilota wszystko działa.       Modlitwa do Mrzygłodzkiej Pani

OGŁOSZENIA 15.08.2021–WNIEBOWZIĘCIE NMP – ODPUST PARAFIALNY

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypomina nam, że ostatecznym wypełnieniem Bożych planów każdego człowieka jest niebo. Dlatego dzisiaj wszystkie nasze myśli i uczucia kierujemy ku niebu, gdzie Maryja przeżywa swój tryumf i odbiera nagrodę za wierną służbę Bogu i ludziom. Dzisiejsza uroczystość to nasz odpust parafialny, toteż wszystkim parafianom i gościom dziękuję za uczczenie naszej Matki, która pewnie nie będzie nam dłużna i u Swojego Syna będzie wypraszać nam łaski, abyśmy razem z Nią byli w Królestwie Nieba. Dzisiejszą Uroczystość Lud Polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę nad nami nad naszymi rodzinami i naszym Narodem przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów a rolnicy składają u Jej stóp pierwsze wieńce dożynkowe. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Odpust prowadzi ks. Mariusz Balalarz – Kanclerz Kurii.

2. W następną niedziele przeżywamy  jubileusz 25 -lecia Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej, Papieskimi koronami. To wyjątkowe święto dla całej naszej Parafii. Msze do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 na Gruchli pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wacława Depo rozpoczniemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego Zareckiego, Koziegłowskiego i Zawierciańskiego Piotra I Pawła i Matki Bożej Królowej i innymi pielgrzymami, którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza Jubileuszowa pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisz na naszej Mrzygłodzkiej Kalwarii. Msza ta o 17.00 będzie transmitowana na żywo przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja. Dlatego zachęcam wszystkim chorych, starszych wiekiem do wspólnej modlitwy. Dajmy też wiadomość naszym bliskim i znajomych również z zagranicy do udziału przez media w tych uroczystościach. .Zaplanujmy sobie już ten czas w parafialnej i rodzinnej atmosferze. Prosimy Radę Parafialną i wszystkie wspólnoty, Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

3.Zapisujemy na naszą Myszkowską Pielgrzymkę. Zapisy do następnej niedzieli. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć pod opiekę starszych. Karty zgłoszenia informację w Zakrystii.

4.Zachęcam dziś do nabycia Tygodnika Niedziela w nim całostronicowa relacja i prezentacja naszej Parafii. Warto mieć ten numer, bo to historyczne wydarzenie. Jest kilkanaście egzemplarzy więcej.

5. Dzisiaj Wojewoda Śląski wyznaczył przy naszym Sanktuarium punkt szczepień od 8.30 do 14.30. Szczepienia odbywają się w pomieszczeniach biblioteki – wejście od strony Parkingu. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą skorzystać ze szczepionki Faizer, lub jednorazowej Jonson. W Polsce trwa spis powszechny dziś przed naszym kościołem naprzeciwko wejścia można dokonać tego spisu. Zachęcamy, bo wszystko mamy na miejscu.

6.Na kościół ofiary złożyli: Bezimiennie z ul. Śiwierskiej 200, Paderewskiego 100, Alfreda Wosik Traugutta 100, Genowefa Tworek Siewierska 100zł, Marian I mariannna Kot, Towarowa 100zł. Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium. Dziękuję CIS prowadzone przez Fundację Przyjaciel z sercem o przygotowanie na dzisiejsze święto placu Kościelnego, Kalwarii oraz uszycie nowych flag. Dziękuję ministrantom za rozniesienie Gazetek parafialnych do naszych domów. Jeśli ktoś nie otrzymał  gazetki można ją zabrać przy wyjściu z Kościoła.

7. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny.

PODZIĘKOWANIE PO SUMIE

.Dziękuję dobremu Bogu za dzisiejszy czas łaski, że mogliśmy razem z Maryją spoglądać w niebo i tam obok Niej szukać naszego miejsca. Dziękuję naszemu sumiście i kaznodziei ks. Mariuszowi Balalarzowi Kanclerzowi  naszej Kurii za to duchowe prowadzenie nas drogami Maryi w ten dzień odpustowy. Dziękuję asyście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom w asyście. Dziękuje pocztom sztandarowym, Naszej Radzie parafialnej, Strażakom, Orkiestrze naszej Mrzygłodzkiej, która swą grą upiększa nasze uroczystości.

Dziękuję naszym czcigodnym kapłanom z regionu zawierciańskiego na ręce dziekana regionu ks. Prałata Jana Batorskiego, kapłanom z dekanatu Myszkowskiego, paulinom, kapłanom seniorom, wszystkim gościom i parafianom.

Wrócimy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi Zanieśmy tę radość nieba do naszych rodzin i naszych domów w ten trudny czas koronowirusa i prośmy Żywego i prawdziwego Boga i Jego Matkę o ustanie pandemii

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla nas jest to także czas naszego Odpustu Parafialnego i w tym roku 25 rocznicy Koronacji  naszego cudownego Obrazu.

2. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasz odpust Parafialny. Jest to najważniejsze nasze święto gdzie jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Suma o godz. 12.00 na Kalwarii, którą poprowadzi ks. Vice Kanclerz Kurii Mariusz Bakalarz. Zapraszamy wszystkich na odpust, asystę, Panie niosące feretrony, orkiestrę, strażaków obu jednostek z pocztami sztandarowymi, oraz młodzież i dzieci, do asysty przychodzą dzieci komunijne i rocznicowe, chłopcy idą w garniturkach i dzwonią a dziewczynki w sukienkach komunijnych sypią kwiaty. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. o 16.30. 

3. W tym tygodniu ks. Proboszcz w piątek a ks. Wikariusz w sobotę od godz. 8.00 udamy się do domów chorych i starszych wiekiem ze spowiedzią i Komunią odpustową, jeśli są nowe osoby to prosimy o zgłoszenie w Zakrystii.

4. Jutro i we wtorek ministranci rozniosą gazetki z programem naszych uroczystości i reportażem zdjęciowych z koronacji. Drukarnia nie zdążyła wydrukować na piątek.

5. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

6. Dziś taca inwestycyjna. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. Ofiary na kościół złożyli pewna rodzina z ul Dolnej 100zł, rodzina z Gruchli 500zł, z ul. Zawierckiej 200zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Trwają przygotowania  do odpustu i do Jubileuszu Koronacji Obrazu. Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie kwiatów na plac wokół kościoła przy 6 lampach, od razu ożywił się plac a CIS za posadzenie i pielęgnację kwiatów. Odnowiony został ołtarz na Kalwarii, gdzie będzie suma odpustowa i Msza jubileuszowa za te prace dziękuję Fundacji Przyjaciel z sercem. Kupiliśmy drzewo – łaty na nowe flagi. Dziękuję Ani Borczyk za przywiezienie drzewa, Zostały naprawione wszystkie ławki zewnętrze i pomalowane przez uczestników CIS, Został zamówiony materiał flagowy i Fundacja będzie szyła około 100 nowych flag, na trasę procesji z Gruchli do Sanktuarium. Marian Kula honorowy Przewodniczący Rady wraz z małżonką zakupił drzewko upamiętniające 25 rocznicę Koronacji. Musimy jeszcze naprawić dach na Gruchli, bo wichura ostatnia trochę go uszkodziła. W najbliższą środę Firma Rduch będzie zakładać nowy mechanizm do obrazu Matki Bożej, bo obecny jest już wysłużony i często się psuję. Musimy jeszcze nabyć sprzęt, który nagłośni plac i wile innych drobnych spraw jak zrobienie nowych ławek zewnętrznych na odpust i Koronację, bo oprócz nas zaprosiliśmy 100 osób gości, których trzeba usadzić. Drukujemy też książeczki jubileuszowe dla wszystkich pielgrzymów.

Dziś po mszy świętej o 16.00 spotkanie robocze przedstawicieli Rady Parafialnej i Akcji katolickiej

7. Do wieczności odszedł Tadeusz Bulski Polećmy miłosierdzi Bożemu naszych zmarłych. „Wieczny…”

Jutro gościmy Pielgrzymkę Adrychowską . Proszę o zapisywanie się ilu pielgrzymów przyjmiemy.  Będzie nasz w poniedziałek w rano kolejna grupa pielgrzymkowa, która ma Msze i obiad. Zapisujemy na naszą Myszkowską pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Deklarację i informację można zabrać z zakrystii.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność ojczyzny.

3. W tym tygodniu ministranci rozniosą gazetki do naszych domów z programem uroczystości odpustowych i uroczystości 25 lecia koronacji MB Mrzygodzkiej, które będziemy obchodzić – 22 sierpnia pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława i kardynała Stanisława Dziwisza.

4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek  spowiedź przed raną mszą święta o 6.30 a popołudniu o 17.00. Potem msza o 17.30 rozpoczynająca nasze miesięczne czuwanie pokutne , które prowadzi koło Różańcowe nr 8. O 20 czuwanie młodzieży klasy VII, VIII i szkoły średneja. Prowadzą lektorzy i Oaza.

6. W piątek 6 08 święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 6.30 i 17.30. Taca na dom samotnej Matki.

7. Od jutra rozpoczynamy III turnus Półkolonii z organizowanych w naszym Ośrodku przez Parafię  i Fundację Przyjaciel z sercem. Dzieci przychodzą na godz. 8.00 do 16.00. We wtorek  i w czwartek wycieczki całodniowe a także wyjazd na basen. Są jeszcze tylko 4 miejsca na 4 turnus. 

8. Sierpień to czas pielgrzymek. Zapisujemy na naszą Myszkowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Kartę uczestnictwa i wszystkie informację można zabrać z zakrystii.

Natomiast organizatorzy Pielgrzymki Dominikańskiej i Adrychowskiej zwracają się do nas z gorącą prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Czas pandemii nakłada na organizatorów pielgrzymek dodatkowe obostrzenia. Dlatego proszą (a ja do tej prośby się przychylam,) aby rodziny otworzyli swój dam dla strudzonych pielgrzymów. Dlatego proszę o deklarację i zapisywanie się, kto ilu pielgrzymów może przyjąć z 6/7 z pielgrzymki Dominikańskiej i 9/10 z Pielgrzymki Andrychowskiej. Pan Jezus w jednym z uczynków miłosierdzia przypomina nam Podróżnych w dom przyjąć… to nasz chrześcijański obowiązek. Niech gościnności nie braknie w Mrzygłodzie.

9. Ofiary na Kościół złożyli: Pewna osoba z ul. Nadrzecznej 100zł, i Rodzina z Nadrzecznej 150 zł, Iwona i Jacek Ciuk Projektowana 100zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Helena Piorun, Henryka Dzidowska, Ewa Lebiecka. Pamiętajmy ich miłosierdziu Bożemu:” Wieczny odpoczynek…”

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy poświęceniu to. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr jest to pomoc misjonarzom, którzy potrzebują wsparcia w zdobyciu środków transportu.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. Zapisujemy na naszą pieszą Myszkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkie osoby chętne prosimy o zabranie informacji szczegółowych z zakrystii i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

6. Ofiary na Kościół złożyli Jan i Alfreda Bulscy Traugutta 100zł, Rodzina z ul. Spacerowej 100zł,  Kordas Hubert z narzeczoną 300zł, Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach w kopertach, na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

7. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Józefa Pacan z Siewierskiej

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna pól godziny przed po mszy wieczornej.

3. Rozpoczął się czas pielgrzymek. Wczoraj gościliśmy Pielgrzymkę Wadowicką, 7 sierpnia będą na nocleg Pielgrzymi z Krakowa Dominikańska a 9 sierpnia z Andrychowa. Nasza Myszkowska Pielgrzymka w tym roku wyruszy tradycyjnie 24 sierpnia. Rozpoczynamy zapisy. PODAC szargały

4. Zapraszamy w środę o 17.30 na nowennę do Matki Bożej Mrzygłodzkiej.

5. Przez ostatnie 2 tygodnie odbyły się II turnusy Półkolonii w naszym ośrodku. Dziękuję Fundacji za współorganizację tych Wakacji. Każdy turnus miał 50 osób. Jeszcze jest kilka miejsc na 3 turnusy sierpniowe. Zainteresowanych zapraszam o zabranie kart z Zakrystii lub ze Świetlicy, która teraz jest czynna od 9 – 15. od poniedziałku do piątku.

6. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy również w sobotę błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr wraz z błogosławieństwem kierowców i poświeceniem pojazdów jest propozycją do włączenia się w pomoc misjonarzom, którzy potrzebują wsparcia w zdobyciu środków transportu. Każdy poprzez tę akcję może stać się uczniem-misjonarzem – jak często powtarza papież Franciszek.

7. W tym tygodniu ofiary na kościół złożyli  pewna osoba z Koronacyjneji 200zł, a kwiaty do Kościoła ufundował Grzegorz Drabek z Nadrzecznej. Dziś taca inwestycyjna na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. Dziś zbiórka do puszki dla tych, którzy ucierpieli w czasie nawałnic i stracili całe swoje mienie. Bóg zapłać za wszelki grosz i pomoc dla nich,

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Dziś Słowo Boże i świadectwo swojej misyjnej pracy daje ks. Janusz nasz misjonarz  Ekwadoru. Wspieramy go naszymi modlitwami i ofiarami. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

3. Siostra Ania misjonarka Kongo dziękuję za wszelkie dary i ubranka, które jeszcze ostatni tydzień można składać w naszej świetlicy.

4. Od poniedziałku rozpoczynamy nasze Półkolonie, które prowadzi Parafia wraz z Fundacją Przyjaciel z sercem w naszym Ośrodku. Dzieci przychodzą od godz. 8 do 16. Mają śniadanie , obiad, potem bloki zajęć rekreacyjno -sporowo -warsztatowych, zjeżdżalnie, ognisko. We wtorek i czwartek wycieczki całodniowe wraz z wychowawcami. Na pierwsze dwa turnusy brak miejsc, Jest jeszcze kilka miejsc na turnusy sierpniowe. Karty można zabrać z zakrystii.

5. Od dziś msze o 8.00, 9.30, 11.30, 16.00 i sobotnia o 16.30. Od najbliższego poniedziałku na urlop idzie pan Organista Piotr i ks. Szymon. Sprawy kancelaryjne załatwiamy pół godziny przed  i po mszy świętej. A w pilnych sprawach telefonicznie w każdym czasie.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Dziś z pielgrzymki z Bieszczad śladami św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraca ks. Proboszcz i Akcja Katolicka. Prosimy o szczęśliwy podróż dla nich i dla wszystkich którzy jada i wracają ze swoich wakacji.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o po mszy wieczorowej. Dziś odpust na Ciszówce  o 12.00 św. Jana Chrzciciela a w piątek w Leśniowie o 10.00.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, Jest to święto nakazane stąd mamy obowiązek bycia na Mszy świętej. Msze u nas o 6.30, 9.30 i 17.30. Taca na stolicę Piotrową tzw  Świętopietrze. Msza św. imieninowa dla pana Organisty Piotra od Akcji Katolickiej i Żywego Różańca w środę w czasie nowenny. W czwartek Akcja Katolicka wyrusza na Pielgrzymkę śladami Jana Pawła II w Pieniny.  Początek pielgrzymki msza o 6.30 potem wyjazd z parkingu przy kościele.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek  i sobota miesiąca. W Czwartek ostatnia zbiórka ministrancka o 17.30. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej o godz. 17.00 , potem Msza Święta o godz. 17.30 rozpoczynająca czuwanie pokutne, które prowadzi koło nr 7. O 20 czuwanie młodzieży które prowadzi oaza. W sobotę o godz. 6.30 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Mary.

5. Witam w naszej parafii ks. Janusza Wielgosa naszego  misjonarza, który jest na urlopie, za tydzień będzie się dzielił swoim doświadczeniem misyjnym w Ekwadorze , a my wesprzemy go modlitwami i ofiarami.

6. Od następnej niedzieli porządek wakacyjny Mszy świętych, czyli, potem msze o 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 sobota msza o 16.30 z liturgią niedzielna. Nie będzie już mszy św. o 12.30, która była wprowadzona w czasie pandemii dla dzieci przygotowujących się do komunii.

7. Dziś zakończenie naszych spotkań formacyjnych przygotowujących do Bierzmowania i Komunii oraz modlitwa o szczęśliwe wakacje. Na mszy o 9.30 kończą klasy VIII, VII i VI, liturgie ma klasa VI. Na msze o 11.30 kończą klasy V i IV, liturgię ma klasa IV a na msze o 12.30 klasy I, II i III wraz z rodzicami, liturgię ma klasa II. Z Bogiem kończymy rok szkolny i z Bogiem rozpoczynamy czas wakacji od szkoły. Natomiast nie ma wakacji od Boga, pamiętamy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii.

8. Nasza Parafia i Fundacja Przyjaciel z sercem, organizują dla dzieci i młodzieży w czasie Wakacji Półkolonie w naszym ośrodku. Będą to 4 serie po 5 dni.  Dwa tygodnie w lipcu od 5-9 i 12.16  i 2 tygodnie w sierpniu. W ciągu każdego tygodnia 2 wycieczki całodniowe do różnych miejsc.  Osoby chętne prosimy o zabranie i wypełnienie kart zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Karty do zabrania  w zakrystii i w świetlicy Kuźnia Talentów i możliwości.  Dzieci mogą być od 4 do 16 roku życia.

9. W tym tygodniu ofiary na kościół złożyli  pewna osoba z Królowej Jadwigi 300zł, Irena i Alfred Kułąch Palmowa 100zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po mszy wieczornej Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. Dziś spotkania mają o 9.30 klasy VII a i b,  a o 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I. Za tydzień zakończenie naszych spotkań formacyjnych i modlitwa o szczęśliwe wakacje. Na msze o 9.30 przychodzą klasy VIII, VII i VI, liturgie ma klasa VI. Na msze o 11.30 przychodzą klasy V i IV, liturgię ma klasa IV a na msze o 12.30 klasy I, II i III wraz z rodzicami, liturgię ma klasa II. Z Bogiem kończymy rok szkolny i z Bogiem rozpoczynamy czas wakacji od szkoły. Natomiast nie ma wakacji od Boga, pamiętamy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii.

4. Nasza Parafia i Fundacja Przyjaciel z sercem, organizują dla dzieci i młodzieży w czasie Wakacji Półkolonie w naszym ośrodku. Będą to 4 serie po 5 dni.  Dwa tygodnie w lipcu i 2 tygodnie w sierpniu. W ciągu każdego tygodnia 2 wycieczki całodniowe do różnych miejsc.  Osoby chętne prosimy o zabranie i wypełnienie kart zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Karty do zabrania  u księży i w świetlicy Kuźnia Talentów i możliwości.  Dzieci mogą być od 4 do 16 roku życia.

5. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej Nowennowej o godz. 17.30 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Msze o 6.30 i 17.30

7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na  Mszę o godz. 9.00 Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży. Klasa VIII idzie najpierw do szkoły na godz. 8.00 i tam mają uroczyste rozdanie świadectw. Potem przychodzą na Msze święta na godz. 9.00. Pozostałe klasy od I do VII przychodzą na godz. 9.00 do Kościoła. Na zakończenie Mszy będzie komunikat Pani Dyrektor ja wygląda zakończenie roku w szkole.

8. Ofiary na Kościół złożyli pewna rodzina 100zł. Dziś taca inwestycyjna Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

9. Wg rozporządzenia Ministra zmieniły się obostrzenia w kościele, obecnie może być 50% a za tydzień 75% miejsc w kościele nie licząc osób zastrzepionych. Obowiązują maseczki. Na zewnątrz bez ograniczeń. Arcybiskup zgodnie z  konferencją Episkopatu zniósł dyspensę uczestnictwa we mszy świętej w czasie Covid. Czyli mamy obowiązek bycia w Kościele już nie przez media ale fizycznie.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021

1. Jezus mówiąc, że rolnik po zasianiu ziarna nie ma wpływu na jego wzrost, tłumaczy nam, że aby wzrastało w nas królestwo Boże, nie wystarczy tylko nasza praca, potrzeba jeszcze łaski Bożej. Tak, bądźmy pokorni, bo nie wszystko zależy od nas. Ale sami też możemy być małymi ziarenkami dobra na tej ziemi. Uśmiechnijmy się do kogoś, pomóżmy drugiemu, a dobro będzie rozlewać się po świecie. Dziś 13 czerwca po mszy świętej o 16.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam wszystkich z Różańcem w ręku do wielkiej modlitwy.

2. Dzisiaj jest z nami siostra Ania Nowakowska, która przyjechała na urlop. Dzielili się z nami misyjnym doświadczeniem z Kongo i  możemy wesprzeć jej pracę swoją modlitwą i ofiarą przy wyjściu z Kościoła..

3. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VIII,  a o 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy II.. Za tydzień spotkania mają klasa VII a i b  o 9.30, a o 12.30 klasa I wraz z rodzicami.

4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Oktawy Bożego Ciała:

5. Ofiary na Kościół złożyli: Narzeczeni Mateusz Burcon i Kinga Pałęga 100zł, pewna osoba 100zł. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

6. Z naszej Parafii do wieczności odeszła Alina Raczek  Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 polećmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: