SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022

1. Dziś w drugą niedzielę zwykłą prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klasa VI po Mszy o 11 .30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I. Za tydzień o 9.30 klasa VII a i b a na mszy św. o 11.30 liturgię ma klasa III. Zapraszam też dziś po mszy o 16.00 rodziny i małżeństwa na spotkanie oazy Rodzin.  W najbliższą sobotę spotkanie w Kurii dla przedstawicieli z okazji przeżywanego Synodu.

2. Za tydzień w niedzielę 23 stycznia będziemy przeżywać 360 rocznicę Konsekracji naszej świątyni, a w sam dzień konsekracji czyli 25 stycznia tradycyjnie mamy Dobę Eucharystyczną. Plan szczegółowy naszego czuwania zamieszczony jest w naszej kolędowej Gazetce Głos Maryi, ale też przypomnę za tydzień. Za tydzień  w niedzielę z okazji rocznicy po Mszy o 11.30 będzie koncert kolęd zespołu chrześcijańskiego Sąsiedzi plus. Na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Naszą młodzież, dzieci wraz z rodzicami. Zespół otrzymał wiele wyróżnień na scenie konkursów piosenki.

3. Za tydzień też zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla Kół Różańcowych i wszystkich parafian po mszy świętej o godz. 16.00. Spotkanie tradycyjnie przygotowuje Akcja katolicka, którym już serdecznie dziękujemy. Spotkanie to będzie połączone z wieczorkiem Autorskim wydanej naszej Książki „W blasku Mrzygłodzkiej świątyni” Spotkanie jest otwarte zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać o naszej historii. W sposób szczególny zapraszamy też wszystkich naszych sponsorów dzięki którym ukazała się nasza publikacja, a którzy z różnych przyczyn nie mogli być na naszym autorskim spotkaniu.  Album z dedykacją czeka na odebranie.

4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4a. Zbiórka zużytego elektosprzętu (np. pralki, lodówki, drukarki, stare radia telewizory itp.) do środy do godz. 10.00. Zużyty sprzęt składamy pod altankę gdzie znajduję się grill przy nowym placu zabaw. Wjazd od strony Mrzygłódki.

5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Msza  w intencji naszych dziadków i babci w piątek o 17.30. A wcześniej o 15.00  do 17.00 zapraszamy naszych dziadków na spotkanie przy kawie i herbacie na Świetlicę. Tam dzieci wraz z wychowawcami świetlicy Kuźnia talentów przygotowali program i spotkanie dla dziadków.

6. W tym tygodniu kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską z modlitwą i błogosławieństwem rodzin. Kolędę tradycyjną zgłaszamy w kościele czy telefonicznie. Pozostałe rodziny zapraszamy do Kościoła na Msze świętą w wyznaczony dzień tygodnia, Przynosimy butelkę z wodą do poświęcenia, oraz nasze domowe kolędowe krzyże. Otrzymujemy kolędowe błogosławieństwo,  obrazek i modlitwę poświęcenia naszych domów. Porządek całej kolędy jest zamieszczony w naszej Gazetce Głos Maryi, który możemy zabrać do naszych domów, oraz na stronie internetowej naszej parafii i tablicy ogłoszeń. Dziękuję też za wszystkie ofiary kolędowe na Kościół i na Kolędę składane w czasie kolędy tradycyjnej w domu i te w czasie kolędy w Kościele. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby parafii.  PROGRAM

7. W tym tygodni odeszła do wieczności Halina Frączyk.  „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

8. Nasza Parafia wraz z Fundacją Przyjaciel z sercem w czasie Ferii organizuję tygodniowe półkolonie podobnie jak w wakacje. Osoby zainteresowane proszę o zabranie i wypełnienie kart uczestnictwa. W czasie turnusu zajęcia wraz z posiłkami będą od 8-16.00, zaplanowany jest wyjazd do kina i jednodniowa wycieczka do Krakowa , na baseni innych ciekawych miejsc. Ilość miejsc ograniczona. Karty zabieramy od wychowawców w świetlicy Kuźni i możliwości.

UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO – 9.01.2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klsa VIII i I średnia, po mszy o 11.30 przygotowanie do komunii rodziców i dzieci klasy II. Za tydzień spotkania mają po mszy o 9.30 klasa VI a po mszy o 11.30 klasa I wraz z rodzicami.

4. Za tydzień po mszy św. o 16. 00 spotkanie Kręgu rodzin. Serdecznie zapraszam chętne małżeństwa  na miesięczne spotkanie oazy Rodzin.

5. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową, która ze względu na pandemię ma dwa oblicza. Tradycyjna w domu dla tych którzy zgłaszają lub w kościele w czasie wieczornej mszy.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Przypomnę PROGRAM KOLĘDY.

6. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać 360 rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Z tych też racji zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla Kół Różańcowych i wszystkich parafian po mszy świętej o godz. 16.00. Spotkanie tradycyjnie przygotowuje Akcja katolicka, którym już serdecznie dziękujemy. Spotkanie to będzie połączone z wieczorkiem Autorskim wydanej naszej Książki „W blasku Mrzygłodzkiej świątyni” Spotkanie jest otwarte zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać o naszej historii. W sposób szczególny zapraszamy na to spotkanie też wszystkich naszych sponsorów dzięki którym ukazała się nasza publikacja, a którzy z różnych przyczyn nie mogli być na naszym spotkaniu tydzień temu. Album z dedykacją czeka na odebranie.

22 stycznia będzie też koncert Kolęd chrześcijańskiego zespołu młodzieżowego  „Sąsiedzi plus”, na który też już serdecznie zapraszamy.

7. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Pucek i Elżbieta Smoleń Polećmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2022

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła dzisiaj sprawowane będą według porządku niedzielnego.

2. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.

3. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane  puszek zostaną przeznaczone na cele misyjne. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc naszym polskim misjonarzom, których jest prawie 2 000 na wszystkich kontynentach. Między innymi nasi; ks. Janusz w Ekwadorze i Siostra Ania w Kongo.

4. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To radosna manifestacja wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Dziś także przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy misyjnej.

6. Jutro, 7 stycznia, pierwszy piątek miesiąca. Piątek, Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź I piątkowa dla dzieci klasy IV, V i VI o 17.00 potem klasa IV zostaje na mszy. Przypominam o książeczkach I piątkowych i indeksach. Czuwanie pokutne prowadzi Koło Różańcowe nr 1. O  godz. 20 spowiedź i czuwanie dla klas VII, VIII i I średniej oraz oazy i lektorów.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. PLAN KOLĘDY

9. DZISIAJ PODSUMOWANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH. DZIĘKUJEMY NASZYM DZIECIOM, KTÓRE CHĘTNIE WŁACZYŁY SIĘ W TO DZIEŁO.  – WYSTĘP DZIECI

10. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KREDY, ZŁOTA I KADZIDŁA

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2.01.2022

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.  Dziś po mszy o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej połączone z wieczorem autorskim wydanej książki „W blasku Mrzygłodzkiej świątyni”. Na to spotkanie zapraszamy sponsorów dzięki którym publikacja mogła się ukazać. Za tydzień spotkania o 9.30 ma klasa VIII i I Sz. Średniej jako przygotowanie do bierzmowania o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy II.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane do puszki zostaną przeznaczone na cele misyjne. Dzieci biorące udział w kolędnikach przychodzą na wyznaczone godziny. Spotykamy się 15 minut wcześniej w salce przebieramy się i przechodzimy do Kościoła.

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź I piątkowa dla dzieci klasy IV, V i VI o 17.00 potem klasa IV zostaje na mszy. Przypominam o książeczkach I piątkowych i indeksach. Czuwanie pokutne prowadzi Koło Różańcowe nr 1. O  godz. 20 spowiedź i czuwanie dla klas VII, VIII i I średniej oraz oazy i lektorów.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w domu i w czasie Mszy wieczornych tu w naszej świątyni. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kolędę i na Kościół. Podam Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień, Plan kolędy też jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. PLAN KOLĘDY

9. Z naszej parafii w ostatnim czasie odeszli: Piotr Szendzielosz, Danuta Surowiec, Jan Olmiński i Tadeusz Pucek z Towarowej, którego pogrzeb we wtorek o godz 14.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu”Wieczny.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.2021

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 6.30.

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne połączone z Mszą Świętą o godz. 17.30. Będziemy modlić się za wszystkich zmarłych w roku 2021. Zapraszamy wszystkie rodziny zmarłych. Każda rodzina zapala za swojego zmarłego świeczkę na świeczniku, który będzie przed ołtarzem, aby światłośc wieczna im towarzyszyła. W kościle nie zapalamy zniczy. Za śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi.

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

6. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą.. W tym roku podobnie jak w ubiegłym kolęda ma inną formę. Zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa: maseczki, dystans i dezynfekcję chcemy zaprosić Was w wyznaczone dni do Kościoła na wspólną Mszę i modlitwę w intencji Waszych Rodzin, gdzie na koniec udzielimy kolędowego błogosławieństwa. Zapraszamy rodziny, przynosimy butelkę z wodą do poświęcenia, oraz nasze domowe kolędowe krzyże. Otrzymamy obrazek i modlitwę poświęcenia naszych domów.

Na specjalne zaproszenie jest możliwość kolędy tradycyjnej czyli kapłan pójdzie na kolędę do naszego domu. Można zgłosić chęć kolędy wpisując swoje Nazwisko, oraz Adres ul. i nr domu. Gotowe karteczki są przygotowane na bocznym ołtarzu. Wypełnioną kartkę można wrzucić do puszki z nazwą KOLEDA. Można też zgłosić w Zakrystii, w kancelarii,  telefonicznie 608450004 lub mailowo: jacyk@go2.pl. Kolęda wtedy będzie w ten dzień wyznaczony zgodnie z programem. Program kolędy jest w naszyc gazetkach, które proszę zabrać do domu, jest na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.  Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczamy na remont wież na naszym kościele. PROGRAM KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ

7. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Tadeusz Przybysławski, Jan Olmiński, którego pogrzeb jutro  27.12. o godz 14.00 i Danuta Surowiec, której pogrzeb 29. 12 o godz. 14.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek..

8. Dziś papież Franciszek kieruje nasze oczy na pomoc dzieciom Azjatyckim. Zaprasza dzieci przebrane w stroje kolędników, aby dzieląc się radością z Narodzenia Pańskiego, swoją modlitwą, kolędą i zebranymi ofiarami do puszek wsparli dzieci w Azji. Dziękuję naszym dzieciom i rodzicom za tę piękną inicjatywę.

BŁOGOSŁĄWIEŃSTWO KOLĘDNIKÓW.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2021

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Narodzony Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Z OKAZJI ŚWIĄT Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzą  na ten trudny czas pandemii Wam drodzy Parafianie – kapłani.

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza i daje nam nadzieję na przyszłość. Msze oprócz pasterki w porządku niedzielnym.

2. Jutro niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Na Msze Święte zapraszamy wszystkie małżeństwa, żeby w trakcie liturgii odnowiły przyrzeczenia małżeńskie, stanowiące fundament ich życia,. Taca zostanie przeznaczona na KUL. Do puszek zbiórka na kolędników misyjnych, gdzie modlitwą i ofiarą wspieramy projekt Papieża Franciszka – pomoc dzieciom Azjatyckim .Dzieci biorące udział w kolędnikach przechodzą na wyznaczone godziny. Spotykamy się 15 minut wcześniej w salce przebieramy się i przechodzimy do Kościoła.

3. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni, ks. Szymonowi za projekt szopki, Wioli i Ireneuszowi Bula za żywe choinki oraz Grzegorzowi Buła za pomoc, dziękuję panu Piotrowi naszemu organiście. Pragnę serdecznie podziękować  wszystkim za troskę o naszą świątynię i za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. Bóg zapłać. Dziękuję naszej Orkiestrze.

4. Wielu pyta jak w czasie pandemii będzie wyglądać kolęda – wizyta duszpasterska. Drodzy Parafianie, czas jaki przeżywamy jest bardzo trudny. Dlatego w czasie pandemii chcemy w czasie kolędy pomodlić się z Wami i za Was. Chcemy, aby Boże błogosławieństwo było w naszych rodzinach i domach. Proszę te rodziny które chorują, mają kwarantannę w dniu kolędy w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych dopiero po skończonej izolacji przychodzili na kolędę uzupełniającą w poszczególne niedzielę stycznia. W tym roku podobnie jak w ubiegłym kolęda ma inną formę.

Zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa: maseczki, dystans i dezynfekcję chcemy zaprosić Was w wyznaczone dni do Kościoła na wspólną Mszę i modlitwę w intencji Waszych Rodzin, gdzie na koniec udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy rodziny lub przedstawicieli rodzin, przynosimy butelkę z wodą do poświęcenia, oraz nasze domowe kolędowe krzyże. Otrzymamy obrazek i modlitwę poświęcenia naszych domów.

Na specjalne zaproszenie jest możliwość kolędy tradycyjnej czyli kapłan pójdzie na kolędę do naszego domu. Można zgłosić chęć kolędy wpisując swoje Nazwisko, oraz Adres ul. i nr domu. Gotowe karteczki są przygotowane na bocznym ołtarzu. Wypełnioną kartkę można wrzucić do puszki z nazwą KOLEDA. Można też zgłosić w Zakrystii, w kancelarii,  telefonicznie 608450004 lub mailowo: jacyk@go2.pl. Kolęda wtedy będzie w ten dzień wyznaczony zgodnie z programem. Program całej wizyty duszpasterskiej jest wydrukowany w gazetkach, które już dziś przy wyjściu możemy zabrać do swoich rodzin. W naszej Gazetce mamy oprócz życzeń, sprawozdanie roczne z prac materialnych i duszpasterskich, także statystyki parafialne i program Doby Eucharystycznej. Ofiary składane na Kościół w czasie kolędy przeznaczamy na remont naszych wież kościelnych. Mamy już wykonawcę, są już wszystkie zgody konserwatorskie i budowlane.

Program kolędy w roku 2021/2022

błogosławieństwo domów i wspólna modlitwa rodzinna

Data Ulica Data Ulica
28.12.2021 godz.17.30 Nierada od  Zawiercia 12.01. 2022 godz.17.30 Chopina i Projektowana
29.12.2021 godz.17.30 Nierada od Koronacyjnej 13.01, 2022 godz.17.30 Plac Sportowy i Włodowska
30.12.2021 godz.17.30 Towarowa  Koronacyjna 14.01. 2022 godz.17.30 Królowej Jadwigi i Długosza
1.01.2022 godz.16.00 NOWY ROK Kopalnia i Papiernia 15.01. 2022 godz.16.30 Spacerowa
3.01.2022 godz.17.30 Gruchla , ks. Skrzeka 17.01. 2022 godz.17.30 Rynek, Kilińskiego i Witosa
4.01.2022 godz.17.30 Sikorka, Galenowa 18.01. 2022 godz.17.30 Krakowska i Krzywa
5.01. 2022 godz.17.30 Palmowa  Kwarcowa, Gospodarcza 19.01. 2022 godz.17.30 Zawiercka, Cmentarna, Rolna
7.01. 2022 godz.17.30 Siewierska nr parzyste od końca do wiaduktu 20.01. 2022 godz.17.30 Paderewskiego
8.01. 2022 godz.16.30 Siewierska nr nieparzyste – od końca do wiaduktu 21-01. 2022 godz.17.30 Poniatowskiego i Młyńska
10.01.2022 godz.17.30 Siewierska nr. parzyste, od wiaduktu do  Królowej Jadwigi 22.01. 2022 godz.16.30 Zacisze  i Nadrzeczna
11.01.2022 godz.17.30 Siewierska nieparzyste cd.,Pogodna, Dolna,  Cegielniana,  Porębska 24.01.2022 godz17.30 TRAUGUTTA 
09.01.2022 16.01.2022 23.01.2022 godz.16.00 29.01.2022   Kolęda uzupełniająca dla wszystkich tych, którzy w wyznaczonym terminie z różnych przyczyn w kolędzie wziąć udziału nie mogli W sobotę 29.01. o godz.16.30

Na kolędę przychodzimy do Kościoła w wyznaczonym terminie. Przynosimy wodę w butelkach do poświęcenia i krzyże kolędowe.

Kolęda tradycyjna  tylko na specjalne zgłoszenie – zaproszenie

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz byśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego. Dziękujemy dziś za pomoc ks. Stanisławowi.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Mrzygłodzkiej o godz. 17.30.

3. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz.17.30, a w wigilię czyli w piątek o godz. 10.00. W piątek też zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież będą nagrody za roraty, dlatego przynosimy podpisane nasze książeczki adwentowe. W piątek też tradycyjnie na godz. 10.00 przynosimy nasze szopki, złóbki, aniołki i inne przedmioty bożonarodzeniowe, które poświęcimy do naszych szopek domowych i na stół wigilijny.

4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Zapraszamy wszystkich parafian, tradycyjnie zapraszamy naszą orkiestrę. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz.8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 . 

6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku niedzielnego. Taca tego dnia na KUL.       Na zakończenie każdej Mszy występ kolędników misyjnych, którzy nasze oczy z woli papieża Franciszka będą kierować na pomoc krajom Azji. Próby dzieci, które biorą udział w kolędnikach misyjnych w czwartek i piątek po roratach.

7. W zakrystii i przy wyjściu u ministrantów są jeszcze do nabycia świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć u pana Piotra organisty. Polecamy również pod choinkę i na prezent dla siebie, dla swoich dzieci i rodziny naszą książkę „W blasku Mrzygłodzkiej świątyni”. Wydanie albumowe tej publikacji, oraz zawarte w niej treści od początku naszej miejscowości i parafii po dzień dzisiejszy niech sprawią, by była ona w każdym domu. Wielu z nas może się tam odnaleźć w tekście i na fotografiach. Jeszcze raz dziękuję naszym ofiarodawcom, którzy wspomogli nas w wydaniu tej publikacji. Spotkanie dla ofiarodawców obędzie się 2 stycznia po mszy o godz.16.00 w czasie spotkania opłatkowego Rady Parafialnej, gdzie otrzymają w podziękowaniu pamiątkowy album ze wpisem autorów.

8. Wielu parafian dopytuję się już jak będzie wyglądała kolęda czyli wizyta duszpasterska w tym roku. Pragniemy poinformować, że we względu na obecny stan epidemii, będzie podobnie jak w ubiegłym roku. Czyli, kto chce przyjąć księdza po kolędzie w domu powinien zgłosić to, przez wrzucenie karteczki do puszki, która znajduję się na bocznym ołtarzu z napisem KOLĘDA,  lub zgłosić telefonicznie, mailowo lub w zakrystii czy w kancelarii. Pozostałe rodziny przychodzą na wieczorną Mszę świętą, która będzie odprawiana za wszystkie rodziny z danej ulicy. Szczegóły i program kolędy podamy w święta i będzie wydrukowany w naszych gazetkach parafialnych i na stronie parafii. Zgłoszenia na kolędę tradycyjną można robić już dzisiaj.

9. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca: Annie Bijak i wszystkim naszym zmarłym wypraszajmy dar życia wiecznego: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….”

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana po łacinie „Gaudete”  wyraża adwentową radość z bliskości przyjścia Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze ćwiczenia duchowe – Rekolekcje Adwentowe , które prowadzi ks. Jan Kruczyński współpracownik sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego założyciela Oazy.  PROGRAM REKOLEKCJI  -Skorzystajmy ze spowiedzi. prośmy o nasza przemianę i aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. Zapalmy też w duchu jedności i patriotyzmu świece w naszych domach

4. Roraty dla dzieci teraz w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek o 15.30, natomiast od środy wracamy do godz. 17.30 a w sobotę o godz. 9.00.

5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Przy wyjściu też u ministrantów można nabyć kalendarze katolickie na 2020r. Natomiast na Mikołaja z Wydawnictwa odebraliśmy naszą książkę „W blasku Mrzygłodzie świątyni” , która  została napisana na 25 rocznicę koronacji naszego Obrazu. Jest to pierwsza monograficzna książka w formie albumu  o  Mrzygłodzie, Książka prezentuje początkach Mrzygłodu, Parafii Kościeła, o Obrazu i inne…

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli wydanie tej książki. Spotkanie autorskie dla wszystkich tych osób będzie 2 stycznia po mszy świętej o 16.00 na które już wszystkich sponsorów zapraszam. Nasz piękny album jest najlepszym prezentem dla każdej rodziny w Mrzygłodzie i dla naszych najbliższych, na Mikołaja , pod choinkę czy na Święta i na prezent na inne uroczystości. Koszt wyszedł 89 zł. Format Albumowy A4 gruba oprawa z tłoczonymi literami i folią. Jest bogactwo zdjęć po dzień dzisiejszy, każdy się tak może znaleźć. Jest opisana historia Mrzygłodu na tle historii Polski z dokumentami i treściami, gdzie nigdzie nie były publikowane. Tak jak Biblia powinna być w każdym domu, tak 2 książką jest ten album.

6. Odwiedziny chorych w domach ze spowiedzią i Komunią Bożonarodzeniową ja w piątek od godz. 8.00, a ks. Szymon w sobotę od godz. 10.00.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana  Janina Zalewska, Piotr Rutkowski i Wiesława Sołtysik .Dzisiaj rano w wieku 86 lat zmarł ks. Arcybiskup Stanisław Nowak odnowiciel naszego Kultu Maryjnego w Mrzygłodzie. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….”

8. Ofiary na kościół złożyli: pewna rodzina 700zł z ul. ks. Skrzeka 100, z Projektowanej 100, Zacisza 200,  Marek i Izabela Kosińscy Krakowska 200, Stanisław Woś Rynek 200, Jurek Woś Cmentarna 100żł, Dziś taca inwestycyjna, Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

1.  Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klasy VII po 11.30 klasa II SP, za tydzień spotkania wszystkich klas o 9.30 klasy VI, VII, VIII i I średniej, a na mszy o 11.30 klasa I, II, III, IV, V, bo rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Dzisiaj spotkanie dla małżonków – Krąg rodzinny. Zapraszamy na Oazę Rodzin wszystkich małżonków po mszy o 16.00 czyli około 17.00 do Domu Pielgrzyma.

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. U nas również św. Mikołaj zapowiedział swoją obecność nawet 2 razy. Dla dzieci świetlicy o 16.30 a dla wszystkich po Roratach. Dlatego  w imieniu Parafii i Fundacji Przyjaciel z sercem zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty o 17.30, a potem z rodzicami i dziadkami przechodzimy do Domu Pielgrzyma na spotkanie i biesiadę przy herbatce i kawce ze św. Mikołajem. Jeśli  rodzice czy inni pomocnicy  św. Mikołaj chcą świętemu pomóc to można prezenty-paczki podpisane imieniem i Nazwiskiem dzieci przynosić już od 17.30 do świetlicy. Święty rozda najpierw prezenty wszystkim dzieciom a potem wręczy przyniesione paczki indywidualnym dzieciom. Będzie też możliwość wspólnego rodzinnego zdjęcia ze św. Mikołajem.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Kościół tego dnia święci medaliki. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 6.30 i wieczorem o 17.30. Dzieci klasy III wraz z rodzicami otrzymają medaliki Niepokalanej. Tace tego dnia na Dom samotnej Matki.

5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 17.30, a w sobotę o 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII oraz młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o lampionach.

6. Za tydzień rozpoczynamy nasze Adwentowe rekolekcje połączone z rozpoczęciem Synodu w parafii , które poprowadzi ks. Jan Kruczyński.  PODAĆ PROGRAM REKOLEKCJI.  

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Poświęcone opłatki do naszych domów zanosi Pan Piotr Organista: w tym tygodniu.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. Ofiary złożyli: pewna rodzina na ogrzewanie Kościoła 200zł i Bonifacy Machura, Młyńska 100. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby parafii.  Bóg zapłać. Proszę też o zamykanie drzwi kościoła, bo mamy Kościół ogrzewany.

9. Do wieczności odeszła Janina Zalewska z Nierady, mama ks. Zalewskiego. Pogrzeb w środę o godz 13.00 Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,…”

10. Radosna nowina. Wczoraj odbył się turniej piłki nożnej w lidze ministranckiej. Nasza parafia wystawiła tylko 1 drużynę, bo za dużo ministrantów nie ma, ale zajęła II miejsce. Chłopcom i księdzu Szymonowi gratulujemy.Przechodzą do rozgrywek regionalnych. Jeśli ktoś z chłopców gra w piłkę a nie jest jeszcze ministrantem to serdecznie zapraszamy na spotkania Służby Liturgicznej, ale też na mecze i treningi, by przejść dalej na eliminację diecezjalne i ogólnopolskie.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: