SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 – XVIII Dzień Papieski

1.Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2.Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. U nas w Kościele mamy relikwię św. Jana Pawła II, które odbierała nasza Parafia przez delegację Akcji Katolickiej z rąk ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który uczynił AK stróżami tych relikwii. Dlatego zapraszam Akcję Katolicką wszystkie wspólnoty parafialne, Dzieci i młodzież na Mszę dziękczynną za dar papieża Jana Pawła II. Po różańcu nastąpi ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu będzie nowenna do św. Jana Pawła II,, dlatego możemy przynieść swoje intencję by przez jego wstawiennictwo wypraszać dla siebie i naszych najbliższych łaski. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski w naszej Szkole w środę. Dziś Apel Papieski o 20.30 w Kościele. Zaprasza

3.Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5.W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6.Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca na potrzeby misji. Warsztaty dla Wolontariatu Młodych w sobotę od 10-13.00 w Częstochowie w Kurii. Wyjazd młodzieży na te warsztaty o godz. 8.30 spod plebanii.

7.Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30 a w sobotę o 16.30.

8.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki. Kancelaria czynna każdego dnia od 9-12 i 15-17.

9.W ostatnim czasie ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina z ul Cmentarnej 100, Sikorki 100, Krakowskiej 100, Stanisława i Czesław Kula Nierada 100, Roman i Urszula Stasińscy Palmowa 100, Mieczysław i Czesława Bulscy Paderewskiego 100, . Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

10..Mobilne Centrum Badań organizuję badanie pod kontem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli, oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbędą się w ambulansie Diagnostycznym we wtorek 16 października 2018 od godz. 11.00 – 12.00  na parkingu przy Kościele. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z Kościoła.

11.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

12.Dziś w naszej Parafii święto Strażackie. Nasza jednostka OSP Mrzygłód zakupiła nowy samochód bojowy, Poświęcenie uroczyste pojazdu w asyście strażaków będzie na Mszy św. o godz. 11.30.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243),żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
 • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018: ODPUST PARAFIALNY NMP RÓŻAŃCOWEJ

1. Dzisiaj obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. Kazania na Mszach Św. głosi ks. Stanisław Gancarek. .Dlatego wołamy tu przed Obliczem naszej Matki Różańcowej: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas Sumy odpustowej o godz. 12.00 i podczas nabożeństwa różańcowego do 5 ołtarzy kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian. Dziękujemy Kołom Różańcowym za zrobienie Ołtarzy wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom, strażakom, pocztom sztandarowym, paniom  niosących feretrony.  Dzieciom klasy IV komunijnej i V rocznicowym za sypanie kwiatów.  Dziś na mszy św. o 9.30 Młodzież klasy VII  wraz z rodzicami składają w procesji z darami deklarację do bierzmowania, natomiast na mszy św. o 12.00 dzieci z rodzicami klas I i II, które rozpoczynają przygotowanie do Komunii składają swoje deklaracje.  Za tydzień o 9.30 klasy VIII. Tradycyjnie w święto MB Różańcowej czyli dzisiaj klasa III Komunijna wraz z rodzicami otrzymują swoje różańce Komunijne. Za tydzień miesięczne spotkanie dla rodziców i dzieci klas III po mszy o godz. 11.30.

2.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po mszy wieczornej każdego dnia. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami przychodzą na swoje nabożeństwa we wtorki i piątki. Młodzież w poniedziałki i czwartki.

3.W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4.W najbliższą sobotę ostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku, dlatego wszystkich serdecznie zachęcam z różańcem  w ręku na to piękne nabożeństwo o godz. 16.30.

5.Nasza jednostka OSP Mrzygłód zakupiła nowy samochód bojowy, Poświęcenie uroczyste pojazdu w asyście strażaków będzie za tydzień na Mszy sw. o godz. 11.30.

6.Dziś przy okazji odpustu pragnę wszystkim podziękować za troskę o naszą świątynię. Dziękuję za wszystkie pracę przy Kościele i wszystkie ofiary na rzecz Parafii. Dziękuję Henrykowi Moczulskiemu za pracę koparką przy parkingu cmentarnym, Rafałowi Kołakowskiemu Firmie Bruk za kostkę. Ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina 200zł, Małgorzata i Henryk Jurek wraz z mamą 300, Grażyna i Andrzej Kowalczyk Koronacyjna 200zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7,Wczoraj była Pielgrzymka Kół Różańcowych z Archidiecezji Częstochowskiej. Było ponad 20 parafii. Dziękuję Akcji Katolickiej i naszym Paniom różańcowym za pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

8.Wychodząc z Kościoła możemy nabyć Książkę Maryja naszą drogą i inne książki i dewocjonalia w kruchcie św. Floriana

9.Zbliża się czas modlitwy Kościoła za naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i 1x. Kancelaria czynna od godz. 9 – 12 i 15 -17.

Dziękuję dzisiejszemu sumiście i kaznodziei ks. Stanisławowi Gancarkowi, który dziś na wszystkich Mszach św głosi Słowo Boże ukazując nam Maryję jako pewną Drogę do Nieba. Dziękuję wszystkim kapłanom obecnym na naszym odpuście Proboszczom i Wikariuszom na ręce ks. Dziekana Krzysztofa Smugi proboszcza na Światowicie i na ręce Dziekana Regionu ks. Prałata Jana Batorskiego. Naszym księżom seniorom: ks. Józefowi Franczakowi, Ks. Profesorowi Zenonowi Uchnastowi, któremu dziękuję za spowiedź w czasie odpustu i ks. Prałatowi Stefanowi Jachimczakowi.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

1.Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić. Dziś spotkanie Zelatorów Kół żywego Różańca po mszy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam. Ministranci dziś lub w najbliższym czasie dostarczą do naszych domów Gazetki Głos Maryi z zaproszeniem na odpust i relacja zdjęciową z życia parafii.

2.Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po mszy św. o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i piątki, dla młodzieży w poniedziałki i czwartki.

3.Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Liturgii o godz. 17.30 Zbiórka wszystkich ministrantów, gdzie będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci klasy IV, V i VI od godz. 17.00. Przypominam klasie komunijnej i rocznicowej o książeczkach I piątkowych Spowiedź młodzieży z klas VII I VIII i III gimnazjum oraz szkół średnich w czasie czuwania od godz.  20 -21 jeśli komuś nie pasuje to od godz. 17.00. Czuwanie Pokutne rozpoczynamy w piątek Mszą św. Wieczorną o 17.30, po niej Różaniec, Droga Krzyżowa, czuwanie prowadzi koło nr 10,  o godz. 20.00 czuwa młodzież Gimnazjalna kl. III oraz klasa VII I VIII SP Oaza i Wolontariat Młodych, prowadzi klasa VII.

5.W następną niedzielę w czasie mszy św. o godz. 9.30 młodzież z klasy VII wraz z rodzicami składają deklarację do Bierzmowania, o godz.12.00 rodzice i dzieci klasy I i II SP.

6.We wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży. Dlatego wszystkie dzieci zapraszamy we wtorek na msze i Różaniec o 17.30

7.W pierwszą piątek miesiąca przed odpustem udajemy się z sakramentami świętymi do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8-13 z komunią odpustową. Msza w Domu Eden w czwartek o godz. 9.15.

8.W sobotę, 6 października Pielgrzymce KÓŁ Żywego Różańca z Archidiecezji Częstochowskiej. Prosimy AK i Żywy Różaniec o przygotowanie tego Spotkania i do uczestnictwa w spotkaniu.

9.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00 która poprowadzi ks. Kazimierz Świerdza, potem procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Tradycyjnie prosimy Koła Różańcowe o zrobienie Ołtarzy wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, panie i panów niosących feretrony. Dzieci klasy IV a i b wraz z rodzicami zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. A chłopców w garniturkach do asysty. Na Mszę sw. o 16.00 zap;raszamy rodziców i dzieci klasyh III komunijnej, bo w tym dniu rozdajemy Różańce.

10.Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii: bezimiennie z Nierady 150, Rodz Bułów , Siewierska 200, Małgorzata i Andzrej Rogoń, Palmowa 100, Irena Alfred Kułach Palmowa 100, Irena Bronisław Baryła Królowej Jadwigi 100, Krystyna Męcik Palmowa 100, Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziękuję za Kostrę Brukową Rafałowi Kołakowskiemu Firmie BRUK

11.Wychodząc z Kościoła możemy nabyć Książkę ks. Zdzisława Skrzeka Okruchy ze stołu Bożego część III i miód z pasieki sióstr, który jest cegiełką  na dzieła, które prowadzą siostry

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018

1.Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2.Dziś na Mszy św o 9.30 młodzież, która w tym roku przyjmie bierzmowanie składa swoje deklarację wraz z rodzicami.

3.Dziś promocja i możliwość nabycia książki ks. Zdzisława Skrzeka III część, Okruchy ze stołu słowa Bożego która została przygotowana przez księdza prałata przed operacją, a ukazała się jego śmierci. „Chwyciłem mocno jedną ręką, rękę Maryi, a drugą przybitą dłoń Chrystusa. Jestem w pełni gotowy na wolę Bożą” – te słowa wypowiedział ks. Zdzisław kilka dni przed operacją, która zakończyła jego ziemskie życie. Wolą ks. Zdzisław było wydanie III części książki, którą przygotował. Słowo wstępne… Spełniając Twoją prośbę w kilku słowach wstępu pragniemy Ci podziękować za to, że ciągle szukałeś Boga i pragnąłeś spotkania z Nim, za to , ze nieustająco dziękowałeś Mu za wszystko, co w życiu Cię spotykało, za to, że żyłeś Ewangelią na co dzień.

4.Tradycyjnie siostry zakonne z gór, przygotowały dobry miód ze swojej pasieki, który jest na sprawy sercowe, i żołądkowe, a drugi na serce i drogi oddechowe. Nabywając ten miód wspieramy również dzieło, które prowadzą siostry – ośrodek dla dzieci. Siostry dziękują za wsparcie i obiecują swoją modlitwę.

5.W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić, odmawiając modlitwy między innymi: „Aniele Boży…”

6.W Piątek 28.09 o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z dekanatu myszkowskiego w naszej parafii w ramach przygotowania do Synodu biskupów na temat młodzieży. W programie Msza święta a po niej agapa – spotkanie w domu pielgrzyma. Zapraszamy młodzież w każdym wieku, zwłaszcza tych, którzy przyjęli już sakrament bierzmowania i stoją przed życiowymi wyborami oraz młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia tego sakramentu. Przed Mszą świętą będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

7.W najbliższą sobotę 29 września od godz. 13.00 z inicjatywy członkini naszej Rady Parafialnej Beaty Pochodni na terenie Kalwarii i domu parafialnego odbędzie się piknik dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu całego Myszkowa i okolic. Będzie to blisko 100 osób. Będą kiełbaski, ciasta i zabawa z animatorami. To pierwsze takie odwiedziny u nas, ale chcielibyśmy żeby te dzieci i młodzież znalazły tu u nas swoje miejsce, Żeby mogli się tu spotykać w naszym domu parafialnym. Żeby mógł on służyć wszystkim potrzebującym i nie stał pusty Zapraszamy również dzieci i młodzież z naszej Parafii na ten piknik pożegnania lata. Dziękuję Pani Beacie Pochodnia za tę piękną inicjatywę.

8.Dziękuję za ofiary na Kościół W ostatnim czasie ofiary w kopertach złożyli: Pewna rodz 120, ul Spacerowaej 100, Ana i Marek Dzidowscy Spacerowa 100, Rodz  Bułów Rynek 200, Witold i Dorota Bulscy Cmentarna 100,  Bóg zapłać za wszystkie ofiary..

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo, francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
 • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

1.Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2.Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Zachęcam do czytania Tygodnika Niedziela. Zapisujemy na prenumeratę roczną na Moje Pismo Tęcza dla dzieci z klas I-IV. Roczna prenumerata 30zł.

3,Dziś spotkania mają po mszy  9.30 klasa III GIM i I średnia z rodzicami jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Klasa III po mszy odbiera Katechizmy Bierzmowanych. Na salce spotkanie dla młodzieży po bierzmowaniu klasa II i III. Po mszy o 11.30 spotkanie dla klasy III komunijnej i IV rocznicowej.

4.Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

5.W sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.30, a Nauczycieli, Wychowawców Dyrekcję i pracowników naszej szkoły w środę na Msze św. w ich intencji w czasie nowenny o 17.30, a potem na spotkanie imieninowe u ks. Proboszcza.

6.Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

7.Za tydzień będzie promocja i możliwość nabycia książki ks. Zdzisława Skrzeka III część, Okruchy ze stołu słowa Bożego która została przygotowana przez księdza prałata przed operacją, a ukazała się jego śmierci..

8.Dziś III Niedziela miesiąca taca inwestycyjna na potrzeby Parafii Dziękuję za ofiary na Kościół W ostatnim czasie ofiary w kopertach złożyli: Pewna rodzina 700zł, pewna osoba z ul .Traugutta 150, z ul. Nadrzecznej 150, z Sikorki 200, Pawlik Jadwiga 100, Janina Rusek Rynek 100, Jan i Zofia Kalecińska Nierada 200, Janina Hadzińska Nierada 100,    Bóg zapłać za wszystkie ofiary..

9.Do wieczności z naszej Parafii odeszła Wanda Machura z ul Cmentarnej  i Teresa Machura. z ul Królowej Jadwigi. Polećmy je miłosierdzi Bożemu: Wieczny odpoczynek…

10.Ogłoszenie z Miasta. Burmistrz Myszkowa zaprasza mieszkańców dzielnicy Mrzygłód na coroczne spotkanie Temat o bieżącej sytuacji miasta, planach inwestycyjnych i rozmowa na temat budżetu partycypacyjnego  Spotkanie będzie18 września o godz. 18.00 w remizie OSP Mrzygłód.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży i dzieci
 • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
 • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.09.2018

1.Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2.W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy relikwie krzyża świętego.

3.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Nabożeństwo Fatimskie w środę o godz. 17.30. Pamiętajmy o różańcach.

4.Dziś po mszach świętych zabieramy Książeczki Niedzielnej Eucharystii oraz młodzież Indeksy do bierzmowania. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców i młodzieży z klasy VII i VIII jako przygotowanie do bierzmowania, po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców klasy I, II i III SP jako przygotowanie do I Komunii. Po Mszy św o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej. W środę Spotkanie Akcji Katolickiej. Msza w intencji AK o 17.30 w czasie nowenny a potem spotkanie imieninowe na Plebanii. W sobotę, 15 września, spotkanie powakacyjne dla dzieci i młodzieży, która była na Wakacjach z Bogiem w Czerwiennym. W sobotę na godz 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci ze SP i Młodzież z Gimnazjum na Dzień radości ze św. Stanisławem Koską – Patronem Dzieci i młodzieży. Będzie Msza, potem ognisko z kiełbaskami oraz rozgrywki  sportowe i wspólna zabawa.   Za tydzień  po Mszy o 9.30 spotkanie dla młodzieży która w tym roku szkolnym pójdzie do bierzmowania czyli III Gimnazjum i I klasa szkoły średniej, a także po mszy o 9.30 na salce spotkanie po Bierzmowaniu czyli kasy II i III Ponadgimnazjalne. Przypominam o indeksach spotkań. Za tydzień również spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III komunijnej i IV a i b rocznicowej

5.Zapisujemy na prenumeratę roczną na Moje Pismo Tęcza dla dzieci z klas I-IV. Roczna prenumerata 30zł.

6.Dziękuję za ofiary na Kościół W ostatnim czasie ofiary w kopertach złożyli: Pewna rodzina 500zł, pewna rodzina ze Spacerowej 500, z ul Projektowanej 100, z Poniatowskiego 200, Elżbieta i Mieczysław Kurczyńscy Sikorka 200,  Lucyna i Waldemar Kot Sikorka 200, Jadwiga i Józef Moczulscy,  Królowej Jadwigi 200, Kopeć Bronisław Krakowska 100, Alfreda i Stanisław Kula, Zenobia Pucek, Siewierska 300, Józef i Henryka Powazka Włodowska 200   Bóg zapłać.

 

7.Do wieczności z naszej Parafii odszedł Dariusz Pucek. Pogrzeb jutro w poniedziałek o godz. 14.00.  Polećmy go miłosierdzi Bożemu: Wieczny odpoczynek…

8.W każdym liczącym się Sanktuarium są świeczniki, gdzie zapala się świecę po złożeniu ofiary. Również w naszym Sanktuarium chcemy, aby zaczęły takie świeczniki funkcjonować. Każdy kto ma mszę zamówioną może zapalić taką świecę jako dar swojej pamięci i modlitwy. Jeśli przychodzimy na msze czy do Kościoła i mamy jakąś intencję, którą chcemy polecić Bogu przez wstawiennictwo naszej Matki Mrzygłodzkiej to też moża zapalić taką święce jako szczególny dar swojej modlitwy w tej intencji. Ofiara za świecę jest 2 zł. Musimy dbać o to , żeby parafia do tego nie dopłacała. I musimy dbać o bezpieczeństwo. Podaje instrukcję obsługi: przychodzimy do K-ła  i mamy jakąś intencję np. modlitwa za kogoś ze zmarłych, może ktoś z najbliższych ma imieniny , urodziny, rocznicę, albo operacja czy jakaś ważna sprawa, którą tylko my znamy, to wzbudzamy tę intencję, wrzucamy ofiarę, zapalamy w twej intencji święcę i po zapaleniu modlimy się w twej intencji gorliwie, by Bóg i Jego Matka wysłuchali naszych próśb.

9.Ogłoszenie z Miasta. Burmistrz Myszkowa zaprasza mieszkańców dzielnicy Mrzygłódka na coroczne spotkanie Temat o bieżącej sytuacji miasta, planach inwestycyjnych i rozmowa na temat budżetu Partycypacyjnego  Spotkanie będzie13 września o godz 18.00 w remizie OSP Mrzygłódka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.

15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018

 1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
 2. Dziś modlimy się o szczęśliwy nowy Rok szkolny 2018/2019. Jutro idziemy witać nowy rok szkolny. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Potem przejdziemy ze sztandarem pod pomnik, tam uczcimy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej wszystkich poległych w obronię Ojczyzny i przejdziemy uroczyście do Odnowionej Naszej Szkoły, by tam na Sali o 9.30 przywitać nowy rok szkolny. Na Mszę sw. przychodzą wszyscy, rodzicę, dzieci, młodzież , nauczyciele, pracownicy szkoły i dyrekcja.

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich rozwój duchowy i udział dzieci w lekcjach religii i w niedzielnej Eucharystii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Za tydzień po mszach świętych rozdajemy deklarację zgłoszeniowe dzieci do przygotowania do I Komunii czyli przychodzą rodzice i dzieci klas I, II i III, na 11.30 oraz do bierzmowania klasy VII i VIII o godz 9.30. Zapraszamy wszystkich uczniów Podstawówki razem z rodzicami.  Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), spotkania w czwartek, a spotkanie, młodzież zapraszamy na oazę w piątek po mszy św. o 17.30, chórek dziecięcy w sobotę o godz. 9.00. Natomiast dzieci klasy IV i starsze zapraszamy na spotkanie PDMD. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Poświęcenie tornistrów za tydzień o 11.30. Odbiór dzienniczków i indeksów niedzielnej Eucharystii dziś po Mszy świętej w Zakrystii. .

4. W pierwszy czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zbiórka całej Służby Liturgicznej, lektorów, ministrantów wszystkich stopni oraz kandydatów na ministrantów – wszystkich chłopców którzy chcą być ministrantami z klasy IV i starszych. Przychodzimy na Mszę, potem wspólny grill.

5.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego.. O godz. 16.30 spowiedź dla dzieci klas V, VI, o 17.00 przychodzą dzieci komunijne, które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca – przypominam o książeczkach. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 spowiedź klas VII , VIII i Gimanzjum, o 18.00 spowiedź młodzieży szkół średnich. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków wszystkie dzieci. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 6.30 i 16.30. Odpust na Mijaczowie.

7. Za tydzień Msza św. imieninowa od Żywego Różańca w intencji ks. Proboszcza o godz. 11.30. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień po mszy św. o godz. 16.00.Zapraszamy wszystkich członków Rady. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

8. Dziękuję za pracę w tym w tygodniu przy kościele: Widzimy, że mur już postawiony.. Pracowali: Józef Powązka, murarz Stanisław Bulski i Jerzy Bilnik. Ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina 400, ul. Krakowskiej 100, z Gruchli 100, Regina Pniakowska, Poniatowskiego 100, Witold Poznański Rolna 200, Krystyna i Aleksander Adamscy Spacerowa 200, Kula Tadeusz Towarowa 100, Władysława Nawrot, Beata i Mateusz Noczyńscy Jedwabna 200. Bóg zapłać

8.Do wieczności z naszej Parafii odszedł Walerian Buła. Polećmy go miłosierdzi Bożemu: Wieczny odpoczynek…

9. Mam jeszcze dziś dwie trudne sprawy: W tym tygodniu w piątek była standardowa kontrola sanepidu na Cmentarzu grzebalnym, który jest szczególnym miejscem czci i szacunku dla naszych zmarłych. Otrzymaliśmy karę za porozrzucane śmieci na Cmentarzu. Musimy z tą sprawą uporać się do środy. Bardzo proszę o wynoszenie śmieci i wrzucanie do kosza, a nie obok kosza czy za mur czy groby swoich sąsiadów. Na wszystkich Cmentarzach jest segregacja śmieci pewnie musimy i u nas to wprowadzić. Trzeba będzie może zakupić kolejny kontener, wygrodzić miejsca na segregację ale przede wszystkim musimy nauczyć się porządku. Tę sprawę poruszymy na radzie parafialnej za tydzień, a porządek musimy zrobić do środy.

10. II sprawa dotyczy skandalicznego zachowanie części naszej młodzieży i dzieci na placu kościelnym, chodzi o młodzież niepełnoletnią czyli była klasa III Gimnazjum, szkoła średnia, obecna klasa VIII i niektórzy nawet młodsi, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Ja jestem przerażony postawą tych ludzi, że mimo wielu uwag i napomnień dalej wchodzą na drogę zła. Rozmowa ich to w większości przekleństwa, że uszy więdną, pijaństwo – nie tylko piwa ale wina i wódka, Palenie nikotyny, e-papierosów, niszczenie mienia parafialnego ( spalili całe drzewo przygotowane na ogniska, jak brakło drzewa to połamali dwie ławki, śmiecenie na całym placu kościelnym, kalwarii i na parafialnym parkingu. Nasza młodzież sprowadza najgorszy element z całego Myszkowa czy okolicznych miejscowości mówiąc , że tu mają spokojną bazę. Porozbijane butelki, pety, śmieci po wszystkim. Jeśli ktoś zwróci im uwagę, że tu nie powinny przychodzić, to z sarkazmem odpowiadają , ze oni tu przychodzą aby być blisko Boga.  obraza Boża. Ludzie pracujący w CIS-ie sprzątają po naszych dzieciach i są przerażeni. Nie ma żadnej świętości, Wygonieni z Placu przy Plebanii, przeskakują ogrodzenie, idą pod Kościół i pod murami Kościoła czy ołtarza polowego na Kalwarii piją, przeklinają, śmiecą, rzucają prezerwatywami. Tak nie może być. To jest zorganizowana obraza Boska i ja jako wychowawca i kapłan mówię stanowcze NIE! Proszę rodziców o zainteresowanie się swoimi dziećmi, te dzieci po 22 chodzą pijane, pytam się gdzie są rodzice. Upomnień moich i ks. Piotra było wiele. Skoro nie ma poprawy podaję do wiadomości , że wszystkie tego typu spotkania obojętnie o której godzinie na terenie kościelnym i parkingu będę zgłaszał na policję. Skoro rodzice sobie lekceważą czy nie widzą problemu, a moje prośby i groźby są lekceważone: będą zgłoszenia, potem sprawy, otrzymają kuratorów a potem zmienią środowisko. Ogłaszam, że na terenie kościelnym zachowując się grzecznie można przebywać tylko do godz. 20, po tej godzinie tylko oaza czy inne spotkania organizowane przez Parafię mogą się odbywać.

Chcę przy tej okazji powiedzieć, że jest w naszej parafii wiele dobrej i porządnej młodzieży i za to Wam dziękuję rodzice, że tyle troski wkładacie w wychowanie swoich dzieci.

11. Modlitwa za dzieci i młodzież w rozpoczynającym się roku szkolnym. Pod Twoją obronę…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018

 1. Obchodzona dziś w Kościele Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu i naszej Archidiecezji Częstochowskiej skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy wyruszyli na rekolekcję w drodze. Wszystkich osób było…

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zobacz ks. Piotrze kiedy jest ustalone czuwanie powinno być przed I sobotą miesiąca , ale jeśli jest za tydzień to ogłosimy za tydzień (Przed I sobotą w piątek Nabożeństwo pokutne ku czci NS Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi godz. 17.30. Czuwa różaniec, potem droga Krzyżowa, Czuwanie prowadzi koło nr 9 o 20 młodzież prowadzi oaza i wolontariat

 

 1. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny na mszy świętej wieczornej

 

 1. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

 

 1. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii. Msza dla dzieci o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkola wraz z rodzicami i szkoła podstawowa klasy od 1 – 6, Msza dla młodzieży o godz. 9.30 przychodzi młodzież klasy VII i VIII , III Gimnazjum i młodzież szkoły średniej czyli LO i Technikum. W niedzielę Mszą św. rozpoczynamy nowy Rok szkolny i zostaną podane spotkania dla rodziców i dzieci w nowym roku szkolnym. Przychodzimy wszyscy wraz z rodzicami.

 

 1. Dziękuję za pracę w tym w tygodniu przy kościele: Pracowali Józef Powązka, Stanisław Bulski i Jerzy Dziuba…. Ofiary na Kościół w minionym tygodniu złożyli: z Nierady 100, Marianna I Marian Kot Towarowa 100, Jolanta i Ryszard Buła Sikorka 100,  Jan i Danuta Bugaj Sikorka 100, Zdzisława i Zdzisław Wrona Projektowana 100zł. Tomasz i Anna Wrona Projektowana 200zł

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
 • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
 • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018 XXII ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

 

 1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy 22 rocznicę Koronacji obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej. To wyjątkowe Święto dla całej naszej Parafii. Msze dzisiaj o 8.00, 9.30, 11.30 i ok 17.30. Niech nie zabraknie nas w domu Matki, niech Mrzygłód da świadectwo, że tu żyje się Bogiem a kult Matki Mrzygłodzkiej jest żywy. Tradycyjnie o 16.00 zapraszamy na Wielką dziękczynną procesję Maryjną, którą rozpoczniemy nieszporami na Gruchli której przewodniczyć będzie Metropolita Częstochowski. Mimo, że jesteśmy już w Kościele wybierzmy się jeszcze na Nieszpory i Procesję całymi rodzinami, bo mamy za co Bogu dziękować. Potem wraz z pielgrzymami z naszego Myszkowskiego Dekanatu, którzy przybędą pieszo na Gruchlę wraz ze swoimi kapłanami, w asyście naszej orkiestry i z różańcem w ręku wyruszymy do Kościoła. Zaplanujmy sobie już ten czas. Prosimy osoby niosące obraz. Mszę Dziękczynną, odprawi ks. Arcybiskup Wacław Depo. Udekorujmy trasę procesji i nasze domy.

 

 1. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. W środę, 22 sierpnia w czasie naszej nowenny przypada wspomnienie NMP Królowej, a w następną niedzielę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę. W piątek wyruszy nasza piesza pielgrzymka Myszkowska na Jasną Górę. Przyjmujemy jeszcze zapisy. Spotkanie dla pielgrzymów w środę po mszy świętej wieczornej o godz 17.30. Pojedzie nasz bus parafialny, gdzie złożymy nasze bagaże, a początek pielgrzymki w Kościele św. Stanisława w Myszkowie Mszą św o godz. 8.00.

 

 1. Dziękuję wszystkim parafianom o troskę o nasze Sanktuarium. Wielu ludzi mówi, że w Mrzygłodzie wiele się dzieję i dobrze mówią , bo tak jest, a wiele dzieje się dzięki życzliwości i ofiarności naszych parafian. Dziękuję za pracę w tym w tygodniu przy kościele: Pracowali Józef Powązka, Jerzy Bilnik, Stanisław Bulski i Stanisław Woś. Ofiary na Sanktuarium złożyli:.Rodz z ul. Nadrzecznej 200, Krakowskej 100, Azaliowej 100, Pl. Sportowego 100, Koronacyjnej 200, Zdzisława Goc Zofia i Włodzimierz Goc, Dolna 200, Tomasz i Beata Buła Cmentarna 100,Wiesława Rakoiecka 100, Dorota i Tadeusz Zysiak Chopina 100, Wana Połczyk z Parafii sw. Stanisława Kostki z Zawiercia 1000, Stanisława i Piotr Nowak, Małgorzata Bulska Siewierska 200,  Motylewski Królowej Jadwigi 200, Narzeczeni Paweł Kuc i Marcelina Gola 100, Marianna i Jan Sus Cmentarna 100,Władysaw Marszałek z żoną Krakowska 100, Zenon i Helena Kozieł Siewierska 100, Saturnina Jabłońska, Małgorzta i Adam Łukasik 200, Zofia Goc Koronacyjna 100. Bóg zapłać

 

 1. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

WNIEBOWZIĘTE NMP – 15.08.2018

1. W dniu dzisiejszym wszystkie nasze myśli i uczucia kierujemy ku niebu, gdzie Maryja przeżywa swój tryumf i odbiera swoją nagrodę za wierną służbę Bogu i ludziom. Uroczystość Wniebowzięcia to nasz odpust parafialny. Wszystkim parafianom i miłym gościom dziękuję za uczczenie naszej Matki, która pewnie nie będzie nam dłużna i u swojego Syna będzie wypraszać nam łaski, abyśmy razem z nią byli w Królestwie niebieskim. Dzisiejszą uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp wieńce dożynkowe. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Pobłogosławione wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas. Pobłogosławione zioła ususzmy w domu i możemy wykorzystać jako lekarstwo zimową porą.

2.Jutro w czwartek i w piątek po odpuście –tzw. Dni Mrzygłodzkie. Do naszego Sanktuarium przybędą pielgrzymi z dekanatów z Zawiercia Koziegłów i Żarek. O godz. 18.00 msza, potem Droga krzyżowa na Kalwarii Jurajskiej.

3.Zapisujemy na naszą Myszkowską pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Wszystkich chętnych na te rekolekcje w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy w Zakrystii. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Antonina Sitarska. Pogrzeb jutro o godz 14.00. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek…..

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać 22 rocznicę Koronacji obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej. To wyjątkowe Święto dla całej naszej Parafii. Msze w następną niedziele o 8.00, 9.30, 11.30 i 17.30. Tradycyjnie o 16.00 zapraszamy na Wielką dziękczynną procesję Maryjną, którą rozpoczniemy nieszporami na Gruchli. Przewodniczy Metropolita Częstochowski. Następnie wraz z pielgrzymami z naszego Myszkowskiego Dekanatu, którzy przybędą ze swoimi kapłanami pieszo na Gruchlę, w asyście naszej orkiestry wyruszymy do naszego Kościoła. Zaplanujmy sobie już ten czas za tydzień. Zaprośmy naszych bliskich i rodzinę. Prosimy osoby niosące obraz i sztandary. Po przyjściu do Sanktuarium mszę dziękczynna.

5.Powróćmy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi. Zanieśmy radość
z uczestnictwa we Mszy Świętej do naszych rodzin i sąsiadów, radość, że spotkaliśmy się z żywym i prawdziwym Bogiem, który pragnie nas nieustannie obdarzać swoimi darami i błogosławieństwem.

Teraz procesja wokół Kalwarii, a potem poświęcenie naszych kwiatów i ziół.

6.Dziękuję dobremu Bogu za dzisiejszy czas łaski, że mogliśmy razem z Maryją naszą Matką spoglądać w niebo i tam obok niej szukać naszego miejsca. Dziękuję dzisiejszemu Sumiście i kaznodziei ks. prałatowi Janowi Wajs –za to duchowe prowadzenie nas drogami Maryi  w ten dzień odpustowy , za budzenie ducha patriotyzmu, Dziękuję asyście, służbie liturgicznej na czele z ks. Piotrem, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom komunijnym wraz z rodzicami.

Dziękuję naszym czcigodnym kapłanom z regionu Zawierciańskiego, na ręce dziekana regionu ks Jana Batorskiego. Z dekanatu Piotra i Pawła z Zawiercia……….  Królowej Polski z Zawiercia, ks Prałatowi Dudzie

Z dekanatu Zareckiego, ks. Jerzemu z Niegowej, Prałatowi Janowi Wajsowi z Żarek, ks Bogumiłowi z parafii

Z dekanatu Koziegłowskiego na ręce ks. Kazimierza Świerdzy. Ojcom Paulinom, kapłanom Emerytom:

Dziękuję naszym kapłanom dekanatu Myszkowskiego na ręce ks. Dziekana Adama Mikosia

Dziękuję naszym Parlamentarzystom, Posłom do Parlamentu Europejskiego i na Sejm, byłemu wojewodzie śląskiemu, Śląskiemu Kuratorowi Oświaty, Władzom samorządowym, powiatowym i władzom giminnym

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: