SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024

1. Pan Jezus posyła swoich uczniów, aby wzywali do nawrócenia, a na drogę wyposaża ich w wyjątkowe dary: władzę nad duchami nieczystymi oraz moc uzdrawiania chorych. Uzdrowienia ducha i ciała są znakami, które potwierdzają moc i wagę słowa, jakie głoszą. Czas Jego publicznej działalności był bardzo krótki, a do przekazania było bardzo wiele. Dlatego uczniowie musieli poświęcić się dziełu ewangelizacji z tak wielkim zaangażowaniem.

2. Do wieczności z naszej Parafii odeszły: Wacława Rok z Krakowskiej i Helena Hajducka z Poniatowskiego, której pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Polećmy je miłosierdziu Bożemu.

3. Rozpoczął się czas pielgrzymek. Będziemy w parafii gościć 17 lipca Pielgrzymkę Wadowicką, 9 sierpnia będą na nocleg Pielgrzymi z Andrychowa. 15 sierpnia będą Pielgrzymi z Krakowa Dominikańska Nasza Myszkowska Pielgrzymka w tym roku wyruszy tradycyjnie 24 sierpnia. Rozpoczynamy zapisy.  

4. Od jutra rozpoczną się nasze Półkolonie, które prowadzi Parafia wraz z Fundacją Przyjaciel z sercem w naszym Ośrodku. Dzieci przychodzą od godz. 8 do 16. Mają śniadanie , obiad, podwieczorek potem bloki zajęć rekreacyjno -sporowo -warsztatowych, zjeżdżalnie, ognisko. We wtorek i czwartek wycieczki całodniowe do różnych miejsc wraz z wychowawcami. Są jeszcze pojedyncze miejsca na 2 turnusy oraz na 3 i 4. Karty można zabrać z zakrystii lub u pań w świetlicy. Jutro przychodzimy na 8.00 do Kościołą, gdzie będą podane sprawy organizacyjne.

5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy również w sobotę błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr wraz z błogosławieństwem kierowców i poświeceniem pojazdów jest propozycją do włączenia się w pomoc misjonarzom, którzy potrzebują wsparcia w zdobyciu środków transportu. Każdy poprzez tę akcję może stać się uczniem-misjonarzem – jak często powtarza papież Franciszek.

6. W tym tygodniu ofiary na kościół złożyli  pewna osoba 500 zł, Krystyna Rak Zacisze 200zł.  Agnieszka i Marian Olmińscy Siewierska 200żł. Za tydzień taca inwestycyjna na remont Kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7. Huragan z piątku na sobotę wyrządził wiele szkód w naszym rejonie. Przy kościele zostało połamanych wiele drzew i konarów, które uszkodziły rusztowanie, jak również Tablice na placu kościelnym z przesłaniem Jana Pawła II o różańcu. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu Patrykowi Bednarzowi, Bartkowi Warchołowi, Artemu Poliakowi. W naszej Parafii najbardziej ucierpiała Rodzina Gajewskich z Siewierskiej, gdzie zerwało dach. Za tydzień ogłaszam zbiórkę  do puszki na pomoc dla tej rodziny 8. Trwają nasze pracę przy kościele. Odkopaliśmy fundamenty od strony południowej. Dziękuję za te pracę Henrykowi Moczulskiemu, Józefowi Moczulskiemu i Józefowi Powazce. Teraz uzupełniamy fundamenty i je tynkujemy do założenia izolacji przeciw wilgociowej. Dziękuję za te pracę Pracownikom Fundacji Przyjaciel z sercem.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Dziś odpust św. Apostołów Piotra i Pawła w Myszkowie  o 12.00, a w środę odpust w Leśniowie o godz. 10.00.

3. Msza św. imieninowa dla pana Organisty Piotra od Żywego Różańca i Miłosierdzia Bożego w środę w czasie nowenny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek  i sobota miesiąca. W Czwartek modlitwa o powołania o 17.30. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej o godz. 17.00 , potem Msza Święta o godz. 17.30 rozpoczynająca czuwanie pokutne, które prowadzi koło nr 7. O 20 czuwanie młodzieży które prowadzi oaza i lektorzy. W sobotę o godz. 6.30 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Mary.

5. Dziękujemy ks. Januszowi Wielgosowi naszemu  misjonarzowi za świadectwo pracy misyjnej w Ekwadorze. Bóg zapłać za nasze wsparcie modlitwami i ofiarami.

6. Nasza Parafia i Fundacja Przyjaciel z sercem, organizują dla dzieci i młodzieży w czasie Wakacji Półkolonie w naszym ośrodku. Będą to 4 serie po 5 dni.  Dwa tygodnie w lipcu od 15 i 2 tygodnie w sierpniu. W ciągu każdego tygodnia 2 wycieczki całodniowe do różnych miejsc.  Osoby chętne prosimy o zabranie i wypełnienie kart zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Karty do zabrania  w zakrystii i w świetlicy Kuźnia Talentów i możliwości.  Dzieci mogą być od 5 do 16 roku życia. Chętni na wyjazd z ks. Markiem na Wakacje z Bogiem do Niepokalanowa zgłaszają się u ks. Marka.

7. W tym tygodniu ofiary na kościół złożyli: Pewna osoba 100zł i pewna rodzina 200zł

Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Za tydzień taca inwestycyjna na remont kościoła.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po mszy wieczornej Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. Dziś zakończenie naszych spotkań formacyjnych. Prosimy o szczęśliwe Wakacje. Spotkania ostatnie dziś mają mają o 9.30 klasy VIII, VII i VI,  a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I, II, II, IV i V. liturgię ma klasa IV. Z Bogiem kończymy rok szkolny i z Bogiem rozpoczynamy czas wakacji od szkoły. Natomiast nie ma wakacji od Boga, pamiętamy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii.

4. Nasza Parafia i Fundacja Przyjaciel z sercem, organizują dla dzieci i młodzieży w czasie Wakacji Półkolonie w naszym ośrodku. Będą to 4 serie po 5 dni.  Dwa tygodnie w lipcu i 2 tygodnie w sierpniu. W ciągu każdego tygodnia 2 wycieczki całodniowe do różnych miejsc.  Osoby chętne prosimy o zabranie i wypełnienie kart zgłoszenia. Karty do zabrania  u księży i w świetlicy Kuźnia Talentów i możliwości.  Dzieci mogą być od 5 do 16 roku życia. Kto chce wyjechać do Niepokalanowa z ks. Markiem zgłąsza się u ks. Marka.

5. Dziś także Dzień Ojca, w szczególny sposób chcemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich ojcowskiego powołania.

6. W jutro 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Msze o 6.30, 9.00 i 17.30. Odpust dziś św. Jana na Ciszówce.

7. Ofiary na Kościół złożyli pewna rodzina ze Spacerowej 300,  z Cmentarnej 100, Sikorki 100zł, z Siewierskiej 300,  Zofia Gola Paderewskiego 100, Stanisław Woś, Rynek 500, i Siewierskiej 2000zł Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. Dziś taca do puszki na świętopietrze. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca na Stolicę św. Piotra. Msza z kazaniem o godz. 9.00 i 16.30.

9. Witamy w naszej parafii ks. Janusza Wielgosa misjonarza Ekwadoru, który przyjechał na urlop. Życzymy dobrego odpoczynku. Za tydzień będzie niedziela Misyjna, ks. Janusz będzie dzielił się swoją pracą misyjną, a my wesprzemy go naszą modlitwą i ofiarami. Za tydzień taca na misje ks. Janusza.

10. Do wieczności z naszej parafii odszedł Marek Goc. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024

1. Jezus mówiąc, że rolnik po zasianiu ziarna nie ma wpływu na jego wzrost, tłumaczy nam, że aby wzrastało w nas królestwo Boże, nie wystarczy tylko nasza praca, potrzeba jeszcze łaski Bożej. Tak, bądźmy pokorni, bo nie wszystko zależy od nas. Ale sami też możemy być małymi ziarenkami dobra na tej ziemi. Uśmiechnijmy się do kogoś, pomóżmy drugiemu, a dobro będzie rozlewać się po świecie.

2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na  Mszę o godz. 8.00 Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży. Po mszy świętej idziemy na zakończenie roku w szkole. Rok Szkolny kończymy razem z Bogiem.

3. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VII i VIII,  a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I i II.. Za tydzień zakończenie naszych spotkań formacyjnych. Na 9.30 przychodzą klasa VIII, VII i VI, a na11.30 klasa V, IV, III, II, I i przedszkolaki wraz z rodzicami. Będziemy prosić o szczęśliwe wakacje.

4. Wczoraj 15 czerwca sobotę w naszym Sanktuarium, była Archidiecezjalna Pielgrzymka SLO, ministrantów i lektorów, Było 673 ministrantów i lektorów, 80 kapłanów i 20 opiekunów. Dziękuję naszym strażakom OSP Mrzygłód i OSP Mrzygłodka za pomoc w organizacji ruchu i bezpieczeństwie na parkingach. Fundacji Przyjaciel z sercem za pomoc w spotkaniu i wydanie posiłków dla tyle osób.

5. Natomiast dziś 16 czerwca w niedzielę Akcja Katolicka i Fundacja Przyjaciel z sercem przygotowali nasz Festyn Parafialny. Już sobie zarezerwujmy czas po południu, by wspólnie świętować i biesiadować. Po każdej mszy loteria Fantowa, każdy los wygrywa i bierze udział w losowaniu nagrody głównej. Panie z Akcji upiekły pyszne ciasta, które można posmakować w kawiarence po mszy, albo zabrać sobie do domu. Tradycyjnie dziękujemy fundatorom, Firmom i ludzi dobrej woli za nagrody główne do loterii i dary czy ofiary na nasz Festyn.  Dziś mamy bardzo piękne i dużo nagród głównych Dochód z festynu przeznaczymy na witraż.  W czasie Festynu występy dzieci szkolnych i przedszkolnych z naszej szkoły. W razie niepogody, Festyn będzie na dziedzińcu przed Domem Pielgrzyma. Dla kibiców otwieramy Festynową Strefę Kibica w Sali teatralnej i w kawiarence. Myślimy, że Polacy przy naszym wspólny wsparciu wygrają.

PROGRAM FESTYNU

6. Osoby zainteresowane półkoloniami w Wakacje prosimy o zabranie kart na Wakacje z Bogiem. Są 4 turnusy w każdym po 2 całodniowe wycieczki, 3 posiłki i 6 różnych warsztatów i inne atrakcje. Osoby zainteresowane wyjazdem na Wakacje z Bogiem do Niepokalanowa zgłaszają się do ks. Markiem

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024

1. Jezus mówi o tym, że „kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką».

2. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VI,  a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy V . Za tydzień spotkania mają klasa VII i VIII  o 9.30, a o 11.30 klasa I i II wraz z rodzicami.

Jutro mszą św. wieczorną o 17.30 rozpoczyna się spotkanie dla kobiet wspólny Serce Kecharitomene. Eucharystia, konferencja, Adoracja spotkanie formacyjne i agapa. Zapraszamy chętne Panie.

3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję za piękne i wymowne ołtarze tym, którzy je robili: Akcji Katolickiej, ŻR, Radzie Parafialnej i Fundacji Przyjaciel z sercem  wraz z Kuźnią Talentów i Możliwości. Dziękują dzieciom klasy III i IV za asystę i sypanie kwiatów, paniom niosącym codziennie feretrony i Rycerzom Jana Pawła II, naszym Lektorom i ministrantom.

4. 15 czerwca w najbliższą  sobotę w naszym Sanktuarium, będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka SLO, ministrantów i lektorów, Planowane jest ponad 800 ministrantów i 100 kapłanów. Program rozpoczyna się na Kalwarii od godz. 10.00 o 11.30 msza pod przewodnictwem bp Andrzeja, potem obiad, który przygotowuję Fundacja Przyjaciel z sercem, potem spotkanie ewangelizacyjne, gry, zabawy i dmuchaniec. Przychodzą wszyscy nasi Lektorzy i ministranci, którzy mają asystę liturgiczną. Próba asysty w czwartek.

Natomiast 16 czerwca w niedzielę Akcja Katolicka i Fundacja przygotowują nasz Festyn Parafialny. Już sobie zarezerwujmy czas, by wspólnie świętować i biesiadować. Tradycyjnie prosimy fundatorów, Firmy i ludzi dobrej woli o nagrody główne do loterii i dary czy ofiary na nasz Festyn. Dochód z festynu przeznaczymy na witraż.  W czasie Festynu występy dzieci szkolnych i przedszkolnych z naszej szkoły

Osoby zainteresowane półkoloniami w Wakacje prosimy o zabranie kart na Wakacje z Bogiem. Są 4 turnusy w każdym po 2 całodniowe wycieczki, 3 posiłki i 6 różnych warsztatów i inne atrakcje. Osoby zainteresowane wyjazdem na Wakacje z Bogiem do Niepokalanowa zgłaszają się do ks. Markiem

5. Ofiary na Kościół złożyli: Bonifacy Machura 200zł, Pewna rodzina na Festyn 1000zł. Za tydzień taca inwestycyjna na remont Kościoła. Jeśli chodzi o nasze pracę. Już przez Firmę wykonawczą został zainstalowany system osuszania murów kościoła, zostały zrobione ekspertyzy i specjalistyczne badania wraz z nawierceniami ścian. System kosztuję prawie 90.000. Inna Firma robi już nowe okna i są już pracę nad witrażami. Za tydzień wywieszę propozycję zatwierdzonych witraży, do realizacji.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VII i VIII jako przegotowanie do Bierzmowania a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I i II przygotowujących się do Komunii. Za tydzień spotkania mają klasa VI o 9.30, a o 11.30 klasa V.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie Msza, nabożeństwo czerwcowe z procesją. Klasa III Komunijna przychodzi  dziś o 16.00, w poniedziałek, bo we wrorek jadą na wycieczkę i czwartek o godz 17.30, klasa IV rocznicowa – wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30. Dziewczynki sypią kwiaty , chłopcy dzwonią dzwoneczkami.

4. W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza o 17.30 potem wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. I ołtarz przy figurze św. Jana Nepomucena przygotowuje AK, II na Muszli – dzieci z świetlicy Kuźnia Talentów i Możliwości, III ołtarz przy Chrystusie zmartwychwstałym– Żywy Różaniec, IV na grocie– Rada Parafialna.  Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Rycerze Jana Pawła II, idą w strojach niosą baldachim. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo wszystkich dzieci szkolnych i mam z małymi dziećmi. Dla dzieci jak zawsze na zakończenie Oktawy proboszcz przygotował lody. Na Msze i procesje przychodzą wszystkie dzieci szkolne, klasy I, II, III i IV, V, VI,VII i VIII Dziewczynki sypią kwiaty.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz.17.30 Czuwanie Pokutne i adoracja Najświętszego Sakramentu.  Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Spowiedź w I piątek miesiąca rano w czasie mszy a po południu spowiedź dla klasy III, IV, V i VI o godz 17.00. Potem klasa III i IV zostaje na mszy. Liturgię ma klasa III. Potem czuwanie przejmuję koło Różańcowe nr 6, a kończymy czuwaniem Młodzieży, które prowadzi oaza i lektorzy.

5.  15 czerwca w naszym Sanktuarium, będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka SLO, ministrantów i lektorów, Planowane jest ponad 800 ministrantów, a 16 czerwca w niedzielę Akcja Katolicka i Fundacja przygotowuję nasz Festyn Parafialny. Już sobie zarezerwujmy czas, by wspólnie świętować i biesiadować. Można już przynosić fanty na loterię fantową. Prosimy też fundatorów nagród głównych o dary. Dochód z festynu przeznaczymy na Witaż. Osoby zainteresowane Półkoloniami w Wakacje prosimy o zabranie kart. Jest 4 turnusy w każdym po 2 całodniowe wycieczki, 3 posiłki i 6 różnych warsztatów i inne atrakcje.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 30.05.2024

1. Za każdym razem, gdy Kościół sprawuje Ofiarę Eucharystyczną, wspomina wielkie dzieło zbawienia, którego Jezus dokonał przez śmierć i zmartwychwstanie. Pragniemy uwielbić Boga obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie za Jego miłość, która trwa od wieków i której doświadczamy w sakramentalnych znakach. Chcemy na nowo rozbudzać w swoich sercach pragnienie trwania w łasce uświęcającej, by nasze świadectwo, które dajemy światu, było czytelnym znakiem, że Bóg mieszka wśród swojego ludu, swojego Kościoła.

2. Katolicka wiara wyraża się w szczególny sposób w czci dla Eucharystii, która jest jej źródłem i szczytem. Oprócz Mszy Świętej wyraża się ona także poprzez procesje. Do następnego czwartku będziemy uczestniczyć w tzw. oktawie Bożego Ciała. Celebrowana w tych dniach Msza o Eucharystii, czerwcowe nabożeństwa połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła są wyrazem tej wiary Wszystkich zapraszam do licznego udziału. Do soboty włącznie klasa IV rocznicowa przychodzi w ramach swojego Białego Tygodnia na Msze i procesja. W niedzielę o 16. Klasa III. A potem klasa III i IV na zmianę aż do Oktawy Bożego Ciała.

Spotkania w najbliższą niedzielę mają o 9,30 klasa VII i VIII, jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 klasa I i II wraz z rodzicami dotyczy przygotowania do Komunii.

3. Dziś Procesja Bożego Ciała. Dziękuję za uczestnictwo w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w przygotowaniu czterech stacyjnych ołtarzy, Akcji Katolickiej za I ołtarz, za II Ołtarz, za III ołtarz i IV ołtarz ofiarnym parafianom, którzy czynią to co roku.  Szczególnie dziękuję tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji:  Strażakom, naszej Orkiestrze, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiar. Chłopcom i dziewczynką z klasy III i IV sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom. Dziękuję CIS za posprzątanie i przygotowanie placu kościelnego i kalwarii do dzisiejszego święta, również pani Józi i Agnieszce. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli, a my jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary.

4. Wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii. A  jutro w piątek o 21.00 prowadzę jako Moderator Krajowy  Żywego Różańca Apel Jasnogórski.

5. Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczorowej. Dziękuję naszym trębaczom z orkiestry, którzy cały maj wygrywają pieśni Maryjne z wieży kościelnej. Od 1 czerwca czyli od soboty będziemy zawierzać się Sercu Jezusowemu w litanii po Mszy wieczorowej.

6. Do wieczności w tym tygodniu odeszła mama ks. Marka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu

UROCZYSTOŚC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTRZEJ – 26.05.2024

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VI jako przygotowanie do bierzmowania. Za tydzień spotkania maja. Na mszy o 9.30 klasa VII i VIII, na mszy o 11.30 spotkanie klasy I i II wraz z rodzicami.

Wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii. A w piątek o 21.00 prowadzę jako Moderator Krajowy  Żywego Różańca Apel Jasnogórski. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Przeżywamy dziś Rocznicę I Komunii św. klasy IV o godz. 11.30. Uczestniczymy w Białym Tygodniu. Jutro wyjeżdżamy na Pielgrzymkę z dzieci Rocznicowymi i Rodzicami do Wadowic. Wyjazd o 7.30. We wtorek dziękujemy za chrzest święty i za naszych rodziców. Przynosimy świece i zdjęcia z komunii – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W środę modlitwa za bacie dziadków i nauczycieli, wychowawców i zawierzenie się Matce Boże. W czwartek Bożę Ciało. Przychodzimy na 10.00, Piątek zawierzenie się Bożemu Sercu i sobota modlitwa za Ojczyznę. Dziewczynki sypią kwiaty ,chłopcy uczestniczą w asyście.

3. Nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz.17.30. Dziękuję naszym trębaczom z orkiestry, którzy cały maj wygrywają pieśni Maryjne z wieży kościelnej. Od 1 czerwca czyli od soboty będziemy zawierzać się Sercu Jezusowemu w litanii po Mszy wieczorowej.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, orkiestrze, pocztom sztandarowym, straży pożarnej, grupom parafialnym, Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Żywemu Różańcowi, Rycerzom Jana Pawła II, którzy idą w strojach, paniom niosącym feretrony i wszystkim, dzięki którym ten dzień będzie pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Ołtarze przygotowujemy w miejscach tradycyjnych, I przygotowuje Akcja Katolicka, a kolejne pozostali Parafianie.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian Dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki sypania kwiaty a chłopcy pełnią funkcję dzwonników. Dla każdego z nich przygotowano dzwonki procesyjne.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę z procesją o godz.17.30, a w sobotę o 16.30.

6. 15 czerwca w naszym Sanktuarium, będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka SLO, ministrantów i lektorów, Planowane jest ponad 800 ministrantów, a 16 czerwca w niedzielę Akcja Katolicka i Fundacja przygotowuję nasz Festyn Parafialny. Już sobie zarezerwujmy czas, by wspólnie świętować i biesiadować. Można już przynosić fanty na loterię fantową. Osoby zainteresowane Półkoloniami w Wakacje prosimy o zabranie kart. Jest 4 turnusy w każdym po 2 całodniowe wycieczki, 3 posiłki i 6 różnych warsztatów i inne atrakcje.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na remont kościoła, pewna Rodzina 1000zł, Rodzice Dzieci Rocznicowych dar ołtarza 2000, rodzina Ziernickich Cmentarna 200zł. Za tydzień taca inwestycyjna na remont kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. Do wieczności w ostatnim tygodniu odeszli: Stanisława Kułach, Mieczysława Rzesińska i Leon Okraska . Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny…”

9. Dziś Dzień Matki pomódlmy się za nasze mamy, którym tyle zawdzięczamy.

UROCZYSTOŚC ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie  z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

Dziś Uroczystość I Komunii świętej. 21 dzieci klasy III po raz pierwszy przystąpiło do stołu Pańskiego. Dziękuję rodzicom  za posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni. Dziękuję za dar ołtarza dla Parafii.

2. Jutro będziemy obchodzili II Dzień Zielonych świątek święto NMP, Matki Kościoła. Msze o 6.30 i 17.30.

3. Dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na biały tydzień. Jutro o 17.30 dziękujemy za chrzest święty i za naszych rodziców. Przynosimy świece i zdjęcia rodziców – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. We wtorek modlitwa za bacie dziadków i nauczycieli, wychowawców W środę zawierzenie się Matce Boże. W czwartek modlitwa za kapłanów, Piątek zawierzenie się Bożemu Sercu i sobota modlitwa za Ojczyznę i rozdanie obrazków komunijnych.

 3. 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.17.30 w czasie Nowenny w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia o 17.30 będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Za tydzień dzieci klasy IV o godz. 11.30 przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Próby przed rocznicą w poniedziałek i środa o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny w sobotę godz. 9.00. 

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do nieba.

2. Przez cały maj codziennie,  po mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Wczoraj było poświęcenie pól i modlitwa o urodzaje na Mrzygłódce i Sikorce oraz na Mrzygłodzie. a za tydzień też w sobotę po mszy wieczornej modlitwa o urodzaje na Gruchlii przy krzyżach i msza na ołtarzu Koronacyjnym oraz na Nieradzie, przy Młynie, a także w Domu Eden. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary z poświęcenia: Mrzygłodka  560 zł, Palmowa  150  , Sikorka 630. i Mrzygłód 220. Dziękuję za wspólną modlitwę i troskę o nasze krzyże i kapliczki Ofiarę na K-ł złożyli Izabela i Marek Kosińscy 100zł. Rodz. Bulskich 200zł. Za tydzień taca inwestycyjna na remont Kościoła. – Bóg zapłać.

3. Za tydzień dzieci klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej o godz 11.30. Ostatnie próby dla dzieci w poniedziałek i środa o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła przez rodziców w piątek może być od rana i po południu.

4. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klasa VIII i VII, o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, a w sobotę o 15.50 spotkanie dla dzieci i rodziców klasy IV rocznicowej, potem próba i zostajemy na Mszy świętej. Za tydzień spotkanie o 9.30 ma klasa VI.

5.  W najbliższy poniedziałek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie gdzie z różańcem w ręku, będziemy prosić o wiarę dla nas, o pokój na świecie i błogosł. dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich a szczególnie Rycerzy Jana Pawła II  w strojach.

6. Spotkanie miesięczne Akcji Katolickiej w najbliższą środę o godz. 17.30.

Spotkanie dla rodziców i dla chrzestnych w najbliższy piątek po mszy o 17.30. zapraszamy wszystkich którzy będą mieć chrzest lub będą rodzicami chrzestnymi w najbliższym czasie .

7.Organizujemy wyjazd autokarem na jednodniową Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 1 czerwca. Zapisy w zakrystii. Zachęcam członków żywego Różańca i wszystkich chętnych.

8.Nasza parafia wraz z Fundacją Przyjaciel z sercem organizuje Półkolonie w wakacje dla dzieci i młodzieży. Chętni mogą zabrać karty z Zakrystii lub u pań w świetlicy.

Natomiast ks Marek organizuję wyjazd Wakacyjny do Niepokalanowa od 15-20 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Markiem. 

9. Z naszej Parafii do wieczności odeszli: Władysław Chwalba, którego pogrzeb w pon. o godz. 14.00 i Alfreda Bulska, której pogrzeb we wtorek o godz 14.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Nowenna do Ducha Świętego po każdej Mszy świętej

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: