SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 – XVIII Dzień Papieski

1.Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2.Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. U nas w Kościele mamy relikwię św. Jana Pawła II, które odbierała nasza Parafia przez delegację Akcji Katolickiej z rąk ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który uczynił AK stróżami tych relikwii. Dlatego zapraszam Akcję Katolicką wszystkie wspólnoty parafialne, Dzieci i młodzież na Mszę dziękczynną za dar papieża Jana Pawła II. Po różańcu nastąpi ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu będzie nowenna do św. Jana Pawła II,, dlatego możemy przynieść swoje intencję by przez jego wstawiennictwo wypraszać dla siebie i naszych najbliższych łaski. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski w naszej Szkole w środę. Dziś Apel Papieski o 20.30 w Kościele. Zaprasza

3.Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5.W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6.Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca na potrzeby misji. Warsztaty dla Wolontariatu Młodych w sobotę od 10-13.00 w Częstochowie w Kurii. Wyjazd młodzieży na te warsztaty o godz. 8.30 spod plebanii.

7.Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30 a w sobotę o 16.30.

8.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki. Kancelaria czynna każdego dnia od 9-12 i 15-17.

9.W ostatnim czasie ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina z ul Cmentarnej 100, Sikorki 100, Krakowskiej 100, Stanisława i Czesław Kula Nierada 100, Roman i Urszula Stasińscy Palmowa 100, Mieczysław i Czesława Bulscy Paderewskiego 100, . Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

10..Mobilne Centrum Badań organizuję badanie pod kontem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli, oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbędą się w ambulansie Diagnostycznym we wtorek 16 października 2018 od godz. 11.00 – 12.00  na parkingu przy Kościele. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z Kościoła.

11.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

12.Dziś w naszej Parafii święto Strażackie. Nasza jednostka OSP Mrzygłód zakupiła nowy samochód bojowy, Poświęcenie uroczyste pojazdu w asyście strażaków będzie na Mszy św. o godz. 11.30.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243),żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

14 – 21. 10. 2018

XXVIII NIEDZIELA – 14.10.2018. DZIEŃ PAPIESKI
8.00 +Włodzimierz Węgrzyn  
9.30 +Teodozja Antonii Ziajscy  
11.30    Za parafian. Polecamy naszych Strażaków prosząc o błogosławieństwo Boże dla nich w pięknej ale niełatwej służbie Bogu, Ojczyźnie i ludziom  
16.00 +Maria Edward Józef Waksmańscy  
PONIEDZIAŁEK – 15.10.2018
6.30 +Bożena Mendakiewicz – od siostry Barbary z mężem  
17.30 +Jan Kurdybelski  
 WTOREK –16.10.2018
6.30 +Anna Ślęzak – od koleżanek i kolegów córki Zofii z Rady Miasta Myszkowa
17.30 +Jadwiga Iskierka – od Marii Jarkiewicz
ŚRODA – 17.10.2018
6.30 +Jadwiga Iskierka – od rodz. Pniaków z Łazów z dziećmi i wnukami
17.30 W pewnej intencji. W intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii

W intencji naszej Ojczyzny o dobre wybory

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jadwigi z racji imienin

† Piotr Gancarek, Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Szymczyńscy

+Antoni,  Anna Józef Janiec, Stanisław i Marianna Wagner

+Renata Skowron – Kacprzyk; Krystyna Bielecka; Danuta Włodarczyk; , Łukasz Migocki i Rafał Teklak

+Aleksander Mucha, Bogumiła i Stanisław Jastrząbek

+Janina Jakubowska – od Jerzego Borówki z rodz.

+Anna Makówka – od Leszka i Jadwigi Sławczyk

+Władysław Buła – od Patrycji Kowalik z rodz.

+Helena Rusek – od Urszuli Watoła z rodz.

+Tadeusz Noczyński – od zakładu pogrzebowego „Lilia”

+Rozalia Pucek – od Janiny Szopińskiej z rodz.

+Witold Buła – od Lidii i Mariana Gruszka z rodz.

+Władysław Ziajski – od rodz. Goców i Słaboszów

+Antonina Sitarska – od rodz. Borówków

+Walerian Buła – od Janiny Chola z rodz.

+Kazimiera Walczak – od Janiny Rusek z rodz.

+Dariusz Pucek – od Ewy Rutkowskiej

+Wanda Machura – od bratowej Marii Buła

+Teresa Machura – od kuzynki Barbary Piecuch z rodz.

+Grzegorz Czech w rocznicę śmierci – od żony i córki

+Maria Władysław Pniakowscy

+Jadwiga i Marian Kidawka w rocznicę śmieci – od zięcia

 

 

 

CZWARTEK – 18.10.2018.
6.30 +Barbara Mendakiewicz – od siostrzenicy
17.30 +Jadwiga Iskierka – od Krystyny Dziwińskiej z synem Kamilem i córką Martą z rodz. 
PIĄTEK – 19.10.2018.
6.30 +Jadwiga Iskierka – od Moniki i Kuby
17.30 +Anna Makówka – od córki Aleksandry z mężem
SOBOTA – 20.10.2018.
6.30 +Mirosław Kowalik – od Haliny Walkosz z synem
16.30 W 18 rocznicę urodzin Pauliny Jastrząbek
    XXIX NIEDZIELA – 21.10.2018.
8.00 +Władysław Poznański w rocznicę śmierci – od syna Witolda
9.30 +Józef Pacan w 9 rocznicę śmierci, Stanisław Woś Edward Przygodziński
11.30 +Wioletta Frączek w 3 rocznicę śmierci – od męża z dziećmi
16.00 +Władysław Kitala w 2 rocznicę śmierci – od żony z rodz.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018: ODPUST PARAFIALNY NMP RÓŻAŃCOWEJ

1. Dzisiaj obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. Kazania na Mszach Św. głosi ks. Stanisław Gancarek. .Dlatego wołamy tu przed Obliczem naszej Matki Różańcowej: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas Sumy odpustowej o godz. 12.00 i podczas nabożeństwa różańcowego do 5 ołtarzy kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian. Dziękujemy Kołom Różańcowym za zrobienie Ołtarzy wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom, strażakom, pocztom sztandarowym, paniom  niosących feretrony.  Dzieciom klasy IV komunijnej i V rocznicowym za sypanie kwiatów.  Dziś na mszy św. o 9.30 Młodzież klasy VII  wraz z rodzicami składają w procesji z darami deklarację do bierzmowania, natomiast na mszy św. o 12.00 dzieci z rodzicami klas I i II, które rozpoczynają przygotowanie do Komunii składają swoje deklaracje.  Za tydzień o 9.30 klasy VIII. Tradycyjnie w święto MB Różańcowej czyli dzisiaj klasa III Komunijna wraz z rodzicami otrzymują swoje różańce Komunijne. Za tydzień miesięczne spotkanie dla rodziców i dzieci klas III po mszy o godz. 11.30.

2.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po mszy wieczornej każdego dnia. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami przychodzą na swoje nabożeństwa we wtorki i piątki. Młodzież w poniedziałki i czwartki.

3.W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4.W najbliższą sobotę ostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku, dlatego wszystkich serdecznie zachęcam z różańcem  w ręku na to piękne nabożeństwo o godz. 16.30.

5.Nasza jednostka OSP Mrzygłód zakupiła nowy samochód bojowy, Poświęcenie uroczyste pojazdu w asyście strażaków będzie za tydzień na Mszy sw. o godz. 11.30.

6.Dziś przy okazji odpustu pragnę wszystkim podziękować za troskę o naszą świątynię. Dziękuję za wszystkie pracę przy Kościele i wszystkie ofiary na rzecz Parafii. Dziękuję Henrykowi Moczulskiemu za pracę koparką przy parkingu cmentarnym, Rafałowi Kołakowskiemu Firmie Bruk za kostkę. Ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina 200zł, Małgorzata i Henryk Jurek wraz z mamą 300, Grażyna i Andrzej Kowalczyk Koronacyjna 200zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7,Wczoraj była Pielgrzymka Kół Różańcowych z Archidiecezji Częstochowskiej. Było ponad 20 parafii. Dziękuję Akcji Katolickiej i naszym Paniom różańcowym za pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

8.Wychodząc z Kościoła możemy nabyć Książkę Maryja naszą drogą i inne książki i dewocjonalia w kruchcie św. Floriana

9.Zbliża się czas modlitwy Kościoła za naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i 1x. Kancelaria czynna od godz. 9 – 12 i 15 -17.

Dziękuję dzisiejszemu sumiście i kaznodziei ks. Stanisławowi Gancarkowi, który dziś na wszystkich Mszach św głosi Słowo Boże ukazując nam Maryję jako pewną Drogę do Nieba. Dziękuję wszystkim kapłanom obecnym na naszym odpuście Proboszczom i Wikariuszom na ręce ks. Dziekana Krzysztofa Smugi proboszcza na Światowicie i na ręce Dziekana Regionu ks. Prałata Jana Batorskiego. Naszym księżom seniorom: ks. Józefowi Franczakowi, Ks. Profesorowi Zenonowi Uchnastowi, któremu dziękuję za spowiedź w czasie odpustu i ks. Prałatowi Stefanowi Jachimczakowi.

XXVII NIEDZIELA – 7.10.2018. ODPUST KU CZCI NMP RÓŻAŃCOWEJ

XXVII NIEDZIELA – 7.10.2018. ODPUST KU CZCI NMP RÓŻAŃCOWEJ
8.00 +Regina w 4 r. śm., Józef Pacan  
9.30 +Antonina Sitarska – od Jadwigi i Mariana Nawrotek  
12.00 SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN  
16.00 +Franciszek Rok  
PONIEDZIAŁEK – 8.10.2018
6.30 +Jadwiga Iskierka – od Heleny Pawlik z rodz. Gordelów.  
17.30 +Jan Rauk – od Małgorzaty Piec z rodz. z Poręby  
 WTOREK –9.10.2018
6.30 +Stanisława Raczek – od Elżbiety i Bogdana Pucek
17.30 +Jadwiga Iskierka – od chrzestnej Marianny Pawlik
ŚRODA – 10.10.2018
6.30 +Jadwiga Iskierka – od sąs. Hadzińskich i rodz. Chaba
17.30 W pewnej intencji. W intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii.

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za wszystkich ludzi chorych, cierpiących i starszych którzy w czasie komunii odpustowej prosili nas o modlitwę tu przed tronem Matki Bożej Mrzygłodzkiej

W intencji małżonków Angeli i Pawła w ich I rocznicę sakramentu Małżeństwa

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Grażyny

O pomyślne rozstrzygnięcie spraw osobistych dla Natalii.

† Piotr Gancarek, Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Szymczyńscy

+ Za zmarłych kapłanów pracujących w naszej Parafii

+Antoni,  Anna Józef Janiec, Stanisław i Marianna Wagner

+Aleksander Mucha, Bogumiła i Stanisław Jastrząbek

+Janina Jakubowska – od Stefana i Barbary Pucek z rodz.

+Anna Makówka – od Józefy Jędrychowskiej

+Władysław Buła – od Barbary i Stefana Pucek

+Helena Rusek – od Barbary Marszałek z rodz.

+Tadeusz Noczyński – od Mieczysławy Bargieła z rodz.

+Rozalia Pucek – od Marysi i Mariana Dworak

+Henryka Etryk – od Haliny Borówka z rodziną z Marciszowa

+Witold Buła – od Małgorzaty i Krzysztofa Rok

+Władysław Ziajski – od Grażyny Gabryś z rodz.

+Antonina Sitarska – od Teresy i Eugeniusza Bubel

+Walerian Buła – od Haliny Rogoń z mężem

+Kazimiera Walczak – od Marii Rok i Katarzyny i Tomasza Kawka

+Dariusz Pucek – od Marka i Ewy Goc

+Wanda Machura – od Włodzimierza Buły

+Teresa Machura – od kuzyna Włodzimierza Buły z rodz.

+Krystyna Masłoń – od Grzegorza Pawłowskiego

+Mieczysław i Anna Zmarzlik w rocznicę śmierci

+ Marianna i Józef Gajek od rodz. Spyrów

CZWARTEK – 11.10.2018.
6.30 +Jadwiga Iskierka – od kuzynki Krystyny Muc z mężem Jarkiem i synem Marcinem
17.30 +Krystyna Beck
PIĄTEK – 12.10.2018.
6.30 +Jadwiga Iskierka – od rodz. Pawlików i Leśniaków z Lgoty Murowanej
17.30 +Aleksander Ochocki
SOBOTA – 13.10.2018.
6.30 +Jadwiga Iskierka – od Zofii Kalecińskiej z rodz.
16.30 +Anna Ślęzak – od Marii Ludwig z rodz.
    XXVIII NIEDZIELA – 14.10.2018. – Dzień Papieski
8.00 +Włodzimierz Węgrzyn
9.30 +Teodozja Antoni Ziajscy
11.30 Za parafian
16.00 +Maria Edward Józef Waksmańscy

PIELGRZYMKA DIECEZJALNA KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA

PIELGRZYMKA KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ
„POKÓJ TOBIE POLSKO, OJCZYZNO MOJA” JP II
PROGRAM  – SOBOTA, 06. 10. 2018r. Myszków-Mrzygłód
9.30 -10.00 – ZJAZD I SŁOWO WSTĘPNE
10.00 – MODLITWA RÓŻAŃCOWA w intencji Ojczyzny –  Nowicjat Pauliński z Leśniowa
11.00 – KONFERENCJA  „Maryja naszą drogą” – ks. Stanisław Gancarek
przerwa na kawę
12 00 – EUCHARYSTIA w intencji Kół Żywego Różańca z Archidiecezji Częstochowskiej – Magister nowicjatu OO Paulinów 
13.00 PRZERWA NA POSIŁEK (Możliwość obiadu –przysmaki mrzygłodzkie)
14.00 DROGA KRZYŻOWA NA KALWARII

W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę i 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, zapraszamy wszystkie Koła Parafialne Żywego Różańca, wraz ze swoimi  Zelatorami i Moderatorami.

W celach organizacyjnych prosimy o zgłoszenie grupy telefonicznie 608450004, lub mailowo: jacyk@go2.pl,rozaniec@o2.pl

Odpust NMP Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie

W niedzielę 7 października  będziemy obchodzić nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00 która poprowadzi ks. Kazimierz Świerdza, potem procesja różańcowa do 5 ołtarzy.  Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, panie i panów niosących feretrony.  Dzieci klasy IV a i b wraz z rodzicami zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. A chłopców w garniturkach do asysty. Na Mszę sw. o 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci klasy III komunijnej, bo w tym dniu rozdajemy Różańce.

Prośmy naszą Królową Różańca Świętego, której odpust obchodzimy, aby w tym roku pomogła nam wyprosić pomyślność dla naszej Ojczyzny, pokój dla naszych rodzin i dla nas. Królowo Różańca Świętego. Módl się za nami!

ZAPRASZAM NA ODPUST PARAFIALNY 07.X.2018r. SUMA O GODZ 12.00 POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE O 8.00, 9.30 I 16.00..

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej

„POKÓJ TOBIE POLSKO  OJCZYZNA MOJA”     św. Jan Paweł II   

INICJATYWY RÓŻAŃCOWE  
W ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ dniu 06 i 07. 10. 2018 r.
1. Październik miesiącem Różańca Świętego . Jak co roku w październiku będziemy w naszych kościołach i kaplicach organizować nabożeństwa różańcowe. Zróbmy wszystko by w tej modlitwie uczestniczyła jak największa liczba wiernych, w tym dzieci i młodzież. Pamiętajmy o tym, że Różaniec Święty to „modlitwa zgiętych kolan”, przez którą przed Najświętszym Sakramentem pragniemy w tym roku wypraszać łaskę powołań kapłańskich.

2. Doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie tradycyjnie do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie w dniu 06.10.2018 r. w godz. od 10.00 do 14.00. Podczas pielgrzymki będziemy modlić  się w intencji  Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz dziękować za dar św. Jana Pawła II w 40 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Program Pielgrzymki wraz z plakatem został przesłany do naszych parafii, jest w załączniku i zamieszczony na stronie: www.sanktuariummrzyglod.pl
Zapraszamy wszystkie Koła Różańcowe wraz Zelatorami i Moderatorami Parafialnymi.

3. Gwiaździsta Procesja Różańcowa „Z Maryją dla Polski”

Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” z siedzibą w Częstochowie oraz  Katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Polsce, zaprasza do akcji modlitewnej w intencji Ojczyzn w 100 rocznicę odzyskania przez nią niepodległości, w formie Gwiaździstej Procesji Różańcowej i Parafialnych Dróżek Różańcowych. Szczegóły tych akcji wraz z gotowymi rozważaniami w załączniku i na stronie:www.nowaewangelizacja.pl .

Niech Święto Matki Bożej Różańcowej i każdy odmówiony Różaniec  będzie wielkim wołaniem do Nieba i doświadczeniem owoców potęgi modlitwy różańcowej w codziennym życiu.


Z darem modlitwy

Moderator Diecezjalny Żywego Różańca
ks. Jacek Gancarek

30.09.-07.10.2018

 

XXVI NIEDZIELA – 30.09.2018.
8.00 +Lidia Paweł Bugaj Czesław Jarkiewicz Marianna Teofil Goc  
9.30 +Władysława Kulis  
11.30 Za parafian.

Chrzest Aleksandra Kaja Biała

 
16.00 + Krystyna Masłaoń – od brata Mariana z rodz  
PONIEDZIAŁEK – 1.10.2018
6.30 +Jan Rauk – od wnuczki Marceliny z mężem i Vanessą  
17.30 +Janina Jakubowska – od Barbary i Elżbiety z Zawiercia  
 WTOREK –2.10.2018
6.30 +Jadwiga Iskierka – od córek, zięcia i syna z narzeczoną
17.30 +Jan Rauk – od swatów Danuty i Jana Bugaj
ŚRODA – 3.10.2018
6.30 +Jadwiga Iskierka – od swatów Maciaszków
17.30 W pewnej intencji. W intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii

O potrzebne łaski i zdrowie dla wszystkich chorych , których nawiedzimy w I piętek z Sakramentami świętymi przed odpustem

O Boże błogosławieństwo dla Wacława i Rafała

† Piotr Gancarek, Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Szymczyńscy

+Antoni,  Anna Józef Janiec, Stanisław i Marianna Wagner

+Renata Skowron – Kacprzyk, +Krystyna Bielecka

+Aleksander Mucha, Bogumiła i Stanisław Jastrząbek

+Janina Jakubowska – od Marka i Anny Pucek z dziećmi

+Anna Makówka – od Stanisławy Nowak z rodz.

+Władysław Buła – od Grzegorza Nawrotka z rodz.

+Helena Rusek – od Haliny Kurdybelskiej z rodz.

+Tadeusz Noczyński – od Józefy Pacan

+Zofia Surowiec – od rodz. Derów i Mertów

+Rozalia Pucek – od bratowej Teresy Szopińskiej

+Henryka Etryk – od Matyldy Przygodzińskiej z rodz.

+Witold Buła – od Adama i Beaty Bednarz z rodz.

+Władysław Ziajski – od Haliny i Henryka Łonak

+Barbara Werner – od koleżanki Marii Rok z rodz.

+Antonina Sitarska – od Matyldy Kawka

+Walerian Buła – od Zbigniewa i Joanny Rauk z rodz.

+Kazimiera Walczak – od siostry Janiny Pniakowskiej

+Dariusz Pucek – od Zofii Pawlik

+Wanda Machura – od Ewy z Tarnowa

+Teresa Machura – od Stanisława Rusek

+Zofia Jan Surowiec

+ Krystyna Masłoń –od Rafała Pawłowskiego

 

 

CZWARTEK – 4.10.2018.
6.30 +Jan Rauk – od Stanisława i Alfredy Kula
17.30 +Jan Zofia Synowiec
PIĄTEK – 5.10.2018.
6.30 +Jan Rauk – od rodz. Staszków i Gajdów z Poręby
17.30 +Jan i Helena Rusek – od Gabrysi i Emila Sośniców z rodz. Czuwanie pokutne
SOBOTA – 6.10.2018.
6.30 +Jan Rauk – od siostry Majewskiej i Roberta Majewskiego z rodz. z Poręby
10.00 PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA z ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ
16.30 +Lucyna Goc w rocznicę śmierci – od rodziców
    XXVII NIEDZIELA – 7.10.2018. ODPUST KU CZCI NMP RÓŻAŃCOWEJ
8.00 +Regina w 4 r.śm., Józef Pacan
9.30 +Helena Władysław Gębka Tadeusz Buła
12.O0 SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN
16.00 +Franciszek Rok

 

23-30.09.2018

 

XXV NIEDZIELA – 23.09.2018.
+Jan Pucek w rocznicę śmierci – od żony i dzieci  
+Cecylia Henryk Czesław Ziajscy  
+Kazimiera Walczak – od wnuka Rafała  
+Helena w 3 r.śm., Marian Jan Rak  
PONIEDZIAŁEK – 24.09.2018
+Zygmunt Gajek – od pracowników apteki w Zawierciu  
+Janina Jakubowska – od Bogusława Borówka  
 WTOREK –25.09.2018
+Zygmunt Gajek – od Zdzisławy i Zbigniewa Rok
+Janina Jakubowska – od Zofii Mazur i Joanny Połczyk – pielęgniarek z Poręby
ŚRODA – 26.09.2018
+Zygmunt Gajek – od Krystyny i Krzysztofa Gawron
W pewnej intencji. W intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii

O zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Arcybiskupa Wacława z okazji imienin

W intencji nowożeńców: Damiana i Martyny

W 6 rocznicę urodzin Nadii Chachulskiej

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Wacława i Rafała z racji imienin

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Grażyny

O pomyślne rozstrzygnięcie spraw osobistych dla Natalii.

† Piotr Gancarek, Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Szymczyńscy

+Antoni,  Anna Józef Janiec, Stanisław i Marianna Wagner

+Renata Skowron – Kacprzyk, Krystyna Bielecka

+Aleksander Mucha, Bogumiła i Stanisław Jastrząbek

+Janina Jakubowska – od Grabowskiej z rodz. z Zawiercia

+Anna Makówka – od Jadwigi Moczulskiej z rodz.

+Władysław Buła – od Anny Marcoń z rodz.

+Helena Rusek – od Zofii Pawlik i Barbary Mucha

+Tadeusz Noczyński – od Danuty i Bogusława Pawlik

+Zofia Surowiec – od sąs. Krystyny Pawlik

+Rozalia Pucek – od siostry Józefy z rodz.

+Henryka Etryk – od Sabiny i Eugeniusza Kułachów

+Witold Buła – od Marka Marty Janiny i Wiesława Buła

+Władysław Ziajski – od rodz. Nowakowskich

+Barbara Werner – od Agnieszki Wocka z synem

+Antonina Sitarska – od Zofii Pawlik i Barbary Mucha

+Walerian Buła – od Zofii Kułach z rodz.

+Kazimiera Walczak – od Małgorzaty Karskiej z rodz.

+Dariusz Pucek – od Janiny Snopińskiej z rodz.

+Wanda Machura – od chrześnicy Renaty

+Teresa Machura – od Danuty i Henryka Moczulskich

+Henryk Wosik w 2 rocznicę śmierci – od żony

 

CZWARTEK – 27.09.2018.
+Janina Jakubowska – od Violetty i Ireneusza Buła
+Jan Rauk – od syna Zbyszka z żoną i córką Nikolą
PIĄTEK – 28.09.2018.
++Janina Jakubowska – od rodz. Kazimierczaków
+Helena Waldemar Dzidowscy  
SOBOTA – 29.09.2018.
+Janina Jakubowska– od Starczewskich
+Władysław Żywczok w rocznicę śmierci
  XXVI NIEDZIELA – 30.09.2018.
+Lidia Paweł Bugaj Czesław Jarkiewicz Marianna Teofil Goc
+Władysława Kulis
Za parafian.

Chrzest Aleksandra Kaja Biała

 +Krystyna Masłoń – od brata Mariana z rodz

16 – 23.09.2018

XXIV NIEDZIELA – 16.09.2018.
8.00 +Zofia Raczek – od męża z rodz.
9.30 +Stanisława Jan Machura
11.30 W 50 rocznicę ślubu Zdzisławy i Zdzisława Wrona
16.00 +Stanisława Józef Bulscy, Stanisław Bulski 
PONIEDZIAŁEK – 17.09.2018
6.30 +Janina Jakubowska – od Akcji Katolickiej
17.30 +Krystyna Hola – od Kasi i Adama Jurczyk z rodz.
 WTOREK –18.09.2018 – Uroczystość Stanisława Kostki
6.30 +Krystyna Hola – od Aurelii, Władysława Chwalba z rodz.
17.30 +Andrzej Mucha – od kuzynki Ewy
ŚRODA – 19.09.2018
6.30 +Zygmunt Gajek – od bratanicy Iwony z rodz.
17.30 W pewnej intencji. W intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii

W intencji Nauczycieli, Wychowawców, Dyrekcji i Pracowników naszej szkoły

W intencji dzieci i młodzieży w tygodniu wychowania chrześcijańskiego

W intencji nowożeńców: Marceliny i Pawła Kuc

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stanisława z okazji imienin

† Piotr Gancarek, Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Szymczyńscy

+Antoni,  Anna Józef Janiec, Stanisław i Marianna Wagner

+Aleksander Mucha, Bogumiła i Stanisław Jastrząbek

+Janina Jakubowska – od rodz. Brewka i Skorek

+Jan Rauk – od Adama Raczek

+Anna Makówka – od Alfredy Werner z rodz.

+Władysław Buła – od rodz. Dziedzic

+Helena Rusek – od Teresy Tutaj z rodz.

+Tadeusz Noczyński – od Małgorzaty i Witolda Wieczorek

+Zofia Surowiec – od Zofii Faryny, Urszuli i Arkadiusza Buła

+Rozalia Pucek – od siostry Zuzi z rodz.

+Henryka Etryk – od Stanisława Stelmacha i rodz. Lenart

+Witold Buła – od Alfredy i Tadeusza Buły z rodz.

+Władysław Ziajski – od rodz. Kłósek

+Barbara Werner – od koleżanek z Żarmedu z Żarek Letnisko

+Antonina Sitarska – od Martyny Jurek – Krawiec z córkami

+Walerian Buła – od Wandy Rauk

+Kazimiera Walczak – od Roberta z rodz.

+Dariusz Pucek – od sąs. Józefa Powązki z żoną i od rodz. Pietrzyk

+Zdzisław Wosik w 1 rocznicę śmierci – od żony z rodz.

+Wanda Machura – od sąs. Jerzego Woś z rodz.

+Jan Miecznik – od wnuków i prawnuków

+Teresa Machura – od Haliny Dudek z rodz.

CZWARTEK – 20.09.2018.
6.30 +Krystyna Hola – od Heleny Rusek
17.30 +Jerzy Ziajski – od CIS Skrzydła Powiatu
PIĄTEK – 21.09.2018.
6.30 +Jan Rauk – od żony
17.30 +Janina Jakubowska – od Krzysztofa Rusek z rodz.
SOBOTA – 22.09.2018.
6.30 +Janina Jakubowska– od Genowefy Sionek z rodz.
15.00 Ślub: Martyna Kurdybelska i Damian Biały
16.30 +Zygmunt Gajek – od bratanicy Marioli z rodz.
    XXV NIEDZIELA – 23.09.2018.
8.00 +Jan Pucek w rocznicę śmierci – od żony i dzieci
9.30 +Cecylia Henryk Czesław Ziajscy
11.30 +Kazimiera Walczak – od wnuka Rafała
16.00  +Helena w 3 r.śm., Marian Jan Rak

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: