SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO – 9.01.2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klsa VIII i I średnia, po mszy o 11.30 przygotowanie do komunii rodziców i dzieci klasy II. Za tydzień spotkania mają po mszy o 9.30 klasa VI a po mszy o 11.30 klasa I wraz z rodzicami.

4. Za tydzień po mszy św. o 16. 00 spotkanie Kręgu rodzin. Serdecznie zapraszam chętne małżeństwa  na miesięczne spotkanie oazy Rodzin.

5. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową, która ze względu na pandemię ma dwa oblicza. Tradycyjna w domu dla tych którzy zgłaszają lub w kościele w czasie wieczornej mszy.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Przypomnę PROGRAM KOLĘDY.

6. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać 360 rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Z tych też racji zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla Kół Różańcowych i wszystkich parafian po mszy świętej o godz. 16.00. Spotkanie tradycyjnie przygotowuje Akcja katolicka, którym już serdecznie dziękujemy. Spotkanie to będzie połączone z wieczorkiem Autorskim wydanej naszej Książki „W blasku Mrzygłodzkiej świątyni” Spotkanie jest otwarte zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać o naszej historii. W sposób szczególny zapraszamy na to spotkanie też wszystkich naszych sponsorów dzięki którym ukazała się nasza publikacja, a którzy z różnych przyczyn nie mogli być na naszym spotkaniu tydzień temu. Album z dedykacją czeka na odebranie.

22 stycznia będzie też koncert Kolęd chrześcijańskiego zespołu młodzieżowego  „Sąsiedzi plus”, na który też już serdecznie zapraszamy.

7. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Pucek i Elżbieta Smoleń Polećmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2022

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła dzisiaj sprawowane będą według porządku niedzielnego.

2. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.

3. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane  puszek zostaną przeznaczone na cele misyjne. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc naszym polskim misjonarzom, których jest prawie 2 000 na wszystkich kontynentach. Między innymi nasi; ks. Janusz w Ekwadorze i Siostra Ania w Kongo.

4. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To radosna manifestacja wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Dziś także przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy misyjnej.

6. Jutro, 7 stycznia, pierwszy piątek miesiąca. Piątek, Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź I piątkowa dla dzieci klasy IV, V i VI o 17.00 potem klasa IV zostaje na mszy. Przypominam o książeczkach I piątkowych i indeksach. Czuwanie pokutne prowadzi Koło Różańcowe nr 1. O  godz. 20 spowiedź i czuwanie dla klas VII, VIII i I średniej oraz oazy i lektorów.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. PLAN KOLĘDY

9. DZISIAJ PODSUMOWANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH. DZIĘKUJEMY NASZYM DZIECIOM, KTÓRE CHĘTNIE WŁACZYŁY SIĘ W TO DZIEŁO.  – WYSTĘP DZIECI

10. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KREDY, ZŁOTA I KADZIDŁA

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2.01.2022

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.  Dziś po mszy o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej połączone z wieczorem autorskim wydanej książki „W blasku Mrzygłodzkiej świątyni”. Na to spotkanie zapraszamy sponsorów dzięki którym publikacja mogła się ukazać. Za tydzień spotkania o 9.30 ma klasa VIII i I Sz. Średniej jako przygotowanie do bierzmowania o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy II.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane do puszki zostaną przeznaczone na cele misyjne. Dzieci biorące udział w kolędnikach przychodzą na wyznaczone godziny. Spotykamy się 15 minut wcześniej w salce przebieramy się i przechodzimy do Kościoła.

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź I piątkowa dla dzieci klasy IV, V i VI o 17.00 potem klasa IV zostaje na mszy. Przypominam o książeczkach I piątkowych i indeksach. Czuwanie pokutne prowadzi Koło Różańcowe nr 1. O  godz. 20 spowiedź i czuwanie dla klas VII, VIII i I średniej oraz oazy i lektorów.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w domu i w czasie Mszy wieczornych tu w naszej świątyni. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kolędę i na Kościół. Podam Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień, Plan kolędy też jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. PLAN KOLĘDY

9. Z naszej parafii w ostatnim czasie odeszli: Piotr Szendzielosz, Danuta Surowiec, Jan Olmiński i Tadeusz Pucek z Towarowej, którego pogrzeb we wtorek o godz 14.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu”Wieczny.

9-16.01.2022

INTENCJE MSZALNE

  NIEDZIELA – 09.01.2022 r. – Święto Chrztu Pańskiego
8.00 +Marian Goc – od syna Jerzego z żoną Magdaleną Ksiądz poza parafią: +Tadeusz Pucek – od wnuka Damiana
9.30 +Bożena, Jarosław Olmińscy – od rodziców
11.30 Za Parafian Chrzest: Lena Zofia Wrona
16.00 +Marian Trepka – od siostry Stanisławy Kochel Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
 PONIEDZIAŁEK – 10.01
6.30 +Matylda Kawka – od Alfredy Wosik +Tadeusz Pucek – od swatki Anny
17.30 1) ZA PARAFIAN – za mieszkańców z ul. Siewierska nr. parzyste, od wiaduktu do Królowej Jadwigi 2)+Sylwia Jastrzębska – od chrzestnego Marka Kity Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
  WTOREK – 11.01
6.30 1)+Sylwia Jastrzębska – od Dyrekcji i Prac. Kauflandu w Zawierciu 2)+Tadeusz Pucek – od chrześnicy Bożeny Jaros z mężem
17.30 1) ZA PARAFIAN – W intencji mieszkańców z ul.ul. Siewierska nieparzyste cd., Pogodna, Cegielniana, Dolna 2)+Matylda Kawka – od siostry Krystyny z rodz. Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
ŚRODA – 12.01
6.30 +Sylwia Jastrzębska – od I brygady firmy Serix
17.30 1) NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ 2) ZA PARAFIAN – W intencji mieszkańców z ul. Chopina i Projektowana Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
CZWARTEK – 13.01
6.30 1)+Sylwia Jastrzębska – od rodz. Dryndów 2)+Tadeusz Pucek – od Haliny Rozlach z Rafałem i Marzeną
17.30 1) W intencji mieszkańców z ul. Plac Sportowy i Włodowska 2)+Matylda Kawka – od siostry Lidii z rodz. Za Koło nr 1 i za zmarłych członków Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
PIĄTEK – 14.01
6.30 1)+Matylda Kawka – od rodz. Suligów z Cz-wy 2)+Tadeusz Pucek – od Magdaleny Wosik, Justyny Parkitnej z rodz.
17.30 1) W intencji mieszkańców z ul. Królowej Jadwigi i Długosza 2)+Sylwia Jastrzębska – od Joanny i Grzegorza Cis Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
SOBOTA – 15.01
6.30 1)+Matylda Kawka – od rodz. Bątkiewiczów i Zajęckich – przyjaciół syna Tomasza 2)+Tadeusz Pucek – od rodz. Zegałów i Haliny Motyka
16.30 1) W intencji mieszkańców z ul. Spacerowa 2) +Sylwia Jastrzębska – od Bartłomieja i Antoniny Cis Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj  
  II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022 r.
8.00 +Matylda Kawka Ksiądz poza parafią: +Tadeusz Pucek – od wnuczki Moniki z rodz.
9.30 +Włodzimierz Zmarzlik – od Danuty Surowiec i Anny Kulka z rodz.
11.30 +Tadeusz Przybysławski – od syna z rodz.
16.00 +Marian Trepka – od siostry Danuty z mężem i rodz. Ksiądz poza parafią – msza gregoriańska: +Jan Maj

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców naszej parafii

O ustanie pandemii i o zdrowie dla chorych

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

O powrót do zdrowia dla mamy Haliny

O zdrowie lub siły do cierpienia w chorobie nowotworowej dla pewnej osoby

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Wojciech Kurdybelski – od Krystyny i Tadeusza Rusek

+Ryszard Bulski – od Kariny Bednarek z rodz.

+Piotr Gancarek, Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy, Maria, Janusz i Wiesław Klameccy , Jan Kuc

+Daniela Klimczak, Jadwiga Barbara Moryń, Roman Bartkowiak i zmarli z rodziny

+Aleksander Mucha, Bogumiła, Stanisław Jastrząbkowie

+Wacław Woś – od Anny i Dawida Wasiołów z dziećmi

+ Wacław Piekielski, Kamil Białek

+Bolesław Labocha – od rodz. Ćwik

+Józefa Pacan – od KŻR nr 7 z Sikorki

+Helena Pieron – od Kariny Hasan z rodz.

+Ewa Lebiecka – od Angeliki i Łukasza Ćwiękowskich

+Tadeusz Bulski – od kol. Włodzimierza Bilnika z żoną

+Czesław Buła – od Stanisława Kubińskiego

+Marian Goc – od sąs. Drążkiewiczów

+Barbara Skrzydeł – od Stanisława Rusek

+Czesław Kita – od Alicji i Leszka Kowalczyków

+Czesław Kowalczyk

+Jan Kaleciński – od rodz. Ćwiękowskich i Machura

+Ryszard Zaporowski – od Damiana i Roksany Rakowieckich z rodz.

+Władysław Gołąbek – od chrześnicy Agnieszki

+Grzegorz Olmiński – od Janiny i Agnieszki Sowa

+Genowefa Sionek – od Małgorzaty i Kazimierza Jakubowskich

+Józef Pucek – od członków ZZ Solidarność ‘80 przy ZSP nr 3 Myszkowie

+Janina Buła – od Górywodów i Starczewskich

+Janina Zalewska – od Zenony i Marka Gołda

+Piotr Rutkowski – od Agnieszki Rutkowskiej
+Wiesława Sołtysik – od Longiny Gębki z mężem i rodz.

+Anna Bijak – od Marty i Adama Krajewskich

+Cecylia Ochocka (2. rocz. śm.)

+Piotr Szendzielorz – od – od Mariana i Lidii Gruszka

+Józef Gurbała – od Anny i Dariusza Marszałek

+Tadeusz Przybysławski – od Łukasza i Angeliki Ćwiękowskich

+Jan Olmiński – od Jadwigi i Edwarda Czyżów z rodz.

+Danuta Surowiec – od Małgorzaty Goc z rodz.

+Tadeusz Pucek – od Wacławy i Zdzisława Raczek z rodz.

+Elżbieta Smoleń – od Adama i Marty Krajewskich

+Jolanta Sus – od Krystyny i Mirosława Grabarczyk

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: