UROCZYSTOŚCI W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasz odpust Parafialny. Jest to najważniejsze nasze święto gdzie jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Suma o godz. 12.00 na Kalwarii, którą poprowadzi ks. Generał  Stanisław Rospondek. Na zakończenie każdej Mszy Św.  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Zapraszamy wszystkich na odpust, asystę, Panie niosące feretrony, orkiestrę, strażaków obu jednostek, oraz młodzież i dzieci, do asysty przychodzą dzieci komunijne i rocznicowe,, chłopcy idą w garniturkach a dziewczynki w sukienkach komunijnych sypią kwiaty.  Próba dla dzieci do sypania kwiatów jutro po mszy o godz. 18.00.  Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, gdzie od godz. 8.00 kapłani udadzą się do domów chorych i starszych wiekiem ze spowiedzią i Komunią odpustową, jeśli są nowe osoby to prosimy o zgłoszenie w Zakrystii. Wieczorna Msza wigilijna odpustowa o godz. 19.00 w Domu Opieki Społecznej.

W środę i czwartek po odpuście – dni Mrzygłodzkie. Do naszego Sanktuarium przybędą pielgrzymi z dekanatów z Zawiercia Koziegłów i Żarek. O godz. 18.00 msza, potem Droga krzyżowa na Kalwarii Jurajskiej.

W Piątek w ramach dni Mrzygłodzkich o 17.30 będziemy modlić się za naszych zmarłych, którzy odeszli do wieczności  w ciągu ostatnich 5 lat. Zamiast na nowennę w środę przyjdźmy w piątek Po skończonej procesji na Cmentarzu pójdziemy na groby naszych zmarłych i zapalimy znicze i pomodlimy się nad mogiłami naszych zmarłych, by spełnić uczynki miłosierdzia i uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie kar, by weszli do nieba.