SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

ŚWIETE TRIDUM PASCHALNE

LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU, PIĄTKU I SOBOTY

WIELKI CZWARTEK w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej w Częstochowie zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego.

Natomiast w naszej Parafii o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia 2 sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia umycia nóg. Komunia w tym dniu będzie udzielana pod 2 postaciami. Odnowienie przyrzeczeń ministranckich. Adoracja  w ciemnicy do godz. 22.00.

Spowiedź od godz. 17. 00 – 18.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny. Obowiązkowo przychodzą klasy III  przygotowujące się do komunii i klasy IV Rocznicowe i młodzież przygotowująca się do bierzmowania Gimnazjum i VII SP

 

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jedyny dzień w roku, gdzie nie ma w kościele Mszy św., ale jest tylko Nabożeństwo Adoracji Krzyża świętego. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 12. 00 w południe, a wiec w tym czasie kiedy Chrystus rozpoczął 3 godzinne konanie na krzyżu przychodzimy wszyscy kto może na Drogę Krzyżową na Kalwarię. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Przynosimy krzyże domowe, które uroczyście zawiesimy.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 z adoracją krzyża. Ofiara składane przy adoracji przeznaczone są na odnowienie miejsc w Ziemi Świętej.

Spowiedź od 7.00 – 9.00 i w czasie wieczornej adoracji do 24.00.

W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Adoracja przy grobie Pańskim do 24.00. Po liturgii odśpiewamy 3 części Gorzkich Żali. O godz. 21.00 Czuwanie rozpocznie młodzież. Potem zapraszamy o godz.22. 00  Akcję Katolicką. O godz. 23.00 Żywy Różaniec i wszystkich, którzy mogą przyjść, aby czuwać tu przy Chrystusie. Zapraszamy

 

WIELKA SOBOTA – WIGILIA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Świecenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny. Tradycyjnie na poświęcenie pokarmów przychodzimy całymi rodzinami. Przy okazji święconki można nabyć pamiątkowe cegiełki na renowację naszej świątyni, oraz inne dewocjonalia związane ze świętami wykonane przez CIS. Będzie też możliwość złożenia ofiary i darów z produktów żywnościowych dla biednych z naszej wspólnoty. Dyżury przy koszach pełnią wolontariusze. Z tych ofiarowanych produktów Akcja Katolicka zrobi i rozwiezie świąteczne paczki dla biednych naszej parafii. Dary składamy do kosza przed Kościołem. Spowiedź w czasie poświecenia.

Tradycyjnie Liturgie Wigilię Paschalną  rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00. Gromadzimy się przed kościołem, tam będzie poświecenie nowego ognia i paschału. Następnie procesyjnie wejdziemy do Kościoła. Przynosimy ze sobą świece, te małe paschaliki, które możemy nabyć wychodząc z kościoła. Za odnowienie obietnic chrztu świętego można zyskać odpust zupełny.

 

WIELKANOC – UROCZYSTOŚC ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZULEKCJA O GODZ 6.00. Oczywiście przychodzimy wszyscy, kto wierzy w Boga. Prosimy asystę, służbę liturgiczna, Strażaków obu jednostek, naszą Orkiestrę i dzieci do sypania kwiatów klasy IV a i b. Prosimy o przygotowanie feretronów, pocztów sztandarowych i chorągwi na procesję.

Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 9.30, 11.30, 16.00

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: