100 rocznica odzyskania Niepodległości w Mrzygłodzie

W roku 2018 przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W całym kraju realizowanych jest szereg przedsięwzięć, które mają przypomnieć wydarzenia sprzed 100 lat, ale także wartości takie jak miłość do ojczyzny, patriotyzm, odpowiedzialność za polskość, troskę o dobro narodowe i wartości chrześcijańskie.

Do wspólnej modlitwy za ojczyznę oraz kształtowania postaw patriotycznych w 155 rocznicę Viktorii Mrzygłodzkiej w czasie powstania styczniowego zaproszeni jesteśmy również MY  – Mrzygłodzcy  Parafianie.

Mrzygłodzkie obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

27 kwietnia 2018,  Myszków – Mrzygłód

Program:

10.00 Pomnik na Rynku w Mrzygłodzie

Zawiązanie wspólnoty i powitanie gości oraz pocztów sztandarowych

Uroczysta zmiana Warty

Złożenie wieńców pod pomnikiem Powstańców

Wystąpienia zaproszonych gości

10.45 Uroczysty marsz Niepodległości na kalwarię Mrzygłodzką w rytmach Orkiestry Mrzygłodzkiej OSP, przy asyście Kawalerii Ułańskiej

11.00 Posadzenie dębów na Kalwarii upamiętniających wielkich Polaków:

Marszałka Józefa Piłsudskiego, – Europoseł Jadwiga Wiśniewska

Wojewody Stanisława Warszyckiego – Wojewoda Śląski Mariusz Trepka