SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej

„POKÓJ TOBIE POLSKO  OJCZYZNA MOJA”     św. Jan Paweł II   

INICJATYWY RÓŻAŃCOWE  
W ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ dniu 06 i 07. 10. 2018 r.
1. Październik miesiącem Różańca Świętego . Jak co roku w październiku będziemy w naszych kościołach i kaplicach organizować nabożeństwa różańcowe. Zróbmy wszystko by w tej modlitwie uczestniczyła jak największa liczba wiernych, w tym dzieci i młodzież. Pamiętajmy o tym, że Różaniec Święty to „modlitwa zgiętych kolan”, przez którą przed Najświętszym Sakramentem pragniemy w tym roku wypraszać łaskę powołań kapłańskich.

2. Doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie tradycyjnie do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie w dniu 06.10.2018 r. w godz. od 10.00 do 14.00. Podczas pielgrzymki będziemy modlić  się w intencji  Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz dziękować za dar św. Jana Pawła II w 40 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Program Pielgrzymki wraz z plakatem został przesłany do naszych parafii, jest w załączniku i zamieszczony na stronie: www.sanktuariummrzyglod.pl
Zapraszamy wszystkie Koła Różańcowe wraz Zelatorami i Moderatorami Parafialnymi.

3. Gwiaździsta Procesja Różańcowa „Z Maryją dla Polski”

Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” z siedzibą w Częstochowie oraz  Katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Polsce, zaprasza do akcji modlitewnej w intencji Ojczyzn w 100 rocznicę odzyskania przez nią niepodległości, w formie Gwiaździstej Procesji Różańcowej i Parafialnych Dróżek Różańcowych. Szczegóły tych akcji wraz z gotowymi rozważaniami w załączniku i na stronie:www.nowaewangelizacja.pl .

Niech Święto Matki Bożej Różańcowej i każdy odmówiony Różaniec  będzie wielkim wołaniem do Nieba i doświadczeniem owoców potęgi modlitwy różańcowej w codziennym życiu.


Z darem modlitwy

Moderator Diecezjalny Żywego Różańca
ks. Jacek Gancarek

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: