XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018: ODPUST PARAFIALNY NMP RÓŻAŃCOWEJ

1. Dzisiaj obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. Kazania na Mszach Św. głosi ks. Stanisław Gancarek. .Dlatego wołamy tu przed Obliczem naszej Matki Różańcowej: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas Sumy odpustowej o godz. 12.00 i podczas nabożeństwa różańcowego do 5 ołtarzy kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian. Dziękujemy Kołom Różańcowym za zrobienie Ołtarzy wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom, strażakom, pocztom sztandarowym, paniom  niosących feretrony.  Dzieciom klasy IV komunijnej i V rocznicowym za sypanie kwiatów.  Dziś na mszy św. o 9.30 Młodzież klasy VII  wraz z rodzicami składają w procesji z darami deklarację do bierzmowania, natomiast na mszy św. o 12.00 dzieci z rodzicami klas I i II, które rozpoczynają przygotowanie do Komunii składają swoje deklaracje.  Za tydzień o 9.30 klasy VIII. Tradycyjnie w święto MB Różańcowej czyli dzisiaj klasa III Komunijna wraz z rodzicami otrzymują swoje różańce Komunijne. Za tydzień miesięczne spotkanie dla rodziców i dzieci klas III po mszy o godz. 11.30.

2.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po mszy wieczornej każdego dnia. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami przychodzą na swoje nabożeństwa we wtorki i piątki. Młodzież w poniedziałki i czwartki.

3.W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4.W najbliższą sobotę ostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku, dlatego wszystkich serdecznie zachęcam z różańcem  w ręku na to piękne nabożeństwo o godz. 16.30.

5.Nasza jednostka OSP Mrzygłód zakupiła nowy samochód bojowy, Poświęcenie uroczyste pojazdu w asyście strażaków będzie za tydzień na Mszy sw. o godz. 11.30.

6.Dziś przy okazji odpustu pragnę wszystkim podziękować za troskę o naszą świątynię. Dziękuję za wszystkie pracę przy Kościele i wszystkie ofiary na rzecz Parafii. Dziękuję Henrykowi Moczulskiemu za pracę koparką przy parkingu cmentarnym, Rafałowi Kołakowskiemu Firmie Bruk za kostkę. Ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina 200zł, Małgorzata i Henryk Jurek wraz z mamą 300, Grażyna i Andrzej Kowalczyk Koronacyjna 200zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7,Wczoraj była Pielgrzymka Kół Różańcowych z Archidiecezji Częstochowskiej. Było ponad 20 parafii. Dziękuję Akcji Katolickiej i naszym Paniom różańcowym za pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

8.Wychodząc z Kościoła możemy nabyć Książkę Maryja naszą drogą i inne książki i dewocjonalia w kruchcie św. Floriana

9.Zbliża się czas modlitwy Kościoła za naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i 1x. Kancelaria czynna od godz. 9 – 12 i 15 -17.

Dziękuję dzisiejszemu sumiście i kaznodziei ks. Stanisławowi Gancarkowi, który dziś na wszystkich Mszach św głosi Słowo Boże ukazując nam Maryję jako pewną Drogę do Nieba. Dziękuję wszystkim kapłanom obecnym na naszym odpuście Proboszczom i Wikariuszom na ręce ks. Dziekana Krzysztofa Smugi proboszcza na Światowicie i na ręce Dziekana Regionu ks. Prałata Jana Batorskiego. Naszym księżom seniorom: ks. Józefowi Franczakowi, Ks. Profesorowi Zenonowi Uchnastowi, któremu dziękuję za spowiedź w czasie odpustu i ks. Prałatowi Stefanowi Jachimczakowi.