SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 – XVIII Dzień Papieski

1.Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2.Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. U nas w Kościele mamy relikwię św. Jana Pawła II, które odbierała nasza Parafia przez delegację Akcji Katolickiej z rąk ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który uczynił AK stróżami tych relikwii. Dlatego zapraszam Akcję Katolicką wszystkie wspólnoty parafialne, Dzieci i młodzież na Mszę dziękczynną za dar papieża Jana Pawła II. Po różańcu nastąpi ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu będzie nowenna do św. Jana Pawła II,, dlatego możemy przynieść swoje intencję by przez jego wstawiennictwo wypraszać dla siebie i naszych najbliższych łaski. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski w naszej Szkole w środę. Dziś Apel Papieski o 20.30 w Kościele. Zaprasza

3.Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5.W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6.Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca na potrzeby misji. Warsztaty dla Wolontariatu Młodych w sobotę od 10-13.00 w Częstochowie w Kurii. Wyjazd młodzieży na te warsztaty o godz. 8.30 spod plebanii.

7.Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30 a w sobotę o 16.30.

8.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki. Kancelaria czynna każdego dnia od 9-12 i 15-17.

9.W ostatnim czasie ofiary na Kościół złożyli: Pewna rodzina z ul Cmentarnej 100, Sikorki 100, Krakowskiej 100, Stanisława i Czesław Kula Nierada 100, Roman i Urszula Stasińscy Palmowa 100, Mieczysław i Czesława Bulscy Paderewskiego 100, . Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

10..Mobilne Centrum Badań organizuję badanie pod kontem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli, oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbędą się w ambulansie Diagnostycznym we wtorek 16 października 2018 od godz. 11.00 – 12.00  na parkingu przy Kościele. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z Kościoła.

11.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

12.Dziś w naszej Parafii święto Strażackie. Nasza jednostka OSP Mrzygłód zakupiła nowy samochód bojowy, Poświęcenie uroczyste pojazdu w asyście strażaków będzie na Mszy św. o godz. 11.30.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243),żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: