ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne czyli: Męka , Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.  Adoracja  w ciemnicy do godz. 22.00. Obowiązkowa przychodzą klasy  III i IV SP i młodzież kl. VIII. Spowiedź od godz. 8.00-10.00 i od 17. 00 –18.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

• godz. 12. 00 w południe  – Droga Krzyżowa na Kalwarii. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny. Przynosimy krzyże domowe, które uroczyście zawiesimy. Na kalwarii nie ma ograniczeń. Obowiązują maseczki i dystans.
  • godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją krzyża. Ofiary  przeznaczone są na odnowienie miejsc w Ziemi Świętej. Spowiedź od 8.00 – 10.00 i w czasie adoracji do  18.00 – 24.00.
  • Adoracja przy grobie Pańskim do 24.00. Po liturgii 3 części Gorzkich Żali. O godz. 21.00 Czuwanie rozpocznie młodzież, o godz. 22. 00  Akcja Katolicka, o godz. 23.00 Żywy Różaniec. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą przyjść, aby czuwać  przy Chrystusie zachowując środki bezpieczeństwa.

WIELKA SOBOTA – Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny. Przychodzimy na wyznaczone godziny. Do kościoła wchodzi tylko 21 osób pozostałe osoby zatrzymują się na zewnątrz wokół Kościoła, gdzie kapłan będzie szedł i święcił. Możliwość nabycia świec na stół Wielkanocny i złożenia ofiary i darów z produktów żywnościowych dla biednych, z których Akcja Katolicka zrobi i rozwiezie świąteczne paczki dla biednych.Dary składamy do kosza przed Kościołem. Spowiedź w czasie poświęcenia od 9.00–13.30. O g.16 poświęcenie i Msza w domu Eden

• godz. 19.00  Liturgia Wigilii Paschalnej  – przynosimy świece-paschaliki, odnowienie  przyżeczeń chrztu.

WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA o g. 6.00. Prawdopodobnie Nie będzie procesji wokół Kościoła, ale prosimy asystę, służbę liturgiczna, Strażaków obu jednostek i Orkiestrę

Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 9.30, 11.30, 12.30 16.00.