77. Tydzień Miłosierdzia 11-17.04.2021

Od 2013 r. Tydzień Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia (od 2000 roku 2. Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego). Dzień ten jest również świętem patronalnym Caritas.

Przez cały tydzień poszczególne wspólnoty parafialne mogą rozważać zaproponowany program, który przygotowuje Komisja Charytatywna Konferencji Episkopatu Polski. Celem tego Tygodnia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Obchody są również okazją do przedstawienia prac różnych organizacji charytatywnych i zachętą do włączania się w dzieła miłosierdzia.

„Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”