SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

V Niedziela Wielkanocna- 02.05.2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś w naszej Parafii gościmy ks. prałata Stanisława Gębkę, który jako misjonarz miłosierdzia głosi do nas słowo Boże i prosi o pomoc dla Kazachstanu. Żyje tam poniżej 1% chrześcijan. Są to wnukowie i prawnukowie Polaków deportowanych na stepy1936 r. Trzeba im pomóc. Zbiórka przy wyjściu z Kościoła.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Zachęcam do majówek przy krzyżach i kapliczkach.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym, 8.00, 9.30, 11.30 w intencji Strażaków i za Ojczyznę, Zapraszamy OSP Mrzygłód Mrzygłodka i naszą Orkiestrę Stażacką o 12.30 dla dzieci klasy III komunijnej i 16.00 dzieci Rocznicowe klasa IV.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o17.30 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź dla klas V i VI o godz.16.30. Po spowiedzi przyjmują komunię św. Spowiedź dla dzieci klasy  IV, o 17.00 – przypominam o książeczkach 9 pierwszych piątków miesiąca. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 rozpoczynamy miesięczne czuwanie, które prowadzi koło Różańcowe nr 5. O godz. 20. czuwanie młodzieży i spowiedź klas VII , VIII  przygotowujących się do bierzmowania. i  młodzieży szkół średnich Czuwanie prowadzi klasa VIII.

6. Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o godz. 16.00. Jutro w ramach próby ponieważ jest uroczystość klasa III przychodzi na 12.30 i prowadzi liturgię. Dziś spotkania mają. o godz. 9.30 klasa VII jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami, a w sobotę o 16.00 klasa IV przed rocznicą ma swoje próby, a 3 maja ponieważ jest uroczystość to przychodzimy na 16.00.

Za tydzień spotkania mają. o godz. 9.30 klasy VI a i b jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 12.30 klasa III wraz z rodzicami.  A w sobotę o godz.16.00 Klasa IV -rocznicowa.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Wacław Woś. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….”

8. Ofiarę na Kościół złożyli: Andrzej Rok Spacerowa 200zł i pewna osoba 50 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: