SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

ODPUST PARAFIALNY NMP RÓŻAŃCOWEJ

1. Dzisiaj obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej. Dlatego wołamy tu przed Obliczem naszej Matki Różańcowej: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas Sumy odpustowej o godz. 12.00, którą poprowadzi ks. prałat Stanisław Gancarek  i podczas nabożeństwa różańcowego  do 5 ołtarzy kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian. Dziękujemy Kołom Różańcowym i AK za zrobienie Ołtarzy wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom, strażakom, pocztom sztandarowym, paniom  niosących feretrony.  Dzieciom klasy IV I V za sypanie kwiatów.  Dziś na mszy św. o 9.30 Młodzież klasy I i VIII  wraz z rodzicami składają padanie do biskupa o udzielenie bierzmowania, natomiast na mszy św. o 12.00 dzieci z rodzicami klas I i II składają deklaracje przygotowania do Komunii. Dziś po każdej mszy zapraszamy na nowy plac zabaw

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek wzywa nas do wielkiej modlitwy za rodziny i za dzieło misje kościoła. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami przychodzą na swoje nabożeństwa we wtorki i piątki. Młodzież w poniedziałki i czwartki.

3. W czwartek 7 X czyli w sam dzień odpustu MB Różańcowej będziemy przeżywać nas odpust wewnętrzy, gdzie wprowadzimy relikwie św. Jacka wielkiego krzewiciela Różańca świętego na ziemi polskiej i odnowimy bractwo Rózańca świętego, które zostało założone przy naszej Parafii  w 1644 przez Dominikanów na prośbę fundatora naszej świątyni Stanisława Warszyckiego. Rano o godz. 9.30 msza z prowadzeniem relikwii dla starszych wiekiem i dla wszystkich wspólnot parafialnych i Szkoły, o 16.00 Msza dla dzieci klas od I – V a dzieci klasy III komunijnej wraz z rodzicami otrzymają różańce komunijne. Natomiast o 17.30 zapraszam Całą Parafię, młodzież i dorosłych, niech nikogo z nas nie braknie na odpustowej mszy, gdzie odnowimy Bractwo Różańca świętego. Zapraszamy jeszcze do wpisywania się do bractwa. W czasie odnowienia bractwa poświęcimy świece i różańce. Do bractwa wpisali się nasi biskupi ks. Arcybiskup Wacław, Arcybiskup Stanisław, kapłani i wielu parafian. To wielki przywilej łask, gdyż możemy korzystać ze wszystkich dóbr duchowych zakonu dominikanów do chwil jego istnienia. Rozpoczniemy nasze świętowanie odpustu już w środę Nowenną do naszej Mrzygłodzkiej Pani.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: