SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

OGŁOSZENIA 01.10.2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek wzywa nas do wielkiej modlitwy za rodziny, za dzieło misje kościoła i o pokój. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się.Różaniec każdego dnia po mszy wieczorowej. Dziś na mszy św.  9.30 młodzież ma Nabożeństwo wyznania Wiary, Natomiast po Mszy św. o 11.30 dzieci klasy 1, 2, 3, 4, 5, i przedszkolaki wraz z rodzicami otrzymują różańce.

2. Dziś Rozpoczynamy czas Misji Świętych. To wyjątkowy czas , który ma nas przygotować na Uroczystości 650 lecia istnienia naszej Parafii.  Misje prowadzą ks. Prałat Stanisław Gębka nasz rodak, i ks. dr Jacek Marciniec – proboszcz sw. Zygmunta w Częstochowie. Duszpasterz osób Niepełnosprawnych.

Program – MISJE ŚWIĘTE

Dorośli każdego dnia na 9.00  lub 17.30.

Dzieci każdego dnia od pon do czwartku godz. 16.00, w piątek razem z rodz. Droga krzyżowa i komunia I piątkowa o 15.00.

Młodzież przychodzi na godz. 19.00

W sobotę godz. 9.00 i 17.30

Apel Misyjny każdego dnia o godz. 21.00

Odwiedziny chorych w domach  z komunią odpustową we wtorek od godz. 10. do 14.00. Prosimy o zgłaszanie nowych osób. Msza spowiedź i namaszczenie w Domu Eden wtorek o godz. 10.15. Udadzą się nasi misjonarze.

3. W sobotę w ramach naszych Misji Świętych 7 X czyli w sam dzień MB Różańcowej będziemy przeżywać nas odpust wewnętrzy, Msza o godz. 9.00 dla starszych wiekiem i dla wszystkich wspólnot parafialnych.

Potem o 10.00 Pielgrzymka Kół Różańcowych . Konferencja, potem o 11.00 Różaniec, który poprowadzą Ojcowie i bracia Paulini z Leśniowa i 12. 00 msza w intencji Kół Różańcowych Bractwa Różańcowego.

Natomiast o 17.30 zapraszam całą Parafię, młodzież i dorosłych, dzieci klas od I – VI  i młodzież, klasy III komunijnej wraz z rodzicami otrzymają różańce komunijne. niech nikogo z nas nie braknie na odpustowej mszy Zapraszamy jeszcze do wpisywania się do bractwa.

Spowiedź Pierwszopiątkowa  będzie w Czwartek kiedy mamy spowiedź i przynosimy książeczki I Piątkowe a Komunia w Piątek po Drodze Krzyżowej.

4. Ofiary na Kościół  kopertach złożyli: Józef i Henryka Powązka Włodowska 200, z Cmentarnej 200, bezimiennie 200, Witold i Dorota Bulscy Cmentarna 200, Jan i Alfreda Bulscy Traugutta 200, Cmentarna 100, Bóg zapłąć za wszystkie ofiary . Dziś taca inwestycyjna na remont kościoła.

5. W sobotę będziemy przezywać kolejną Pielgrzymkę Kół Różańcowych z Archidiecezji Częstochowskiej. Zachęcam wszystkich do udziału, a szczególnie zelatorów i członków ŻR. i Bractwa Różańca Świętego Akcję Katolicką i Fundację Przyjaciel z sercem proszę o przygotowanie spotkania.

6. Nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej będziemy obchodzić 7. X w sam Dzień Matki Bożej Różańowej jako nasz wewnętrzy odpust. Dzieci klasy III tradycyjnie w Święto Matki Bożej Różańcowej otrzymają różańce komunijne.. Natomiast w następną niedzielę będziemy przeżywać Nasz odpust Parafialny i główne Uroczystości 650 lecia Parafii. Tradycyjnie choć na godzinę 15.00 prosimy o zrobienie Ołtarzy Różańcowych. Ołtarzy I – Rada Parafialna na grocie przy kościele,   II ołtarz –  Akcja Katolicka, III ołtarz – Fundacja Przyjaciel z sercem i Świetlica Kuźnia Taletów , IV ołtarz – Koła Różańcowe i V będzie znów na grocie. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe OSP Mrzygłód , OSP MRzygłódka Naszą Szkołę, Radę Parafialną, panie i panów niosących feretrony

Za tydzień spotkania będą mieli o 9.30 klasy VI VII, VIII i Szkoły Średnie, ci którzy pod koniec października przyjmą bierzmowanie. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania otrzyma katechizm bierzmowanych, bezpośrednie przygotowanie do tego Sakramentu. Na Msze o 11.30 dzieci wraz z rodzicami klasa I, II, III i przedszkolaki, . Natomiast Dzieci klasy IV  i V wraz z rodzicami zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. A chłopców w garniturkach do asysty. Dlatego klasy IV i V przychodzą na 15.00 na Różaniec a potem zostają na Mszy o 16.00 i mają liturgię. Dorośli jak im pasuje. Niech nikogo z nas nie braknie na Misjach świętych i na Jubileuszu.

Jeśli ktoś nie ma programu można zabrać przy wyjściu z gazetka Głos Maryi, albo osobno sam Program. 

OGŁOSZENIA 24.09.2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w niedzielę po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach, polecamy uchodźców wojennych z Ukrainy.  

Dziś podania do biskupa o udzielenie bierzmowania składa wraz z rodzicami o godz. 9.30 młodzież klasy I średniej i starsza, która 28 X ma bierzmowanie, a o 11.30 deklaracje do Komunii składają klasy I i II SP. Dziś jeszcze można zabrać Indeksy i książeczki Niedzielnej Eucharystii.

Dziś po mszy św. o 11.30 spotkanie dla Pielgrzymów, którzy byli na Sycylii. Zapraszamy do Domu Pielgrzyma.

2. W środę nowenna o 17.30, a w piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W sobotę 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej i nasze Misje Święte z okazji 650 lecia Parafii. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, rodziców i dorosłych do udziału w Misjach Świętych wg programu. MISJE ŚWIĘTE to bardzo ważne wydarzenie przygotowują nas do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Są organizowane z ważnych okazji a taką jest 650 lecie Parafii, jak również przygotowanie do Nawiedzenia obrazu Matki Bożej, które będziemy przeżywać za rok. Zadbajmy, żeby nikogo z nas nie brakowało. W tym tygodniu ministranci, lektorzy i młodzież rozniesie do naszych domów gazetkę z program szczegółowym MISJI ŚWIĘTYCH, które poprowadzą ks. prałat Stanisłąw Gębka i ks. dr Jacek Marciniec.

PROGRAM MISJII  – Za tydzień o godz. .9.30 przychodzą klasy VI, VII i VIII, a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania a po mszy krótkie spotkanie.Natomiast o godz. 11.30 przychodzi klasa I, II, III, IV, V oraz przedszkolaki wraz z rodzicami. Dorośli przychodzą na swoje godziny. Zachęcam do wpisywania się do bractwa Różańcowego, które było reaktywowane 2 lata temu – 7 X  w święto Matki Bożej Różańcowej, Spotkanie bractwa będzie 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej o godz. 9.00. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy wieczorowej.

5. We wtorek w Myszkowie będą relikwie błogosł. Rodziny Ulmów. Zachęcam do nawiedzenia Kościoła na MIjaczowie. O 7.00 przyjazd Relikwii i msza w intencji ŻR, o 11.Msza w intencji starszych i chorych – kto chce jechać to o 10.30 będziemy wyjeżdżać busem. O 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka, 18.00 Msza za Rodziny, 20 Różaniec i Apel 21.00

6.Zbiórka kandydatów na ministranta czwartek g. 16.45. Zapraszamy chłopców z klasy III, IV, V i VI. Oaza patek g.18.00

7. Nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej będziemy obchodzić 7 w sam Dzień Matki Bożej Różańowej i 8. X w niedzielę jako Jubileusz 650 lecia Parafii. Tradycyjnie prosimy o zrobienie Ołtarzy I i V  ołtarz Koła różańcowe, II ołtarz –  Akcja Katolicka, III ołtarz – Rada Parafialna, IV ołtarz – Fundacja i Świetlica Kuźnia Talentów i Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, panie i panów niosących feretrony.  Dzieci klasy IV  i V wraz z rodzicami zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. A chłopców w garniturkach do asysty. ( smutny obraz jak na odpuście było z 2 klas tylko 5 dziewczynek i 5 chłopców – to wyróżnienie i przywilej klasy Komunijnej i Rocznicowej, – a niestety jakieś zaniedbanie czy wygoda, lenistwo rodziców). 7 października pielgrzymka Kół Różańcowych. Prosimy tradycyjnie Akcję katolicka i Żywy Różaniec o przygotowanie Spotkania i poczęstunku.

8. Odwiedziny chorych będą w czasie misji czyli w następnym tygodniu. Osoby nowe prosimy o zapisywanie w Zakrystii.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszły Henryka Buła i Helena Buła. Polećmy je miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA 17.09.2023 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Smak Bożego słowa czują ci, którzy słowo wprowadzają w czyn. Słowo Boże ogarnia całego człowieka, każdy zakamarek ciała i duszy. Najtrafniej interpretują Słowo święci, dla nich nie jest ono oklepaną nudą, lecz iskrą, która odpala miłość. Spotkanie ze Słowem ma się bowiem kończyć konkretnymi decyzjami. Słowo ma swoją drogę działania: wchodząc przez uszy i karmiąc umysł, rozpala serce i budzi ręce. Przylgnięcie do słowa Chrystusa całą swoją osobą doda siły na czas burzy. Mamy pewność wiary, że będąc we wspólnocie z Bogiem, przez Słowo jesteśmy cały czas przy źródle mocy i pokoju.. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz słowa, prawdy i faktów. Za tydzień liczenie wiernych.

2. Dzisiaj składają swoje deklaracje – czyli zapisy na przygotowanie do Sakramentów Bierzmowania  klasa VI, VII i VIII wraz z rodzicami, a po mszy o 9.30 spotkanie. Natomiast na mszy świętej o 11.30 liturgię ma klasa III.

3. Za tydzień w niedzielę swoje spotkania mają klasa I średnia i młodzież starsza jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania   o 9.30. Natomiast o 11.30  składanie deklaracji i spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I i II Szkoły Podst. Kto jeszcze nie zabrał deklaracji do Komunii czy Bierzmowania oraz dzienniczków Niedzielnej Eucharystii czy Indeksów do odebrania w Zakrystii.

4.Dziś kończymy Tydzień wychowania, który kończy TRIDUUM  ku czci św. Stanisława Kostki. W piątek dzieci przyniosły swoje pracę na konkurs było ich ponad 30. Potem były warsztaty konkursy, dmuchaniec, W sobotę dzień radości ze św. Stanisławem , czyli msza, św. a potem festyn radości ze św. Stasiem oraz pokazy Strażackie, oraz rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. A nagrody bardzo bogate: elektyczna hulajnoga za 1500, potem bumboksy, słuchawki i wiele innych nagród. Nagrody ufundowała Parafia i Fundacja Przyjaciel z sercem. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu dla dzieci i młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki, zwłaszcza rodzicom, wychowawcom oraz pracownikom Fundacji Przyjaciel z sercem.

5. W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli. Bezimiennie z Chopina 200zł,  Plac Sportowy 200, Stanisław I Zofia Miśta Siewierska 100, Zofia Śliwa Siewierska 100, Marian i Barbara Marszalek Krakowska 200, Hyla Eugeniusz Nadrzeczna 200, Zofia Rok Rynek 100,  . Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziś taca inwestycyjna. W każdą środę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

6. Zapraszamy chłopców z klasy III, IV i V, VI , VII i VIII do liturgicznej służby ołtarza a dziewczynki w sobotę do scholii, a wszystkie dzieci do świetlicy Kuźnia talentów i możliwości, która działa codziennie od 11.30 do 17.30. Zapraszamy Młodzież na spotkania oazowe w piątki po mszy o 17.30.

Za tydzień w niedziele po mszy św. o 11.30 spotkanie po pielgrzymkowe dla wszystkich, którzy byli na parafialnej pielgrzymce na Sycylii. Zapraszamy ze zdjęciami. Będzie tez razem z nami grupa z Siemianowic Śląskich. Można do wspólnego stołu przynieść jakieś ciasto czy inne smakołyki.

7. We wtorek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

8. Ogłoszenie z Policji o osobie zaginionej

OGŁOSZENIA 10.09.2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś w kościele uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów. W 1944 roku żandarm Eilert Dieken w okupowanej przez hitlerowskie Niemcy Polsce wydał rozkaz, by rozstrzelać małżeństwo Józefa i Wiktorię Ulmów wraz z siedmiorgiem ich dzieci. Powodem było to, że udzielili schronienia Żydom. W niedzielę odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów, w tym najmłodszego jej członka, który nie zdążył przyjść na świat. Zachęcamy do oglądania tych uroczystościach w TV 1. Za dwa tygodnie 26 .09 relikwie Ulmów będą w Myszkowie w parafii na Mijaczowie. Szczegóły na plakacie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia młodemu pokoleniu. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

Przypominamy, że przygotowanie do Sakramentów odbywa się w kościele i rodzice tak jak zapisują dzieci do szkoły tak również zapisują dzieci na przygotowanie do Sakramentów świętych Bierzmowania czy Komunii– składając odpowiednie deklarację. Dziś o 11.30 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas młodszych.

Tradycyjnie z okazji tygodnia wychowania zapraszam dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły oraz emerytów na msze w środę  o 17 30 a potem na spotkanie imieninowe do Domu Pielgrzyma

3. Dzisiaj składają swoje deklaracje – czyli zapisy na przygotowanie do Sakramentów Bierzmowania  klasa I średniej wraz z rodzicami i młodzież starsza, która 28.X przyjmie bierzmowanie a po mszy o 9.30 spotkanie. Natomiast na mszy świętej o 11.30 deklarację przygotowania do I komunii składają rodzice i dzieci klasy III.

4. Za tydzień w niedzielę swoje spotkania i złożenie deklaracji czyli zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania ma  o 9.30 młodzież i rodzice klasy VI, VII, VIII. Natomiast o 11.30 klasa III ma liturgię niedzielną a przychodzą na Uroczystość św. Stanisława Kostki wszystkie klasy I, II, III, IV i V oraz przedszkolaki.   

5. Dziś też Msza  święta imieninowa w intencji ks. Proboszcza o 11.30 od Żywego  Różańca, Wspólnoty Miłosierdzia. Po Mszy tradycyjnie spotkanie i obiad imieninowy w Sali Restauracyjnej w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej oraz wszystkich zelatorów Żywego Różańca i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, Zarząd LSO oraz Fundacji Przyjaciel z sercem.

6. Za tydzień taca inwestycyjna na remont Kościoła. W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli. Bezimiennie z Koronacyjnej 200, Zofia Gola Paderewskiego 100, Jadwiga Zagrodzka Towarowa 100, Jadwiga i Józef Moczulscy Królowej Jadwigi 200, Dariusz Moczulski 200, Marian i Marianna Kot Towarowa 200, Krystyna Lada  Kopalnia 200. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. W każdą środę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów.

7. W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? Msze o 6.30 i 17.30. Zapraszamy  w tym dniu z naszymi krzyżami domowymi, które w tym dniu powinny być wywyższone, ucałowane i poświęcone.

8. W piątek, sobotę i niedz Triduum Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. W piątek o godz.15.00 Festiwal i warsztaty i konkursy na świetlicy Kużnia Talentów i możliwości. Jeśli będzie pogoda to na Kalwarii W sobotę Msza o g. 10.00 uroczysta Msza dla dzieci i młodzieży, a po niej festyn dla dzieci z okazji święta dzieci.  Przychodzą wszystkie dzieci klasy I, II, III, IV, V, VI i VII oraz przedszkolaki z rodzicami i świetlica Kuźnia Talentów. W niedziela msza o 11.30.

W piątek o godz 16.00 warsztaty dla Wolontariatu Młodych w świetlicy Kuźnia Talentów i Możliwości.

OGŁOSZENIA 03.09.2023 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jubileusz w Kościele katolickim jest szczególnym rokiem łaski, w którym wierni mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego i naprawienia zaniedbań duchowych ”. Przeżywamy w tym roku jubileusz 650 – lecia powstania Parafii. Warto w tym czasie skorzystać ze szczególnych łask jakie on niesie.  Chodzi tutaj o duchowe łaski, które są związane z sakramentami. Jeśli mamy w rodzinach zaniedbania chrztu, czyli dzieci są nieochrzczone to warto poprosić o ten sakrament. Może dawno nie byliśmy na Mszy świętej i mamy w tym zaniedbania, warto wrócić do praktyki coniedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Może dawno nie byłeś u spowiedzi świętej i nosisz na sobie ogromny ciężar win i grzechów, to warto w tym roku jubileuszowym stanąć u krat konfesjonału i skorzystać z łaski miłosierdzia i przebaczenia.

Wielu parafian szczególnie młodzież ma zaniedbania w sakramencie bierzmowania. Dlatego w tym roku Jubileuszowym będzie możliwość przyjęcia bierzmowania. Trzeba się już zgłosić do Proboszcza i rozpocząć krótkie przygotowanie do tego sakramentu, które będzie trwało od 3 września do końca października. Sakrament Bierzmowania planowany jest na 28.10.2023r. Zapraszam wszystkich do przyjęcia tego Sakramentu. Nie ważne z jakiego powodu nie został przyjęty.

2. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Dziś, Msza święta o godz. 9.30 dla młodzieży, po mszy spotkanie dla młodzieży i rodziców klas VI, VII i VIII oraz klasy I które w tym roku przyjmą bierzmowanie w październiku. Rozdamy deklarację do Bierzmowania i indeksy. Natomiast na mszy św. o 11.30 uczestniczą wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaki wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii i książeczki niedzielnej Eucharystii. Natomiast za tydzień na mszy św. o 9.30 deklarację złoży młodzież klasy średnich, którzy chcą przyjąć bierzmowanie w październiku i  po mszy spotkanie dla młodzieży i dla ich rodziców. Omówimy szczegółowy program przygotowania do Bierzmowania. Na mszy świętej o 11.30 klasa III wraz z rodzicami złożą  deklarację. Za tydzień na Mszy św. o 11.30 poświęcenie tornistrów.

3. W poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, dla uczniów, wychowawców, nauczycieli , pracowników i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00  Po mszy przejdziemy pod pomnik a potem na rozpoczęcie Roku szkolonego w szkole. Serdecznie zapraszamy.

4 W środę 6.09 po mszy o godz.17.30 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu. Obowiązek uczestniczenia mają ci, którzy planują chrzest w najbliższym czasie, bądź będą chrzestnymi  w innej parafii.

5. W piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo wtedy prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze święte o 6.30, 9.00 i 17.30. Poświęcenie ziarna o godz. 17.30. Odpust na Mijaczowie o 18.00.

6. Zachęcamy dzieci i młodzież do naszych wspólnot. Chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki. Kandydaci w czwartek o 17.00, a ministranci w czwartki o 17.30. Młodzież klasy I średniej, VIII, VII i VI zapraszamy na Oazę w piątki o godz. 19.00. Dzieci, które chcą śpiewać zapraszamy na chórek. Przy naszej parafii działa świetlica Kuźnia Talentów i możliwości dla dzieci i młodzieży od pon do piątku w godz. 11.30 – 17.30 prowadzona przez Fundację Przyjaciel z sercem. Fundacja ogłasza nowy nabór dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2023/2024, czyli przyjmuje nowe osoby. Nowe deklarację można zabrać i złożyć każdego dnia w świetlicy.

7. Dziś taca inwestycyjna, przeznaczona na prace remontowe w kościele. Teraz przygotowujemy się do odnowienia elewacji naszego kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojność i otwartość oraz gotowość do pomocy. Ofiary na Kościół w kopertach złożyli: z ul. Dolnej 100, Zofia Goc Koronacyjna 100, Jarosław Małgorzata Męcik, Maria Kula Paderewskiego 150, Joanna I Andrzej Kleszcz Galenowa 200, Paweł i Małgorzata Kciuk Galenowa 200, Józef i Danuta Bednarek Koronacyjne 200, Ewa i Henryk Krzak Krakowska 200,  Jolanta i Marek Morawiec Krakowska 200, na konto rodzina Kuwak Gruchla 300 , Bóg zapłać

8. Dziękuję wszystkim naszym wspólnotom i wszystkim osobom za przygotowanie tej pierwszej odsłony jubileuszu 650-lecia parafii. Dziękuję też Fundacji Przyjaciel z sercem i CIS za aktywne włączenie się w te uroczystości.

OGŁOSZENIA 27.08.2023 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W czwartek 31 sierpnia będziemy obchodzić 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych Solidarność. 

W piątek 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia, a których próbowano wymazać z historii.

3. W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Wtedy też będzie msza o godz 8.00 na rozpoczęcie roku.

4. W sobotę o godz. 16.00 zakończenie lata maja dzieci i młodzież wraz z rodzicami „Sprawni inaczej”.

5. Za tydzień w niedzielę na msze święta o godz. 9.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas VI, VII i VIII oraz klasy I średnie oraz wszystkich starszych – tych, którzy z różnych przyczyn zaniedbali sakrament bierzmowania. W tym roku Jubileuszu 650 lecia Parafii, będą mogli skorzystać z tego roku łaski i uzupełnić pewne zaniedbania. Bierzmowanie planujemy na koniec października, więc czas przygotowania jest bardzo krótki więc rozpoczynamy od 3 września czyli w następną niedzielę. Rozdamy deklarację do Bierzmowania. Dlatego proszę o mobilizację. Natomiast po mszy świętej spotkanie dla młodzieży i rodziców. Na msze św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaków wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii i książeczki niedzielnej Eucharystii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny W czwartek podczas Mszy Świętej o godz.17.30 spotkanie liturgiczne wszystkich Ministrantów i Lektorów. Po mszy spotkanie i grill.   W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego.. O godz.  16.30 spowiedź dla dzieci klas VI, V, VI, o 17.00 przychodzą dzieci komunijne, które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca – przypominam o książeczkach. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 rozpoczynamy miesięczne czuwanie, które prowadzi koło Różańcowe nr 9. O godz. 20. czuwanie młodzieży i spowiedź klas VII, VIII i I  młodzieży szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania . Młodzież oazowa ma swoje spotkania w piątki. Najbliższy piątek przychodzimy na spotkanie o 19.00 a potem o 20 czuwanie i spowiedź. Pierwszosobotnia Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi  o godz. 6.30. Jest to okazja do oddania codziennych spraw naszej niebieskiej Matce.

9. Za tydzień taca inwestycyjna.

W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Waldemar Kot i Władysław Buła. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu

OGŁOSZENIA  – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

XXVII ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

1. W dzisiejszą niedziele przeżywamy 27 rocznicę Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej papieskimi koromami, które dokonało się na zakończenie międzynarodowego Kongresu Maryjnego i mariologicznego który odbywał się w Polsce na Jasnej Górze w 1996r. Msze dziś do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 gromadzimy się na Gruchli i tam rozpoczniemy Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego, którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry i z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Zaplanujmy sobie już ten czas. Prosimy Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na czele z Radą na wspólną modlitwę, nawet tych którzy do południa byli na mszy zapraszamy na procesję.

2. W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o 9.00 i 16.30. Suma na Jasnej Górze o godz.11.00.

3. W czwartek 24 i 25 sierpnia  nasza Myszkowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Początek pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w Kościele św. Stanisława w Myszkowie. Dlatego dojeżdżamy do Myszkowa. Jeszcze dziś można się zapisywać. Kartę informacyjną i formularz zgłoszeniowy można zabrać z Zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów we wtorek 22 sierpnia o godz. 19.00 na Mijaczowie Zapraszamy na te rekolekcję w drodze.

4. W poniedziałek wyjeżdżamy na Pielgrzymkę parafialną na Sycylię. Zbiórka i wyjazd z parkingu o godz. 8.15. Wracamy 28 lipca wieczorem. Powierzamy siebie i nasze pielgrzymowanie pod opiekę naszej Matki.

5. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Waldemar Kot, którego pogrzeb jutro o godz. 14.00 i Władysław Buła którego pogrzeb jutro o godz. 15.30 I Zbigniew Morawicki. Polećmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek…”

6. Na kościół ofiary w kopertach złożyli: Bezimiennie:  z Paderewskiego 200, Jadwiga Bulska Paderewskiego 100, Zenon i Helena Kozieł Siewierska 200, Joanna i Jacek Motylewscy Plac Sportowy 200, Barbara Pucek Projektowana 100, Kula Tadeusz Towarowa 200, Krystyna Męcik Palmowa 100, Henryk Ćwiękowski Królowej Jadwigi 300, Stanisław Rusek Rynek 200, Dorota i Tadeusz Zysiak, Chopina 200, Ewelina I Michał Wrona Projektowana 300, Zdzisława Wrona Projektowana 300, Anna i Tomasz Wrona Projektowana 500, Małgorzata i Adam Łukasik Kwarcowa 300, Jadwiga Sinicka Siewierska 200, Katarzyna I Zbigniew Zaporowscy Królowej Jadwigi 200, Małgorzata i Andrzej Rogoń Palmowa 100, Urszula i Roman Stasiński Palmowa 100, Stanisława i Czesław Kula Nierada 200,  Wanda Szewczyk Porębska 100, Urszula i Edmund Watoła 5 000zł. Dziś taca inwestycyjna – Bóg zapłać

Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium. Dziękuję za dekorację naszej trasy procesyjnej: Leszkowi Goc za samochód, Organiście Piotrowi, Mietkowi Kurczyńskiemu i Bonifacemu Machurze. SLO i całej asyście, wraz ze zmianami niosącymi obraz.Za pomoc w pracach porządkowych przy ołtarzu dziękuję CIS prowadzone przez Fundację Przyjaciel z sercem.

W zakrystii po każdej mszy świętej lub każdego dnia w kancelarii można nabyć znaczki i koperty wydane przez Pocztę Polską z cyklu Madonny Polskie. W Polskiej Filatelistyce ukazał się znaczek Matki Bożej Mrzygłodzkiej z Myszkowa. Warto dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia mieć taki znaczek i kopertę jubileuszową w domu w rodzinie.

Modlitwa do Mrzygłodzkiej Pani

OGŁOSZENIA 15.08.2023–WNIEBOWZIĘCIE NMP – ODPUST PARAFIALNY

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypomina nam, że ostatecznym wypełnieniem Bożych planów każdego człowieka jest niebo. Dlatego dzisiaj wszystkie nasze myśli i uczucia kierujemy ku niebu, gdzie Maryja przeżywa swój tryumf i odbiera nagrodę za wierną służbę Bogu i ludziom. Dzisiejsza uroczystość to nasz odpust parafialny, toteż wszystkim parafianom i gościom dziękuję za uczczenie naszej Matki, która pewnie nie będzie nam dłużna i u Swojego Syna będzie wypraszać nam łaski, abyśmy razem z Nią byli w Królestwie Nieba. Dzisiejszą Uroczystość Lud Polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę nad nami nad naszymi rodzinami i naszym Narodem przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów a rolnicy składają u Jej stóp pierwsze wieńce dożynkowe. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Odpust prowadzi ks. Generał Stanisław Rozpondek

2. W następną niedziele przeżywamy  27 rocznicę Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej, Papieskimi koronami. To wyjątkowe święto dla całej naszej Parafii. Msze do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 na Gruchli pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego rozpoczniemy Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego  i innymi pielgrzymami, którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza pod przewodnictwem ks biskupa Andzreja Przybylskiego na naszej Mrzygłodzkiej Kalwarii. .Zaplanujmy sobie już ten czas w parafialnej i rodzinnej atmosferze. Prosimy Radę Parafialną i wszystkie wspólnoty, Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

3.Zapisujemy na naszą Myszkowską Pielgrzymkę. Zapisy do niedzieli. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć pod opiekę starszych. Karty zgłoszenia informację w Zakrystii.

4.Zachęcam dziś do nabycia znaczka Matki Bożej Mrzygłodziej i pamiątkowej koperty wydanej przez Pocztę Polską z serii Polskie Madonny. Znaczek możemy nabyć przed wejściem do Kościoła. Można również postawić historyczny Jubileuszową pieczęć, którą przygotowała Poczta Polska. Dziękuję Prezesowi Poczty Polskiej i pani Europoseł Jadzii Wiśniewskiej za inicjatywę wydania tego znaczka i dziś za uroczyste otwarcie.

5. Dzisiaj o godz. 17.30 będzie jubileuszowy Koncert Mietka Szcześniaka z przyjaciółmi. Przyjdźmy po południu na kalwarię całymi rodzinami, by wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym. Od 17.00 zapraszamy już dzieci z rodzicami, będzie dmuchaniec, malowanie twarzy i inne atrakcje dla dzieci. Potem koncert i po koncercie dalej dmuchaniec i atrakcje dla dzieci i młodzieży.

6. Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium wszystkim ofiarodawcom i sposorą. Dziękuję CIS za przygotowanie na dzisiejsze święto placu Kościelnego, Kalwarii. Dziękuję Fundacji Przyjaciel sercem za piękny mural Dobrego Pasterza, który pojawił się z okazji 650 lecia Parafii. Wychodząc z Kalwarii na pewno go zobaczymy. Dziękuję za uporządkowanie, wyłożenie koską i wykończenie Dziedzińca Plebanijnego, który swoim pięknem  ogrodu wielu zachwyca. Dziękuję za prace członkom Rady Parafialnej. Z okazji 650 lecia otrzymaliśmy z Progamu Polski ład na zabytki dotacje . Dziękuję Pani Jadzi Żywczok za przygotowanie razem ze mną wniosku, a Pani Europoseł Wiśniewskiej i Panu Posłowi na Sejm Mariuszowi Trepce za pomoc w tych wnioskach. Otrzymaliśmy na elewację kościoła, a II edycji złożyłem na wymianę okien i osuszanie murów naszej świątyni, dlatego liczymy na pozytywne opinię, bo wtedy mielibyśmy cały Kościół zewnątrz odnowiony.

7. Dziś 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny.

PODZIĘKOWANIE PO SUMIE

.Dziękuję dobremu Bogu za dzisiejszy czas łaski, że mogliśmy razem z Maryją spoglądać w niebo i tam obok Niej szukać naszego miejsca. Dziękuję naszemu sumiście i kaznodziei ks. Generałowi Stanisławowi Rozpondkowi i za to duchowe prowadzenie nas drogami Maryi w ten dzień odpustowy. Dziękuję asyście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom w asyście. Dziękuje pocztom sztandarowym, Naszej Radzie parafialnej, Strażakom, Orkiestrze naszej Mrzygłodzkiej, która swą grą upiększa nasze uroczystości.

Dziękuję naszym czcigodnym kapłanom z regionu zawierciańskiego na ręce dziekana regionu ks. Prałata Jana Batorskiego, kapłanom z dekanatu Myszkowskiego, paulinom, kapłanom seniorom, wszystkim gościom i parafianom.

Wrócimy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi Zanieśmy tę radość nieba do naszych rodzin i naszych domów w ten trudny czas wojny i prośmy Żywego i prawdziwego Boga i Jego Matkę o ustanie wojen.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla nas jest to także czas naszego Odpustu Parafialnego i w tym roku 27 rocznicy Koronacji  naszego cudownego Obrazu. Dzisiaj w niedzielę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po mszy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie różańcowej  przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Będziemy prosić o pokój na świecie i o dobre owoce naszego odpustu.

2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasz odpust Parafialny. Jest to najważniejsze nasze święto gdzie jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Suma o godz. 12.00 na Kalwarii. Odpust poprowadzi ks. Generał Stanisław Rozpondek. Zapraszamy wszystkich na odpust, asystę, Panie niosące feretrony, orkiestrę, strażaków obu jednostek z pocztami sztandarowymi i nasz Poczet Rady Parafialnej oraz młodzież i dzieci, do asysty.  Dzieci komunijne i rocznicowe,  na odpust chłopcy idą w garniturkach i dzwonią a dziewczynki w sukienkach komunijnych sypią kwiaty – tak jak w czasie Bożego Ciała. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. O 11.40 przed sumą na kalwarii odbędzie się odsłonięcie i wprowadzenie do obiegu znaczka Pocztowego. Wśród znaczków Madonny Polskie znajdzie się również znaczek z naszą Matką Bożą Mrzygłodzkąj. Odsłonięcia dokona Prezes Poczty Polskiej i Europosel Jadwiga Wiśniewska. Będzie możliwość nabycia w odpust  tego znaczka i pięknych kopert okolicznościowych z naszym Sanktuarium . To wielkie wydarzenie historyczne, polecam, aby w każdej rodzinie był znaczek i jubileuszowa koperta.

O godz 17.30 będzie jubileuszowy Koncert Mietka Szcześniaka z przyjaciółmi. Przyjdźmy po południu na kalwarię całymi rodzinami, by wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym. Od 17.00 zapraszamy już dzieci z rodzicami, będzie dmuchaniec, malowanie twarzy, popcorn i inne atrakcje dla dzieci. Potem koncert i po koncercie dalej dmuchaniec i atrakcje dla dzieci.

3. Dziękuję ks. Markowi ministrantom i lektorom oraz młodzieży, którzy roznieśli gazetki z zaproszeniem na nasze uroczystości, gdyby ktoś nie otrzymał może zabrać gazetkę wychodząc z kościoła

4. 15 sierpnia przypadnie 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

5. Za tydzień 27 rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej. Msze do południa wg porządku niedzielnego O 16.00 Nieszpory Maryjne na Gruchlii. Potem wyruszy Procesja Maryjna ze śpiewem z akompaniamencie naszej Mrzygłodzkiej orkiestry i z różańcem w ręku. 

6.Dziękuję za wszystkie ofiary w kopertach na remont Kościoła. Ofiarę złożyła Rodz. Kowalczyków z Koronacyjnej 500zł , Genowefa Tworek Siewierska 100, z Siewierskiej 100, Królowej Jadwigi 200, Rodzina z Sikorki 300 zł i na konto wpłaciła pewna rodzina 300zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7. Zapisujemy na naszą pieszą Myszkowską pielgrzymkę na Jasną Górę. Deklarację i informację można zabrać z zakrystii. Zmobilizujmy siebie i nasze rodziny. Zachęcam młodzież do tej pięknej tradycji pielgrzymkowej. 8. Spotkanie  Służby Liturgicznej przed odpustem w poniedziałek po mszy wieczorowej. Zapraszamy wszystkich ministrantów kandydatów i lektorów.

650 lecie Parafii Mrzygłód

     W tym roku Drodzy Parafianie przeżywamy 650 lecie naszej Parafii. Dziękujemy Bogu za to miejsce, gdzie niebo spotyka się z ziemią, a Bóg z człowiekiem. Dziękujemy, że tyle pokoleń naszych przodków mogło w naszej Parafii doświadczyć wielkiej miłości Boga i korzystać z Sakramentów zbawienia. Zachęcam wszystkich do odnowienia swojej przyjaźni z Bogiem. Dobrą okazją jest nasz parafialny odpust 15 sierpnia i kolejna rocznica koronacji obrazu Matki Mrzygłodzkiej. Niech nikogo z nas nie braknie na imieninach Mamy. W tym roku jubileuszowym, będziemy mieć także MISJE ŚWIĘTE, które będziemy przeżywać od 1 do 8 października. Już sobie zarezerwujmy ten czas na sprawy pielęgnacji swojej duszy, na sprawy nieba. Skorzystajmy z łask jubileuszu i przynieśmy naszej Matce piękne kwiaty naszych nawróceń, codziennej modlitwy, niedzielnej Eucharystii, miłości w naszych rodzinach, odnowionej wiary, która może przygasła przez pandemię. Prośmy o odnowienie świątyni naszego serca i  o szczęśliwe prace przy odnowieniu naszego kościoła..                                                                                                                                                                  

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: