SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA –  07. 04. 2024

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, która jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. ZAPRASZAMY

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszki są przeznaczone na działalność Caritas

3. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Niedzielę powołań. Witamy kleryków z naszego Wyższego seminarium Duchownego, którzy dają świadectwo swojego powołania. Po mszy o 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klasa VI, VII i VIII. Przychodzimy obowiązkowo. Przypominam o dzienniczkach spotkań. Na 11.30 zapraszamy wszystkie klasy od I – V wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne, które poprowadzą klerycy.

Spotkanie służby Liturgicznej Ołtarza, wszystkich ministrantów, Lektorów i kandydatów o godz. 11.00.

4. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.. Msze w naszym kościele o 6.30, 17.30. Taca na dom samotnej matki. Na wieczornej mszy o 17.30 dzieci klasy III komunijnej otrzymają kolejny dar komunijne książeczki. Dzieci przychodzą wraz z rodzicami.

5. Za tydzień spotkania mają. O 9.30 klasa VIII i VII jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III komunijnej.

6. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. 

7. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Gruzji. Osoby zainteresowane proszę o zapisywanie się. Natomiast spotkanie, wypełnienie deklaracji i II wpłata  1300 złotych po mszy św. w środę.

8. Szukamy fundatorów czy sponsorów na Witraże. Jeśli ktoś chciałby po sobie i swojej rodzinie zostawić piękną pamiątkę dla potomnych to właśnie witraż jest takim miejscem. Osoby czy rodziny, wspólnoty, które chcą być fundatorami tych poszczególnych witraży zachęcam o kontakt ze mną. Sprawa dość pilna, bo z wymianą okien chcemy założyć witraże.  Będą też na witrażu podani fundatorzy.  Taca inwestycyjna na remont kościoła za tydzień. Ofiary na Kościół złożyli z Krakowskiej 200zł i pewna rodzina 200 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 01.04.2024

1. Dziś Drugi Dzień Świąt  Zmartwychwstania Poniedziałek Wielkanocny msze w porządku niedzielnym 8, 9.30,1130, 12.30 i 16.00. Dziś Taca na KUL

2. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Msze jak w każdą niedzielę, a o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia. Odpust na Będuszu.

3. Za tydzień w naszej Parafii będziemy przeżywać Niedzielę powołań. Będzie trzech kleryków z naszego Wyższego seminarium Duchownego. Będą dawać swiadectwo swojego powołania.

Za tydzień spotkania mają. Po mszy o 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klasa VI, VII i VIII. Przychodzimy obowiązkowo. Przypominam o dzienniczkach spotkań. Na 11.30 zapraszamy wszystkie klasy od I – V wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne, które poprowadzą klerycy.

Spotkanie służby Liturgicznej Ołtarza, wszystkich ministrantów, Lektorów i kandydatów o godz. 11.00.

4. Wyjazd Pielgrzymkowy do Wielunia na początek Peregrynacji w sobotę 6 04 o godz. 7.15. Rada Parafialna zabiera poczet sztandarowy, a Rycerze Jana Pawła II jadą w strojach galowych.

5. W tym tygodniu I czwartek I, Piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla kas od IV – VI o 17.00 potem zostajemy na Mszy św. Czuwanie pokutne rozpoczynamy mszą o 17.30, potem czuwanie przejmuje Koło Różańcowe nr 4. Czuwanie młodzieży o godz. 20.00 prowadzi   Oaza i Lektorzy.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – WIELKANOC – 31.03.2024

1. Drodzy parafianie i goście!     Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas – czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.  Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie i miłości, która jest potężniejsza niż śmierć z całego serca wam życzymy – My Duszpasterze.

2. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy bardzo ofiarnie i aktywnie włączyli się w przeżywanie Triduum Paschalnego. Dziękuję ks. Markowi, Panu Organiście i SLO za zrobienie ciemnicy i Grobu Pańskiego, Pani Grażynie za ułożenie kwiatów, Pani Józi i Agnieszce oraz paniom CIS za przygotowanie Kościoła do Świąt. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a ofiarnym  parafianom za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego Sanktuarium. Ofiary na Kościół złożyli, 2 rodz po 200zł i z Siewierskiej  500zł. Bóg zapłać. W ubiegłym roku dzięki opatrzności Bożej i życzliwości oraz ofiarności Parafian i ludzi dobrej woli udało się nam pokryć blachą miedzianą wieże kościelne. To był wielki wysiłek i kosztowny. W tym roku przed nami wymiana okien i renowacja elewacji zewnętrznej Kościoła oraz osuszanie murów. Mamy na to dotację z Rządowego Programu na zabytki z Polskiego Ładu. Mamy mieć 10 % wkładu własnego. Natomiast nie mamy dotacji na witraże, a kiedyś były w naszym barokowym kościele piękne witraże. Dlatego szukamy fundatorów czy sponsorów na Witraże. Witrażyści wycenili jeden witraż na około 25 000zł. Wszystkich witraży jest 6 dużych 1 mały i 2 w kaplicy bocznej mniejsze. Już mam dwóch ofiarodawców. Przez  Święta można się zastanowić w rodzinach (np. Bulskich, Bułów i wszystkich innych..) Jeśli ktoś chciałby po sobie i swojej rodzinie zostawić piękną pamiątkę dla potomnych to właśnie witraż jest takim miejscem. Osoby czy rodziny, które chcą być fundatorami tych poszczególnych witraży zachęcam o kontakt ze mną. Sprawa dość pilna, bo z wymianą okien chcemy założyć witraże.  Będą też na witrażu podani fundatorzy. Można sobie wybrać oko i witraż Dziękuję za naszą troskę o świątynię. Dziękuję Fundacji i pracownikom CIS za porządki na placu Kościelnym i za stałe sprzątanie Kościoła i Cmentarza.

3. Szczególne podziękowania należą się naszej Służbie liturgicznej czyli naszym ministrantom, lektorom i szafarzom za ich czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego i  dyżurach przy adoracji w ciemnicy i przy Grobie Chrystusa. Dziękuję wszystkim za dary i ofiary dla biednych składane w czasie święcenia pokarmów, a Akacji Katolickiej za rozwiezienie tych darów. To piękne, że potrafimy się dzielić z innymi w potrzebie. Bóg zapłać za udział w rezurekcji naszej radzie parafialnej. Dziękuję Orkiestrze i naszym Strażakom OSP Mrzygłód i OSP Mrzygłódka. Dziękuję paniom i panom za dzisiejszą astystę. Rycerzom Jana Pawła II.

4. Dziś i w Poniedziałek Wielkanocny msze w porządku niedzielnym 8, 9.30,1130, 12.30 i 16.00.

5. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Msze jak w każdą niedzielę, a o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia.

NIEDZIELA PALMOWA – 24. 03. 2024

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30. A potem konkurs palm na najpiękniejszą i największą.. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. O godz. 16.00  ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klasy VIII i VII, Po mszy o 11.30 konkurs palma dla dzieci i rodzin. Rozdanie książeczek I komunijnych klasie III po Niedzieli Miłosierdzia, bo Wielki tydzień i Oktawa Zmartwychstania nie przyjmuje żadnych świat i Uroczystości.  ( Witamy bardzo serdecznie pielgrzymów z PTTK na 23 rajdzie)

3. Dziś po każdej Mszy świętej u Akcji Katolickiej można nabyć Baranki Paschalne, zajączki na stół Wielkanocny. Panie pięknie przygotowały.

4. Ofiary na Kościół złożyli. Z Siewierskiej 200, Traugutta 200, Siewierskiej 100.Pewna osoba 150, Bóg zapłać za ofiary od chorych, których nawiedziliśmy wczoraj ze spowiedzią i komunią Wielkanocną. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego składamy u Stasi Kochel i u Pana  Piotra Organisty.

5. Drogie Kobiety, Panie. Maryja zaprasza Was do udziału w szczególnym dziele, jakim jest wspólnota Serce Kecharitomene. Jeśli chcecie być częścią tego dzieła i formować swoje serce na wzór Niepokalanego Serca  Maryi zapraszamy 25 marca  w poniedziałek o godz. 17.30. W planie Eucharystia, Konferencja, Poczęstunek, Spotkanie Formacyjne i Adoracja Krzyża

6. Organizujemy Pielgrzymkę do Wielunia 6. kwietnia na początek Peregrynacji Obrazu Matki Bożej. Zaproszeni są wszyscy wierni na czele z Żywym Różańcem i Radą Parafialną, oraz Rycerzami Jana Pawła II.. Zapisy w Zakrystii.

,                                           ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Triduum Paschalne czyli Męka , Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.  Adoracja  w ciemnicy do godz. 22.00. Obowiązkowa przychodzą klasy III i IV SP i młodzież klasy VI, VII i VIII. Spowiedź od godz. 17. 00 – 18.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

Ofiary  tego dnia przeznaczone są na odnowienie miejsc w Ziemi Świętej.

godz. 12. 00 w południe  – Droga Krzyżowa na Kalwarii. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Przynosimy krzyże domowe, które uroczyście zawiesimy w naszych domach.

godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją krzyża. Spowiedź od 8.00 – 10.00 i 20.00 – 24.00.

Adoracja przy grobie Pańskim do 24.00. Po liturgii 3 części Gorzkich Żali. O godz. 21.00 Czuwanie młodzieży, o godz. 22. 00  Akcja Katolicka, o godz. 23.00 Żywy Różaniec i wszyscy, którzy mogą przyjść.   

WIELKA SOBOTA – Świecenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny. Przychodzimy na poświęcenie całymi rodzinami. Możliwość złożenia ofiary i darów z produktów żywnościowych dla biednych z naszej Parafii, z których Akcja Katolicka zrobi i rozwiezie świąteczne paczki dla biednych. Dary składamy do kosza. Spowiedź w czasie poświecenia.

Około godz. 14.00 Poświecenie pokarmów w Domu Eden a potem Liturgia Wigilii Paschalnej.

godz. 19.00  Liturgia Wigilii Paschalnej  – przynosimy świece-paschaliki, odnowienie przyrzeczeń chrztu

WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZULEKCJA o g. 6.00   Prosimy asystę, służbę liturgiczną, Strażaków obu jednostek, naszą Orkiestrę i dzieci do sypania kwiatów czyli klasy IV i V.  Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów i chorągwi na uroczystą procesje.

Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 9.30, 11.30, 16.00.

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.04.2024

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym po mszy o godz.16.00. Apel o 21.00

2. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30 dzieci wraz z rodzicami, a po mszy o 17.30 młodzież i dorosłych. O 16.30 prowadzą dzieci z klasy III, a o 17.30 młodzież klasy VI.

Dziś spotkanie mają klasy 6 po mszy o 9.30, a po mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III.

Za tydzień Spotkania mają klasa VII i VIII, a po konkursie palm klasa I i II.

3. Najbliższa niedziela, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.  Po mszy świętej konkurs palm na najpiękniejszą i na największą.

4. Za tydzień po Mszy świętej u Akcji Katolickiej będzie można nabyć Baranki Paschalne na stół Wielkanocny. Panie pięknie przygotowały. Natomiast u ministrantów przy wyjściu można nabyć świece Caritas na stół Wielkanocny.

5. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą mieli chrzest u nas , lub będą chrzestnymi w innej parafii w tym tygodniu w sobotę po mszy o godz. 16.30.

6.  We wtorek 19 marca Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Msze w naszym Kościele o 6.30, 9.00 i 17.30. Taca tego dnia na dom samotnej matki.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na Kościół, pewna rodzina  z Cmentarnej 100 zł  i inna 150zł.

Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać u pani Stasi Kochel i u Pana Piotra Organisty.

8. W sobotę 23 marca od 8-13 nawiedzamy chorych w domach ze spowiedzią i Komunią Wielkanocną. Wszystkie nowe osoby proszę o zgłoszenie do zakrystii czy kancelarii. Przygotowujemy stół nakryty białym obrusem na nim krzyż świece i woda święcona.

9. Przypominam o konkursie plastycznym „Korona i Sukienka MB Częstochowskiej. I etap szkolny. Prace przynosimy do szkoły w poniedziałek. III kategorię 1)Przedszkolaki 2) Szkoła Pod. Klasa I-IV, 3) klasy V-VIII.

10 Organizujemy Pielgrzymkę autokarową na wyjazd do Wielunia  6 kwietnia na Rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu. Ks. Arcybiskup zaprasza Przedstawicieli Rady Parafialnej, Koła Różańcowe, przedstawicieli innych wspólnot oraz rodziny wszystkich chętnych. Zapisy w Zakrystii.

11. Do wieczności z naszej parafii w minionym tygodniu odeszli: Łukasz Gajewski i Bogusław Łosiński. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj po mszy o 16.00 Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w które poprowadzi O. Stefan Kukuła – Misjonarz Werbista. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół. Chorych nawiedzimy z komunią i spowiedzią świętą  Wielkanocną w domach w sobotę 23 marca. Nowe osoby prosimy zgłosić w Zakrystii. PROGRAM  REKOLEKCJI

3. Dziękuję ministrantom i ks. Markowi za rozniesienie Gazetek Głos Maryi do naszych domów. Jeżeli ktoś nie ma gazetki może zabrać przy wyjściu z Kościoła.

Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać do Pani Stasi Kochel i Pana Organisty Piotra.

4. Najbliższy piątek, 15. 03 wspólna Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Niech zabraknie nikogo. Zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, wszystkie wspólnoty, Różaniec, Akcję Katolicką Wspólnotę miłosierdzia, Oazę, wolontariat i Radę Parafialną. Stażaków obu jednostek Mrzygłód i Mrzygłódka.  Strażaków prosimy o zabezpieczenie Drogi Krzyżowej.  Rozważania prowadzą poszczególne wspólnoty, tekst rozważań można mieć swój lub zabrać od księdza Marka. Rozważając Mękę Pana Jezusa, będziemy wołać o pokój na świecie, w Ziemi Świętej i Ukrainie i o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i owoce duchowe dla całej naszej Parafii.  Nie ma drogi krzyżowej o 16.30 tylko jedna wspólna.

5. U ministrantów można nabywać świece Caritas na stół Wielkanocny. Jest to pomoc dla ludzi biednych.

6. Ofiary na Kościół złożyli: Marek i Izabela Kosińscy 100 zł i Bożena i Rafał Kowalewscy Zawiercka 100zł.

7. W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł Łukasz Gajewski, którego pogrzeb jutro o godz 14.00. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek”…

Rzymskokatolicka Parafia – Okna i osuszanie

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, 42-300 Myszków-Mrzygłód, ul. Królowej Jadwigi 9

na wykonanie robót budowlanych w zakresie  zadania pn.:

„Wymiana okien i izolacje przeciwwilgociowe w Kościele p.w. Wniebowzięcia

NMP w Myszkowie Mrzygłodzie”

ZGODNIE Z OPISEM NR 2/OKNA/OSUSZANIE/2024  

z dnia 31.01.2024 r.

ZAMIERZA PRZEZNACZYĆ KWOTĘ 408.347,98zł ZŁ.

Rzymskokatolicka Parafia – Elewacje

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, 42-300 Myszków-Mrzygłód, ul. Królowej Jadwigi 9

na wykonanie robót budowlanych w zakresie  zadania pn.:

„Prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytku – Kościół Parafialny p.w.

Wniebowzięcia N.M.P. w Myszkowie-Mrzygłodzie” zgodnie z

OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ) NR 1/ELEWACJE/2024  z dnia 31.01.2024 r. ZAMIERZA PRZEZNACZYĆ KWOTĘ 559 350 ZŁ.

III  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Dzisiaj spotkania mają o godz. 9.30 klasa VI, a o 11.30 spotkanie dla klasy I i II wraz z rodzicami. Za tydzień Rekolekcję więc młodzież klasy VIII, VII i VI przychodzi na rekolekcje o 9.30 a potem spotkanie, natomiast klasy V, IV, III, II i I oraz przedszkolaki przychodzą na Msze z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 11.30. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci wszystkich klas.

3. Nasza parafia organizuję Pielgrzymkę do Gruzji. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy. Są jeszcze miejsca wolne. Program Pielgrzymki do zabrania w Zakrystii. I pierwsza wpłata 1000 zł.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30 teraz poprowadzi klasa V, a dla dorosłych i młodzieży po mszy o 17.30 – prowadzą kobiety. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy o 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem relikwiami.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy za tydzień. Tradycyjnie o 8.00 zapraszamy Panie na 9.30 Młodzież klasy VIII, VII i VI oraz szkół średnich, po mszy spotkanie dla wszystkich klas jako przygotowanie do bierzmowania. O 11.30 dzieci klasy V, IV III, II i I, i o 16.00 dla wszystkich. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i w Gazetce, którą zaniosą do naszych domów ministranci i młodzież.

6. W piątek 8 marca Dzień Kobiet. Zapraszamy na Msze o 17.30 potem Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej zapraszamy Panie na mały poczęstunek do Domu Pielgrzymą. Potem krótka konferencja i na koniec adoracja i Apel. Zapraszamy na wspólne spotkanie.

7. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać do Pani Stasi Kochel i Pana Organisty Piotra.

8. . Na stronie Urzędu Miasta w Myszkowie i na naszej stronie Parafialnej od 31 stycznia br. zostały zawieszone dwie  oferty na wykonanie 1. Elewacji Kościoła  i  2 na wymianę okien i osuszanie murów w naszym Kościele. Do  4 marca wykonawcy mogą składać swoje oferty. Projekt współfinansowany z Rządowego Programu Obudowy Zabytków. Jutro komisja wyłoni wykonawców. Dziś taca inwestycyjna na ten cel, bo musimy mieć minimum 10% środków własnych i zabezpieczenie na realizację całego projektu. Ofiarę na Kościół złożyli Józef i Henryka Powązka Włodowska 300zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

9. Przy wyjściu z Kościoła już można nabyć  Świece – Paschaliki na Stół Wielkanocny.  Jest to pomoc organizowana przez Caritas dla dzieci i ludzi biednych i bezdomnych.

II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Niech czas postu będzie dla nas okazją odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas i staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Można wesprzeć to dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła – jako jałmużna wielkopostna.

3. 28 lutego na 1 marca obchodzimy 161 rocznicę Wiktorii Mrzygłodzkiej w czasie powstania styczniowego. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski, ofiara życia zasługują na  pamięć i pełną miłości modlitwę.

4. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o 6.30 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej dla klasy IV, V, VI na 16.00 Po spowiedzi zostajemy na Drogę krzyżową na 16.30, którą prowadzi klasa IV,. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 17.30. Drogę krzyżową prowadzi Akcja Katolicka w ramach swojego spotkania.  Natomiast po Mszy świętej i Drodze krzyżowej czuwanie pokutne prowadzi koło nr 3. Potem Czuwanie o 20.00 dla młodzieży i spowiedź dla nich.  

W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi o 6.30.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, a dla dorosłych i młodzieży po Mszy o 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i ucałowanie relikwii Krzyża Krzyża.  Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

6. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VII i VIII, a po Mszy o 11.30 klasa III komunijna wraz z rodzicami, a za tydzień o 9.30 klasa VI o 11.30 klasa I i II wraz z rodzicami.

7. Ofiary na Kościół złożyli: pewna osoba  100, Marek i Izabela Kosińscy Krakowska 100. Bóg zapłać.

8. Nasza parafia organizuję Pielgrzymkę do Gruzji.  Spotkanie organizacyjne w czwartek po mszy o 17.30 oraz I wpłata 1000 zł. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy. Program Pielgrzymki do zabrania w Zakrystii.

9. Przy wyjściu z Kościoła już można nabyć  Świece -Paschaliki na Stół Wielkanocny.  Jest to pomoc organizowana przez Caritas dla dzieci i ludzi biednych i bezdomnych.

10. Do wieczności w ubiegłym tygodniu odszedł. Marek Dziuk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny…

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: