VI  NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11.02.2024

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności. Dziś z okazji Światowego Dnia modlitwy za chorych po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i błog. Lourdzkie z prośbą o zdrowie dla chorych i każdego z nas. W czasie błogosławieństwa będziemy śpiewać Litanie z prośbą do Matki Bożej.

2. Za tydzień spotkania mają po 9.30 klasa VI jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 rodzice i dzieci klasy I i II jako przygotowanie do Komunii.

3. W najbliższą środę Popielec w liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy  rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.30. Już na początku Wielkiego Postu  zróbmy sobie postanowienia. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, a dla dorosłych i dla młodzieży po mszy o 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy świętej wieczornej o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. Spotkanie dla rodziców i dla chrzestnych, którzy będą mieli chrzest u nas lub będą chrzestnymi w innej parafii w czwartek po mszy o 17.30.

5. Nasza parafia organizuję Pielgrzymkę do Gruzji.  Osoby zainteresowane prosimy o zabranie programu pielgrzymki.

6. W ostatnim czasie do Pana odeszli   Marian Rak i Henryk Czarnecki.     Prośmy aby nasi zmarli mogli oglądać oblicze Boga na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie