SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 30.05.2024

1. Za każdym razem, gdy Kościół sprawuje Ofiarę Eucharystyczną, wspomina wielkie dzieło zbawienia, którego Jezus dokonał przez śmierć i zmartwychwstanie. Pragniemy uwielbić Boga obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie za Jego miłość, która trwa od wieków i której doświadczamy w sakramentalnych znakach. Chcemy na nowo rozbudzać w swoich sercach pragnienie trwania w łasce uświęcającej, by nasze świadectwo, które dajemy światu, było czytelnym znakiem, że Bóg mieszka wśród swojego ludu, swojego Kościoła.

2. Katolicka wiara wyraża się w szczególny sposób w czci dla Eucharystii, która jest jej źródłem i szczytem. Oprócz Mszy Świętej wyraża się ona także poprzez procesje. Do następnego czwartku będziemy uczestniczyć w tzw. oktawie Bożego Ciała. Celebrowana w tych dniach Msza o Eucharystii, czerwcowe nabożeństwa połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła są wyrazem tej wiary Wszystkich zapraszam do licznego udziału. Do soboty włącznie klasa IV rocznicowa przychodzi w ramach swojego Białego Tygodnia na Msze i procesja. W niedzielę o 16. Klasa III. A potem klasa III i IV na zmianę aż do Oktawy Bożego Ciała.

Spotkania w najbliższą niedzielę mają o 9,30 klasa VII i VIII, jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 klasa I i II wraz z rodzicami dotyczy przygotowania do Komunii.

3. Dziś Procesja Bożego Ciała. Dziękuję za uczestnictwo w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w przygotowaniu czterech stacyjnych ołtarzy, Akcji Katolickiej za I ołtarz, za II Ołtarz, za III ołtarz i IV ołtarz ofiarnym parafianom, którzy czynią to co roku.  Szczególnie dziękuję tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji:  Strażakom, naszej Orkiestrze, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiar. Chłopcom i dziewczynką z klasy III i IV sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom. Dziękuję CIS za posprzątanie i przygotowanie placu kościelnego i kalwarii do dzisiejszego święta, również pani Józi i Agnieszce. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli, a my jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary.

4. Wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii. A  jutro w piątek o 21.00 prowadzę jako Moderator Krajowy  Żywego Różańca Apel Jasnogórski.

5. Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczorowej. Dziękuję naszym trębaczom z orkiestry, którzy cały maj wygrywają pieśni Maryjne z wieży kościelnej. Od 1 czerwca czyli od soboty będziemy zawierzać się Sercu Jezusowemu w litanii po Mszy wieczorowej.

6. Do wieczności w tym tygodniu odeszła mama ks. Marka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu

26.05 – 02.06.2024

 NIEDZIELA   TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05 – DZIEŃ MATKI
8.00+ Aleksander Mucha
9.30+ Zofia i Romuald Hyla
11.30Rocznica I Komunii św. W INTENCJI DZIECI ROCZNICOWYCH I ICH RODZIN
16.00+ Czesława Bulska
  PONIEDZIAŁEK – 27.05
6.30 + Czesław Gębka- od szwagra Kazimierza Świderskiego
 17.30 + Helena Buła- od Krystyny Ziajskiej i rodz. Motylewskich
WTOREK – 28.05
6.30 + Helena Buła- od Zofii Rusek z synami
 17.30 + Daniela Utracka – od Marii Marszałek
ŚRODA – 29.05 – św. Urszuli Ledóchowskiej
6.30 + Daniela Utracka – od rodz. Miśtów
 17.30Nowenna do Matki Bożej
CZWARTEK – 30.05 – Boże Ciało
8.00+ Hanna Kulik – od Marii Mróz z rodz.
10.00
12.00
13.00 16.00
ZA PARAFIAN
+ Agnieszka i Edward Zmarzlik
+ Dziękczynna z prośbą o zdrowie bł. Boże dla Marty Krajewskiej z ok. 40 r. Urodzin
+ Helena Buła – od Elżbiety I Henryka Goc z rodz.
  PIĄTEK – 31.05 – Nawiedzenia NMP
6.30+ Czesław Gębka- od córki Ilony Noszczyk i Grzegorza Sularz
17.30+ Witold Buła – od syna  
SOBOTA – 01.06 – św. Justyna
6.30 + Witold Bialik – od rodz. Obieraków
 16.30 + Hanna Kulik – od wnuczka Artura Joanny i Sebastiana
 Niedziela – 02.06
8.00+ Lidia Paweł Bugaj
9.30+ Jan Maria Buła
11.30+ Bogusław Łosiński – od córki Aldony z mężem Zdzisławem Chrzest: Antoni Wiktor Buła
16.00  + Adam Łysiak w 9 r.śm.

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W Intencji Dzieci Rocznicowych i ich rodziców i dziaków, nauczycieli i wychowawców

W intencji całej naszej Parfaii, o piękne świadectwo w czasie Bożego Ciała

Za wspólnoty i osoby, które robią ołtarze na Boże ciało. O boż ebłog dla nich

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O szczęśliwe i bezpieczne prace przy kościele

O zdrowie dla chorych

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

O zdrowie i błog. Boże dla Stefana i całej rodziny

O uwolnienie z nałogu alkoholowego i uzdrowienie więzi rodzinnych dla osoby Bogu wiadomej

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,    

+ Leszek Raczek – od Włodzimierza i Zofii Goc

+ Tomasz Skabek – od Mariana i Genowefy Rosikoń z rodz.

+ Anna Kulka – od Marii i Kazimierza Dzidowskich

+ Marian Kula – od Parafii i Proboszcza

+ Witold Bialik – od Wieslawy Sus

+ Czesław Gębka – od Stanisławy i Arkadiusza Kucharskich z Częstochowy

+ Alfred Werner – od Tomasza Mydlarza z rodz.

+ Witold Poznański – od kolegów z pracy z sekcji Jaworzno – Szczakowa

+ Michał Ćwiek – od koleżanek i kolegów z klas A i B SP i Gimnazjum w Mrzygłodzie wraz z wychowawcami Ireny Nawrockiej i Natalii Firkowskiej

+ Stefan Wrona – od rodz. Białasów

+ Leszek Makieła – od Danuty Makieły

+ Marian Rak – od sąs. Elżbiety i Bogdana Pucek

+ Henryk Czarnecki – od Jolanty Małoty z rodz.

+ Józefa Jędrychowska – od Katarzyny i Ambrożego Wernera z dziećmi

+ Marek Dziuk – od Jolanty Małoty z rodz.

+ Łukasz Gajewski – od Marcina Jurka z żoną i córką

+ Iwona Malczewska – od Sylwii Pawlik z rodz.

+ Stanisław Miśta – od szwagierki Aliny Szymocha z rodz.

+ Barbara Janas – od swatki Wiesławy

+ Władysław Chwalba – od chrześnika Jacka Buły z rodz.

+ Alfreda Bulska – od Haliny i Mieczysława

+ Stanisława Kułach – od Zofii Gajewskiej z rodz.

+ Leon Okraska – od Stanisławy Kochel

+ Stanisława Ryś – od Marty i Adama Krajewskich z rodz.

+ Mieczysława Rzesińska- od Haliny Walkosz z rodz.

UROCZYSTOŚC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTRZEJ – 26.05.2024

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś spotkania mają o 9.30 klasa VI jako przygotowanie do bierzmowania. Za tydzień spotkania maja. Na mszy o 9.30 klasa VII i VIII, na mszy o 11.30 spotkanie klasy I i II wraz z rodzicami.

Wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii. A w piątek o 21.00 prowadzę jako Moderator Krajowy  Żywego Różańca Apel Jasnogórski. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Przeżywamy dziś Rocznicę I Komunii św. klasy IV o godz. 11.30. Uczestniczymy w Białym Tygodniu. Jutro wyjeżdżamy na Pielgrzymkę z dzieci Rocznicowymi i Rodzicami do Wadowic. Wyjazd o 7.30. We wtorek dziękujemy za chrzest święty i za naszych rodziców. Przynosimy świece i zdjęcia z komunii – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W środę modlitwa za bacie dziadków i nauczycieli, wychowawców i zawierzenie się Matce Boże. W czwartek Bożę Ciało. Przychodzimy na 10.00, Piątek zawierzenie się Bożemu Sercu i sobota modlitwa za Ojczyznę. Dziewczynki sypią kwiaty ,chłopcy uczestniczą w asyście.

3. Nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz.17.30. Dziękuję naszym trębaczom z orkiestry, którzy cały maj wygrywają pieśni Maryjne z wieży kościelnej. Od 1 czerwca czyli od soboty będziemy zawierzać się Sercu Jezusowemu w litanii po Mszy wieczorowej.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, orkiestrze, pocztom sztandarowym, straży pożarnej, grupom parafialnym, Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Żywemu Różańcowi, Rycerzom Jana Pawła II, którzy idą w strojach, paniom niosącym feretrony i wszystkim, dzięki którym ten dzień będzie pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Ołtarze przygotowujemy w miejscach tradycyjnych, I przygotowuje Akcja Katolicka, a kolejne pozostali Parafianie.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian Dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki sypania kwiaty a chłopcy pełnią funkcję dzwonników. Dla każdego z nich przygotowano dzwonki procesyjne.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę z procesją o godz.17.30, a w sobotę o 16.30.

6. 15 czerwca w naszym Sanktuarium, będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka SLO, ministrantów i lektorów, Planowane jest ponad 800 ministrantów, a 16 czerwca w niedzielę Akcja Katolicka i Fundacja przygotowuję nasz Festyn Parafialny. Już sobie zarezerwujmy czas, by wspólnie świętować i biesiadować. Można już przynosić fanty na loterię fantową. Osoby zainteresowane Półkoloniami w Wakacje prosimy o zabranie kart. Jest 4 turnusy w każdym po 2 całodniowe wycieczki, 3 posiłki i 6 różnych warsztatów i inne atrakcje.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na remont kościoła, pewna Rodzina 1000zł, Rodzice Dzieci Rocznicowych dar ołtarza 2000, rodzina Ziernickich Cmentarna 200zł. Za tydzień taca inwestycyjna na remont kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. Do wieczności w ostatnim tygodniu odeszli: Stanisława Kułach, Mieczysława Rzesińska i Leon Okraska . Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny…”

9. Dziś Dzień Matki pomódlmy się za nasze mamy, którym tyle zawdzięczamy.

UROCZYSTOŚC ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie  z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

Dziś Uroczystość I Komunii świętej. 21 dzieci klasy III po raz pierwszy przystąpiło do stołu Pańskiego. Dziękuję rodzicom  za posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni. Dziękuję za dar ołtarza dla Parafii.

2. Jutro będziemy obchodzili II Dzień Zielonych świątek święto NMP, Matki Kościoła. Msze o 6.30 i 17.30.

3. Dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na biały tydzień. Jutro o 17.30 dziękujemy za chrzest święty i za naszych rodziców. Przynosimy świece i zdjęcia rodziców – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. We wtorek modlitwa za bacie dziadków i nauczycieli, wychowawców W środę zawierzenie się Matce Boże. W czwartek modlitwa za kapłanów, Piątek zawierzenie się Bożemu Sercu i sobota modlitwa za Ojczyznę i rozdanie obrazków komunijnych.

 3. 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.17.30 w czasie Nowenny w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia o 17.30 będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Za tydzień dzieci klasy IV o godz. 11.30 przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Próby przed rocznicą w poniedziałek i środa o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny w sobotę godz. 9.00. 

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do nieba.

2. Przez cały maj codziennie,  po mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Wczoraj było poświęcenie pól i modlitwa o urodzaje na Mrzygłódce i Sikorce oraz na Mrzygłodzie. a za tydzień też w sobotę po mszy wieczornej modlitwa o urodzaje na Gruchlii przy krzyżach i msza na ołtarzu Koronacyjnym oraz na Nieradzie, przy Młynie, a także w Domu Eden. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary z poświęcenia: Mrzygłodka  560 zł, Palmowa  150  , Sikorka 630. i Mrzygłód 220. Dziękuję za wspólną modlitwę i troskę o nasze krzyże i kapliczki Ofiarę na K-ł złożyli Izabela i Marek Kosińscy 100zł. Rodz. Bulskich 200zł. Za tydzień taca inwestycyjna na remont Kościoła. – Bóg zapłać.

3. Za tydzień dzieci klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej o godz 11.30. Ostatnie próby dla dzieci w poniedziałek i środa o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła przez rodziców w piątek może być od rana i po południu.

4. Dziś spotkania mają po mszy o 9.30 klasa VIII i VII, o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III, a w sobotę o 15.50 spotkanie dla dzieci i rodziców klasy IV rocznicowej, potem próba i zostajemy na Mszy świętej. Za tydzień spotkanie o 9.30 ma klasa VI.

5.  W najbliższy poniedziałek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie gdzie z różańcem w ręku, będziemy prosić o wiarę dla nas, o pokój na świecie i błogosł. dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich a szczególnie Rycerzy Jana Pawła II  w strojach.

6. Spotkanie miesięczne Akcji Katolickiej w najbliższą środę o godz. 17.30.

Spotkanie dla rodziców i dla chrzestnych w najbliższy piątek po mszy o 17.30. zapraszamy wszystkich którzy będą mieć chrzest lub będą rodzicami chrzestnymi w najbliższym czasie .

7.Organizujemy wyjazd autokarem na jednodniową Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 1 czerwca. Zapisy w zakrystii. Zachęcam członków żywego Różańca i wszystkich chętnych.

8.Nasza parafia wraz z Fundacją Przyjaciel z sercem organizuje Półkolonie w wakacje dla dzieci i młodzieży. Chętni mogą zabrać karty z Zakrystii lub u pań w świetlicy.

Natomiast ks Marek organizuję wyjazd Wakacyjny do Niepokalanowa od 15-20 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Markiem. 

9. Z naszej Parafii do wieczności odeszli: Władysław Chwalba, którego pogrzeb w pon. o godz. 14.00 i Alfreda Bulska, której pogrzeb we wtorek o godz 14.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Nowenna do Ducha Świętego po każdej Mszy świętej

12 – 19..05.2024

 NIEDZIELA  – 12.05 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
8.00+ Józef w 17 r.śm. Regina Pacan
9.30+ Stanisław Goc
11.30Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu: Wiktora i Julii z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieńst
16.00+ Stanisław Gajewski Stanisława Janocha z racji imienin. – od żony
  PONIEDZIAŁEK – 13.05
6.30
14.00
+ Marian Kula – od rodz. Rusek
+ Pogrzeb: Władysław Chwalba
 17.30 + Władysław Buła – Wiesławy Gębka z rodz.
WTOREK – 14.05 – św. Macieja Apostoła
6.30 14.00 + Marian Kula – od Bogusławy i Janusza Bulskich z rodz.
+ Pogrzeb: Alfreda Bulska
 17.301)+ Helena Buła – od syna Czesława i Liliany
2)+ Władysław Chwalba – od żony
ŚRODA – 15.05
6.30   1)+ Helena Jan Kurdybelscy Mieczysław Marianna Julian Rok
2)+ Władysław Chwalba – od syna Michała z rodziną
 17.30Nowenna do Matki Bożej
CZWARTEK – 16.05 – św. Andrzeja Boboli
6.30+ Helena Buła – od wnuczki Ilony
17.301)+ Marian Kula – od Władysława Izabelii i Miłosza Rak 2)+ Władysław Chwalba – od syna Artura z rodziną
PIĄTEK – 17.05
6.30+ Henryk Cecylia Czesław Ziajscy
17.301)+ Helena Buła- od prawnuczka Mateusza Rok
2)+ Alfreda Bulska – od męża Jana
SOBOTA – 18.05
6.30  + Helena Buła- od Pawła Zofii Rok
 16.30 1)+ Alfreda Bulska – od syna Witolda i synowej Doroty
2)+ Janina Józef Demczyk  
 NIEDZIELA ZESŁANA DUCHA ŚWIĘTEGO– 19.05
8.001)+ Helena Antoni Poznańscy
2)+ Alfreda Bulska – od Ireny i Grzegorza Nowarockich
9.30+ Zofia Pilarska
11.30 I KOMUNIA ŚWIĘTA  – Msza w Intencji Dzieci Przyjmujących I Komunię świętą
16.00  + Jolanta Miszta w 4 r. Śm. i + Lucjan Motylewski w 5 r. Śm.

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie w Ziemi Świętej i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O szczęśliwe i bezpieczne prace przy Kościele

O zdrowie i błog. Boże dla Stefana i całej rodziny

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

O szybki powrót do zdrowia dla Damiana

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Zosi z r. imienin

O owoce peregrynacji Obrazu Matki Bożej

O potrzebne łaski i błogosł. Boże dla Zosi Gawron z r. imienin

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Zofii Rok z r. imienin

W intencji Akcji Katolickiej, która dzisiaj ma miesięczne spotkanie formacyjne

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+ Zofia Piotr Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy

+ Zofia Bulska – od Akcji Katolickiej

+ Zofia Gancarek  – od męża  z rodz

+ Barbara Pucek – od Stanisławy Łysiak 

+ Leszek Raczek – od Lidii Morzyńskiej z rodz.

+ Tomasz Skabek – od Sabiny Kułach

+ Anna Kulka – od Małgorzaty Jurek

+ Marian Kula – od Proboszcza i Parafii

+ Witold Bialik – od Anny i Ryszarda Borówków

+ Czesław Gębka – od Henryka i Wiesławy Gębka z Góry Włodowskiej

+ Alfred Werner – od Mirosława Noszczyka z rodz.

+ Witold Poznański – od Pawła Motylewskiego

+ Michał Ćwiek – od cioci Magdy z babcią Danusią oraz Marty z rodz.

+ Maciej Raczek – od Anny Męcik-Szymak

+ Stefan Wrona – od Henryki i Józefa Powązków

+ Leszek Makieła – od Bożeny i Adama Rejków

+ Marian Rak – od Ewy i Marcina Warchoł

+ Henryk Czarnecki – od Marioli i Sławomira Nowakowskich

+ Józefa Jędrychowska – od Grażyny i Bogdana Starczewskich

+ Marek Dziuk – od Ewy i Andrzeja Żurawskich

+ Łukasz Gajewski – od Henryka Jurek

+ Rafał Szuliński – od Bożeny Piotra Pucków z rodz.

+ Iwona Malczewska – od Wacławy Noczyńskiej i Jadwigi Pucek z rodz.

+ Zofia Eugeniusz Olszewscy – od córki Jolanty i wnuczki Martyny

+ Stanisław Miśta – od Violetty i Ireneusza Bułów

+ Józefa Bodalska – od Magdaleny i Ryszarda Marszałków

+ Barbara Janas – od syna Dariusza z rodz.

+ rodziców Zofię Jana Kulów z racji im. – od dzieci

+ Hanna Kulik – od Halinki i Aurelii Wieczorek

+ Władysław Chwalba – od uczestników pogrzebu

+ Alfreda Bulska –

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

1. Przeciwieństwem odrzucenia i nienawiści ze strony świata jest miłość Boga, ujawniona w całej jej pełni w Jezusie Chrystusie. Pan Jezus objawia głębię tej miłości oraz jej zasady, które w trwały sposób przemieniają życie Jego uczniów. Do tego samego zachęca uczniów: „Trwajcie w mojej miłości”. Czasownikiem „trwać” określa tu stałą więź, głęboką, osobistą relację z Jezusem, a przez Niego z Ojcem. Miłość Boga nie tylko nie oczekuje niczego w zamian, ale jest zdolna wydać się za drugich, poświęcić się dla czyjegoś dobra.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, po mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przy naszych krzyżach i figurach. Dziękujemy naszym trębaczom, którzy codziennie wygrywają z naszej wieży pieśni maryjne w maju.

3. Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o g. 16.00. a klasa IV rocznicowa w sobotę o 15.50.

Dziś spotkania mają o godz. 9.30 klasy VI jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 11.30 klasa IV wraz z rodzicami.  Za tydzień spotkania mają: na mszy o 9.30 klasa VII i VIII jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 klasa III wraz z rodzicami, a w sobotę o 15.50 klasa IV.

4. W najbliższą sobotę poświęcenie pól na Mrzygłódce i msza na Sikorce, a drugi kapłan ma poświęcenie na Mrzygłodzie i msza święta przy ostatnim krzyżu na ul. Zacisze. Wychodzimy w kościoła po mszy wieczorowej o 16.30.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Jutro święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. A w środę obchodzimy uroczystość św. Stanisława BM główne patrona Polski. Mszę w naszym kościele o 6.30 i 17.30. Odpust św. Stanisława w głównym Kościele w Myszkowie w następną niedziele o 12.00.

7. Ofiarę na Kościół złożyli: pewna osoba 200zł. Dziś taca inwestycyjna na remont kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki NMP na każdy dzień.

8. Dziś dziękuję naszym Strażakom z okazji ich święta św. Floriana patrona Strażaków za ich obecność i pieką służbę. Dziękuję naszej Orkiestrze Strażackiej, która od ponad 110 lat upiększa wszystkie uroczystości nasze parafialne, patriotyczne i religijne. Zachęcamy do gry w orkiestrze nowe osoby, chłopców czy dziewczynki. Dziękuję naszym Druhom na czele z Prezesami, z jednostki OSP Mrzygłód i OSP Mrzygłodka, za ich poświecenie i piękną służbę na rzecz społeczności lokalnej. Też zachęcamy młodzież do wstępowania w szeregi naszych Strażaków. Po mszy o 9.30 przechodzimy na dalsze uroczystości na Kalwarię, a potem zapraszam wszystkich Druhów z Mrzygłodu, z Mrzygłódki i naszą Orkiestrę oraz osoby im towarzyszące na poczęstunek w Domu Pielgrzyma. A Fundacji Przyjaciel z sercem dziękuję za przygotowanie tego poczęstunku.

Pomódlmy się za zdających egzaminy a szczególnie za tegorocznych Maturzystów o ducha wiedzy i mądrości dla nich. Pod Twoją obronę….

5.05.12.05.2024

 Niedziela – 05.05
8.00+ Stanisław Jędras Genowefa i Roman Sus
9.301) + Franciszek Marianna Miecznik Jan Marianna Snopińscy
2) w Intencji Strażaków  i ich rodzin z okazji ich święta – Świętego Florian. i
11.30+ Stanisław Rusek.
16.00+ Stanisław Kochel z racji imienin, Stanisław Walentyna Trepka.
  PONIEDZIAŁEK – 06.05
6.30 + Marian Kula– od Chrześniaka Krzysztofa z rodziną.
 17.30 + Władysław Buła– od córki z Mariuszem.
WTOREK – 07.05
6.30 + Władysław Buła– od Doroty Szafrugi Z Synem.
 17.30 + Marian Kula od – Burmistrza Klemensa Podlejskiego.
ŚRODA – 08.05
6.30 + Władysław Buła– od Pawła Dzieży z rodziną.
 17.30Nowenna do Matki Bożej
CZWARTEK – 09.05
6.30+ Marian Kula– od Rady Miejskiej w Żarkach.
17.30+ Władysław Buła– od siostry Danuty z rodziną.  
PIĄTEK – 10.05
6.30+ Marian Kula– od Wiesława Podlejskiego z Żarek.
17.30+ Władysław Buła– od Swatów.  
SOBOTA – 11.05
6.30 + Marian Kula– od Małgorzaty i Dariusza Burskich z synami.
 16.30 + Stanisława Jerzy Borówka.
 Niedziela – 12.05
8.00+ Józef w 17 rocznicę śmierci Regina Pacan.
9.30+ Stanisław Goc.
11.30Pierwsza rocznica ślubu Wiktora i  Julii    Bułów. Z prośbą o zdrowie i Boże błog.
16.00  + Stanisław Gajewski, z racji imienin– od żony. I za Stanisławę Janocha

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie w Ziemi Świętej i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O szczęśliwe i bezpieczne prace przy Kościele

O zdrowie i błog. Boże dla Stefana i całej rodziny

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

O szybki powrót do zdrowia dla Damiana

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Stanisława z r. imienin

O owoce peregrynacji Obrazu Matki Bożej

O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stasi Kochel z r. imienin

O potrzebne łaski i błogosł. Boże dla Stanisława Wosia z r. imienin

O zdrowie i błog Boże oraz potrzebne łaski dla Stanisława Ruska  z okazji imienin

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+ Zofia Piotr Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,

+ Barbara Pucek – od Haliny i Henryka Łonak z rodziną.

+ Leszek Raczek – od Teresy i Czesława Kotarskich.

+ Tomasz Skabek – od Joanny i Zbigniewa Rauk z rodziną.

+ Anna Kulka – od Agnieszki i Jerzego Pietrusińskich z synami.

+ Marian Kula – od Parafii i Proboszcza.

+ Witold Bialik – od Krystyny Rak z rodziną.

+ Czesław Gębka – od Sojskiej z rodz.

+ Alfred Werner – od Magdaleny i Krzysztofa Borówków.

+ Witold Poznański – od Małgorzaty i Henryka Jurek.

+ Hanna Kulik – od Zofii Faryna.

+ Józefa Bodalska – od Wandy Szewczyk z rodziną.

+ Michał Ćwiek – od Anny i Mariusza Kleszczewskich z dziećmi.

+ Maciej Raczek – od Marzeny Kurak.

+ Henryk Biały – od Sąsiadów Gaików.

+ Stefan Wrona – od Zdzisławy Wrony z rodziną

+ Leszek Makieła– od ZP Lilia

+ Marian Rak– od Stanisławy i Mariana Warchoł.

+ Henryk Czarnecki– od Janiny Rok z rodziną.

+ Józefa Jędrychowska– od Krystyny Górywody.

+ Marek Dziuk – od Nikoli i Błażeja.

+ Łukasz Gajewski– od Wacławy Jana Piotra Przewieźlików.

+ Rafał Szuliński– od Beaty i Sławomira Kondas.

+ Iwona Malczewska– od Małgorzaty i Andrzeja Rogoniów Krystyny Męcik z rodz.

+ Zofia Marian Raczek.

+ Stanisława Buła z racji imienin.

+ Stanisław Miśta– od Aliny Kula z rodziną.

+ Tadeusz Goc w rocznice śmierci– od rodziny.

+ Barbara Janas– od córki Edyty z rodziną.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: