XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Dziś odpust św. Anny na Będuszu.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy poświęceniu to. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr jest to pomoc misjonarzom, którzy potrzebują wsparcia w zdobyciu środków transportu.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. Zapisujemy na naszą pieszą Myszkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkie osoby chętne prosimy o zabranie informacji szczegółowych z zakrystii i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

6. 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, oraz wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek. W czwartek modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek  spowiedź przed raną mszą święta o 6.30 a popołudniu o 17.00. Potem msza o 17.30 rozpoczynająca nasze miesięczne czuwanie pokutne , które prowadzi koło Różańcowe nr 8. O 20 czuwanie młodzieży. Prowadzą lektorzy i Oaza.

8. Trwają nasze prace elewacyjne przy kościele. W tym tygodniu Firma od okien rozpoczęła wymianę pierwszych okien w prezbiterium. I pewnie będą kontynuować dalsze prace w tym tygodniu. Zachowajmy ostrożność. Bóg zapłać za wszystkie Ofiary na Kościół. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

9. Od jutra rozpoczynamy III turnus Półkolonii z organizowanych w naszym Ośrodku przez Parafię  i Fundację Przyjaciel z sercem. Dzieci przychodzą na godz. 8.00 do 16.00. We wtorek  i w czwartek wycieczki całodniowe Są jeszcze tylko pojedyncze miejsca na 4 turnus.

10. Do wieczności z naszej parafii odeszli: …..dopisać  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

PO BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POJAZDÓW W KOŚCIELE, A POTEM POŚWIĘCENIE NA PARKINGU Z MOŻLIWOŚCIĄ ZŁOŻENIA OFIARY.