SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

Parafia NMP Różańcowej zaprasza na Uroczystości 650 lecia swojego istnienia. Uroczystości te rozpoczynamy MISJAMI ŚWIĘTYMI OD 1.X – 8. X 2023 r.

24.09 – 01.10

 XXV Niedziela Zwykła – 24.09
8.00+ Zdzisław Wrona – od żony
9.30+ Jan Edward Marcoń
11.30+ Cecylia Henryk Czesław Ziajscy
16.00+ Władysław Żywczok
  PONIEDZIAŁEK – 25.09
6.30 + Regina Pniakowska – od zięcia Lucjana
 17.30 + Stanisława Raczek – od Urszuli i Mieczysława Motylewskich z Weroniką
WTOREK – 26.09
6.30 + Stanisława Raczek – od Zofii i Wiesławy Jurczyk
 17.30 + Regina Pniakowska – od Józefy Pniakowskiej z córką
ŚRODA – 27.09 – św. Wicentego a Paulo
6.30 + Regina Pniakowska – od Zofii Rusek z rodz.
 17.30Nowenna do Matki Bożej
                                             CZWARTEK – 28.09 – św. Wacława   
6.30+ Domicela Malczewska – od Teresy i Tomasza Motylewskich
17.30+ Stanisława Raczek – od Grzegorza Ruska z rodz.  
PIĄTEK – 29.09 – Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
6.30+ Stawnisława Raczek – od Anny Gołąbek z rodz.
17.30+ Mieczysław Domicela Lech Kułach Janina Damian Borówka  
SOBOTA – 30.09 – św. Hieronima
6.30 + Barbara Pucek – od Barbary i Krzysztofa Goc z rodz.
 16.301. Dziękczynna za 25 lat Sakramentu Małżeństwa z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty i Dariusza Bulskich
2. + Helena w r. śm. Marian  i Jan Rak
 XXVI Niedziela Zwykła – 01.10 – MISJE ŚWIĘTE
8.001)+ Krystyna Goc
2)+ Janina Jan Olmińscy – od syna z żoną
9.301)+ Tadeusz Gębka
2) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, oraz o potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego dla Adama z okazji 40 rocznicy urodzin
11.30Za parafian
16.00  + Franciszek Rok

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O dobre przygotowanie dla naszej Parafii do Misji Świętych

O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla księży prowadzących misję święte  

O zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Stanisława z racji imienin

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stefana i całej rodziny

O zdrowie dla chorych, również dla naszego Piotra Organisty

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+ Zofia Piotr Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,

+ Stanisława Raczek – od rodz. Sosnowskich z Poraja

+ Barbara Pucek – od Jadwigi i Jerzego Raczek

+ Zbigniew Konopka – od Rozalii Brzdęk z rodz.

+ Genowefa Kula – od Danuty i Bogusława Pawlik z dziećmi

+ Aniela Kwaśniak – od Krystyny i Mirosława Grabarczyk

+ Jan Sus – od Czesława i Eulalii Kułach

+ Leszek Raczek – od Wiesławy i Włodzimierza Noczyńskich

+ Jadwiga Malczewska – od Pawła Gębki

+ Elżbieta Wypych – od sąs. Krystyny Męcik Małgorzaty i Andrzeja Rogoń

+ Marianna Wielgos – od Małgorzaty Jurek z rodz.

+ Wacław Piekielski z racji imienin – od żony i syna

+ Jerzy Dziuba – od

+ Daniela Olmińska – od Danuty i Jerzego Czyż z rodz.

+ Halina Ćwiękowska – od ZP „Lilia”

+ Tomasz Skabek – od kuzyna Macieja

+ Jan Drążkiewicz – od Krystyny i Henryka Wojciechowskich

+ Anna Kulka – od rodz. Spyrów

+ Marian Kula – od sąs. Katarzyny i Łukasza Melniczenko

+ Zbigniew Morawicki – od Krzysztofa Borówki z rodz.

+ Waldemar Kot – od sąs. Janiny Buła i Wiesławy Merta

+ Władysław Buła – od Mariusza Żarskiego z rodz.

+ Halina Madej – od Zofii i Marka Bulskich

+ Helena Buła – od Marii Bulskiej z rodz.

+ Hilaria Kubat – od córki Jadwigi Jurek z mężem

+ Henryka Buła – od Jolanty Pucek z rodz.

OGŁOSZENIA 24.09.2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w niedzielę po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach, polecamy uchodźców wojennych z Ukrainy.  

Dziś podania do biskupa o udzielenie bierzmowania składa wraz z rodzicami o godz. 9.30 młodzież klasy I średniej i starsza, która 28 X ma bierzmowanie, a o 11.30 deklaracje do Komunii składają klasy I i II SP. Dziś jeszcze można zabrać Indeksy i książeczki Niedzielnej Eucharystii.

Dziś po mszy św. o 11.30 spotkanie dla Pielgrzymów, którzy byli na Sycylii. Zapraszamy do Domu Pielgrzyma.

2. W środę nowenna o 17.30, a w piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W sobotę 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej i nasze Misje Święte z okazji 650 lecia Parafii. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, rodziców i dorosłych do udziału w Misjach Świętych wg programu. MISJE ŚWIĘTE to bardzo ważne wydarzenie przygotowują nas do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Są organizowane z ważnych okazji a taką jest 650 lecie Parafii, jak również przygotowanie do Nawiedzenia obrazu Matki Bożej, które będziemy przeżywać za rok. Zadbajmy, żeby nikogo z nas nie brakowało. W tym tygodniu ministranci, lektorzy i młodzież rozniesie do naszych domów gazetkę z program szczegółowym MISJI ŚWIĘTYCH, które poprowadzą ks. prałat Stanisłąw Gębka i ks. dr Jacek Marciniec.

PROGRAM MISJII  – Za tydzień o godz. .9.30 przychodzą klasy VI, VII i VIII, a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania a po mszy krótkie spotkanie.Natomiast o godz. 11.30 przychodzi klasa I, II, III, IV, V oraz przedszkolaki wraz z rodzicami. Dorośli przychodzą na swoje godziny. Zachęcam do wpisywania się do bractwa Różańcowego, które było reaktywowane 2 lata temu – 7 X  w święto Matki Bożej Różańcowej, Spotkanie bractwa będzie 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej o godz. 9.00. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy wieczorowej.

5. We wtorek w Myszkowie będą relikwie błogosł. Rodziny Ulmów. Zachęcam do nawiedzenia Kościoła na MIjaczowie. O 7.00 przyjazd Relikwii i msza w intencji ŻR, o 11.Msza w intencji starszych i chorych – kto chce jechać to o 10.30 będziemy wyjeżdżać busem. O 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka, 18.00 Msza za Rodziny, 20 Różaniec i Apel 21.00

6.Zbiórka kandydatów na ministranta czwartek g. 16.45. Zapraszamy chłopców z klasy III, IV, V i VI. Oaza patek g.18.00

7. Nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej będziemy obchodzić 7 w sam Dzień Matki Bożej Różańowej i 8. X w niedzielę jako Jubileusz 650 lecia Parafii. Tradycyjnie prosimy o zrobienie Ołtarzy I i V  ołtarz Koła różańcowe, II ołtarz –  Akcja Katolicka, III ołtarz – Rada Parafialna, IV ołtarz – Fundacja i Świetlica Kuźnia Talentów i Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, panie i panów niosących feretrony.  Dzieci klasy IV  i V wraz z rodzicami zapraszamy w strojach komunijnych do sypania kwiatów. A chłopców w garniturkach do asysty. ( smutny obraz jak na odpuście było z 2 klas tylko 5 dziewczynek i 5 chłopców – to wyróżnienie i przywilej klasy Komunijnej i Rocznicowej, – a niestety jakieś zaniedbanie czy wygoda, lenistwo rodziców). 7 października pielgrzymka Kół Różańcowych. Prosimy tradycyjnie Akcję katolicka i Żywy Różaniec o przygotowanie Spotkania i poczęstunku.

8. Odwiedziny chorych będą w czasie misji czyli w następnym tygodniu. Osoby nowe prosimy o zapisywanie w Zakrystii.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszły Henryka Buła i Helena Buła. Polećmy je miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek…

MISJE ŚWIĘTE Z OKAZJI 650 LECIA PARAFII MRZYGŁÓD

W tym roku obchodzimy 650 lecie istnienia Parafii Mrzygłód. Pierwszy Kościół drewniany był na Pasterniku pw. Wszystkich Świętych. Na miejsce spalonego kościoła właściciel tych ziem – Stanisław Warszycki buduję nowy kościół murowany, który został konsekrowany 1662 roku przez bp krakowskiego Mikołaja Oborskiego. Nowo wybudowany kościół jest pw. Wniebowzięcia NMP dlatego odpust 15 sierpnia. Natomiast parafia pw. NMP Różańcowej, dlatego drugi nasz odpust różańcowy obchodzony jest 7 października  od 1644, kiedy to Stanisław Warszycki sprowadził obraz Matki Bożej Różańcowej i po usilnych prośbach u Dominikanów założył bractwo Różańca Świętego, pierwsze w Polsce poza zakonem czy Kościołem Dominikanów. Od tego czasu co roku Parafianie przygotowywali 5 ołtarzy wokół kościoła, gdzie wszyscy szli w Procesji Różańcowej z Najświętszym Sakramentem rozważając tajemnice różańcowe. Obecni na odpuście też mogli się wpisać do bractwa Różańca Świętego. Przybywali więc z całej okolicy wierni, aby doświadczyć potęgi modlitwy różańcowej.

W tym roku odpust nasz parafialny poprzedzą MISJE ŚWIĘTE, dlatego już sobie zarezerwujmy czas na te święte ćwiczenia duchowe. Zachęcam też wszystkich Parafian do uczestnictwa w MISJACH ŚWIĘTYCH I ODPUŚCIE oraz wpisywania się do bractwa Różańca Świętego.   

Misje Święte poprowadzą ks. prałat dr Stanisław Gębka i ks. dr Jacek Marciniec, dlatego otoczmy ich szczególną modlitwą. Misje te są też dobrym przygotowaniem naszej parafii do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w obrazie Częstochowskiej Madonny, które będziemy przeżywać w przyszłym roku w czasie odpustu różańcowego.

Powierzam cała naszą Parafię pod opiekę Maryi naszej Patronki proszą o owocny czas MISJI ŚWIĘTYCH. Królowo Różańca świętego – módl się za nami

z darem moslitwy

Proboszcz – ks. Jacek Gancarek

OGŁOSZENIA 17.09.2023 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Smak Bożego słowa czują ci, którzy słowo wprowadzają w czyn. Słowo Boże ogarnia całego człowieka, każdy zakamarek ciała i duszy. Najtrafniej interpretują Słowo święci, dla nich nie jest ono oklepaną nudą, lecz iskrą, która odpala miłość. Spotkanie ze Słowem ma się bowiem kończyć konkretnymi decyzjami. Słowo ma swoją drogę działania: wchodząc przez uszy i karmiąc umysł, rozpala serce i budzi ręce. Przylgnięcie do słowa Chrystusa całą swoją osobą doda siły na czas burzy. Mamy pewność wiary, że będąc we wspólnocie z Bogiem, przez Słowo jesteśmy cały czas przy źródle mocy i pokoju.. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz słowa, prawdy i faktów. Za tydzień liczenie wiernych.

2. Dzisiaj składają swoje deklaracje – czyli zapisy na przygotowanie do Sakramentów Bierzmowania  klasa VI, VII i VIII wraz z rodzicami, a po mszy o 9.30 spotkanie. Natomiast na mszy świętej o 11.30 liturgię ma klasa III.

3. Za tydzień w niedzielę swoje spotkania mają klasa I średnia i młodzież starsza jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania   o 9.30. Natomiast o 11.30  składanie deklaracji i spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I i II Szkoły Podst. Kto jeszcze nie zabrał deklaracji do Komunii czy Bierzmowania oraz dzienniczków Niedzielnej Eucharystii czy Indeksów do odebrania w Zakrystii.

4.Dziś kończymy Tydzień wychowania, który kończy TRIDUUM  ku czci św. Stanisława Kostki. W piątek dzieci przyniosły swoje pracę na konkurs było ich ponad 30. Potem były warsztaty konkursy, dmuchaniec, W sobotę dzień radości ze św. Stanisławem , czyli msza, św. a potem festyn radości ze św. Stasiem oraz pokazy Strażackie, oraz rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. A nagrody bardzo bogate: elektyczna hulajnoga za 1500, potem bumboksy, słuchawki i wiele innych nagród. Nagrody ufundowała Parafia i Fundacja Przyjaciel z sercem. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu dla dzieci i młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki, zwłaszcza rodzicom, wychowawcom oraz pracownikom Fundacji Przyjaciel z sercem.

5. W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli. Bezimiennie z Chopina 200zł,  Plac Sportowy 200, Stanisław I Zofia Miśta Siewierska 100, Zofia Śliwa Siewierska 100, Marian i Barbara Marszalek Krakowska 200, Hyla Eugeniusz Nadrzeczna 200, Zofia Rok Rynek 100,  . Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziś taca inwestycyjna. W każdą środę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

6. Zapraszamy chłopców z klasy III, IV i V, VI , VII i VIII do liturgicznej służby ołtarza a dziewczynki w sobotę do scholii, a wszystkie dzieci do świetlicy Kuźnia talentów i możliwości, która działa codziennie od 11.30 do 17.30. Zapraszamy Młodzież na spotkania oazowe w piątki po mszy o 17.30.

Za tydzień w niedziele po mszy św. o 11.30 spotkanie po pielgrzymkowe dla wszystkich, którzy byli na parafialnej pielgrzymce na Sycylii. Zapraszamy ze zdjęciami. Będzie tez razem z nami grupa z Siemianowic Śląskich. Można do wspólnego stołu przynieść jakieś ciasto czy inne smakołyki.

7. We wtorek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

8. Ogłoszenie z Policji o osobie zaginionej

INTENCJE MSZALNE 17 – 23.09.2023

INTENCJE MSZALNE

 XXIV Niedziela Zwykła – 17.09
8.00+ Helena Antoni Poznańscy
9.30+ Maria Edward Waksmańscy
11.30W 50 r. małżeństwa Teresy i Józefa Poznańskich – od syna i córki z rodzinami
16.00+ Teresa Machura
  PONIEDZIAŁEK – 18.09 – św. Stanisława Kostki, zakonnika
6.30 + Halina Gołąbek – od Janiny Snopińskiej , Magdy i Przemysława Kowalczyk
 17.30 + Stanisława Raczek – od Zofii i Janusza Domińczyk
WTOREK – 19.09
6.30 + Stanisława Raczek – od Doroty i Adama Domińczyk
 17.30 + Helena Gołąbek – od swatów i Łukasza z Anią
ŚRODA – 20.09 – męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang
i towarzyszy
6.30 + Anna Bulska – od rodz. Kania Nowenna do Matki Bożej
 17.30NOWENNA DO MATKI bOŻEJ
CZWARTEK – 21.09 – św Mateusza, apostoła i ewangelisty
6.30+ Anna Bulska – od Aldony i Bogusława Wieczorek
17.30+ Stanisława Raczek – od Bożeny i Rafała Domińczyk  
PIĄTEK – 22.09
6.30+ Stanisława Raczek – od Magdaleny i Jerzego Goc z dziećmi
17.30+ Regina Pniakowska – od wnuczka Emila z rodz.  
SOBOTA – 23.09 – św. Pio z Pietrelciny
6.30 + Regina Pniakowska – od wnuczki Karoliny z rodz.
 16.30 + Marian Spyra Janina Pawlik
 XXV Niedziela Zwykła – 24.09
8.00+ Zdzisław Wrona
9.30+ Jan Edward Marcoń
11.30+ Cecylia Henryk Czesław Ziajscy
16.00  + Władysław Żywczok

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O dobre przygotowanie dla naszej Parafii do Misji Świętych

Za księży prowadzących misję święte i potrzebne łaski i dary Ducha Świętego

O zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Stanisława z racji imienin

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mateusza z r.im i całej jego rodziny

O potrzebne łaski dla Mateusza Dziei z racji im.

O zdrowie i błogos. Boże dla Stefana i całej rodziny

O zdrowie dla chorych, również dla naszego Piotra Organisty

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+ Za ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka  z racji imienin

+ Piotr Zofia Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy

+ Stanisława Raczek – od rodz. Ćwiękowskich

+ Barbara Pucek – od rodz. Kosno

+ Zbigniew Konopka – od Małgorzaty i Przemysława Chachulskich z dziećmi

+ Genowefa Kula – od Agnieszki i Mariana Olmińskich

+ Aniela Kwaśniak – od Stanisławy Łysiak

+ Jan Sus – od Danuty Jurek z rodz.

+ Leszek Raczek – od Patrycji i Dawida Tylkowskich z córką

+ Jadwiga Malczewska – od Zdzisławy Gębka

+ Elżbieta Wypych – od Iwony Malczewskiej

+ Wacław Piekielski – od żony

+ Marianna Wielgos – od Jolanty Szwaja z rodz.

+ Jerzy Dziuba – od Krystyny i Jana Pawlików

+ Daniela Olmińska – od Zofii Faryna i Arkadiusza Buły

+ Halina Ćwiękowska – od rodz. Krulickich

+ Tomasz Skabek – od kuzyna Adama z rodz.

+ Jan Drążkiewicz – od Leszka Sionek

+ Anna Kulka – od KŻR nr 2

+ Marian Kula – od Jadwigi i Mariana Nawrotek

+ Zbigniew Morawicki – od Hanny Szymocha z Adrianem

+ Waldemar Kot – od Kariny z mężem i synem

+ Władysław Buła – od Damiana i Justyny Żarskich

+ Helena Madej – od Zenobii Bulskiej i Jadwigi Żywczok

INTENCJE MSZALNE 10-17.09.2023

                                                      XXIII Niedziela Zwykła – 10.09
8.00+ Czesław Jurkiewicz Maria Teofil Goc Lidia Paweł Bugaj
9.30+ Marianna Antoni Marian Witold Grzegorz Wieczorek
11.30+ Imieninowa ks. Proboszcza Jacka – od Wspólnoty Miłosierdzia i Żywego Różańca
16.00+ Jan Pucek
  PONIEDZIAŁEK – 11.09
6.30 17.30+ Halina Gołąbek – od chrześnicy Katarzyny + Stanisława Raczek – od Grażyny i Grzegorza Bilnik
  
WTOREK – 12.09
6.30 17.30+ Stanisława Raczek – od Antoniego i Henryki Chmielewskich + Halina Gołąbek – od siostry Krystyny z mężem
  
ŚRODA – 13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i dra Kościoła
6.30 17.30+ Halina Gołąbek – od chrześnicy Anety z rodz. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ
 
CZWARTEK – 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
6.30+ Halina Gołąbek – od siostry Janiny z rodz.
17.30+ Marian Stankowski  
PIĄTEK – 15.09 – Wspomnienie NMP Bolesnej
6.30+ Halina Gołąbek – od Piotra Brody
17.30+ Stanisława Raczek – od Anety i Jacka Listwan  
SOBOTA – 16.09 – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana
6.30 10.00 16.30+ Stanisława Raczek – od Marty i Mariana Kulis UROCZYSTA MSZA ZA DZIECI I MŁODZIEŻ Z OKAZJI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI + Helena Waldemar Dzidowscy
  
 Niedziela – 17.09 – TRIDUUM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
8.00+ Helena Antoni Poznańscy
9.30+ Maria Edward Waksmańscy
11.30 50 r. sakr. Małżeństwa Teresy i Józefa Poznańskich – od syna i córki z rodz.
16.00  + Teresa Machura

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

Za dzieci i młodzież z okazji XI Tygodnia Wychowania

W intencji nauczycieli, wychowawców, Dyrekcji i pracowników  szkoły z okazji modlitwy za wychowawców w tygodniu Wychowania

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O nasze duchowe przygotowanie do Misji świętych z okazji 650 lecia parafii

Za kapłanów którzy będą prowadzić misję

O zdrowie dla chorych

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,

+ Stanisława Raczek – od Włodzimierza i Danuty Śpiewak

+ Barbara Pucek – od Stanisława Bartoszek z rodz.

+ Zbigniew Konopka – od Elżbiety i Grzegorza Kawka z Myszkowa

+ Genowefa Kula – od Agnieszki i Dariusza Bernat z rodz.

+ Aniela Kwaśniak – od Zygmunta Starzyk z rodz.

+ Wacław Piekielski – od żony

+ Jan Sus – od Martyny i Krystiana Szmigiel z dziećmi

+ Leszek Raczek – od Karoliny i Łukasza Gajewskich z synami

+ Jadwiga Malczewska – od Katarzyny i Jerzego Pietrusińskich z rodz.

+ Elżbieta Wypych – od Ewy Rutkowskiej z synem

+ Marianna Wielgos – od Barbary Macherzyńskiej z rodz.

+ Jerzy Dziuba – od kuzyna Wacława Bulskiego z rodz.

+ Daniela Olmińska – od Józefa Dziuby z rodz.

+ Halina Ćwiękowska – od Barbary Kosno z rodz.

+ Tomasz Skabek – od firmy RD Logistic

+ Jan Drążkiewicz – od Sylwii i Łukasza Hacaś z dziećmi

+ Anna Kulka – od rodz. Kurasów

+ Marian Kula – od Stanisława Woś

+ Zbigniew Morawicki – od Darii i Pawła Górywody z dziećmi

+ Waldemar Kot – od Haliny i Jerzego Biylnik

+ Władysław Buła – od sąs. Janiny Bilnik z rodz.

+ Helena Madej – od Ryszarda Kulki z synem

OGŁOSZENIA 10.09.2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś w kościele uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów. W 1944 roku żandarm Eilert Dieken w okupowanej przez hitlerowskie Niemcy Polsce wydał rozkaz, by rozstrzelać małżeństwo Józefa i Wiktorię Ulmów wraz z siedmiorgiem ich dzieci. Powodem było to, że udzielili schronienia Żydom. W niedzielę odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów, w tym najmłodszego jej członka, który nie zdążył przyjść na świat. Zachęcamy do oglądania tych uroczystościach w TV 1. Za dwa tygodnie 26 .09 relikwie Ulmów będą w Myszkowie w parafii na Mijaczowie. Szczegóły na plakacie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia młodemu pokoleniu. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

Przypominamy, że przygotowanie do Sakramentów odbywa się w kościele i rodzice tak jak zapisują dzieci do szkoły tak również zapisują dzieci na przygotowanie do Sakramentów świętych Bierzmowania czy Komunii– składając odpowiednie deklarację. Dziś o 11.30 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas młodszych.

Tradycyjnie z okazji tygodnia wychowania zapraszam dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły oraz emerytów na msze w środę  o 17 30 a potem na spotkanie imieninowe do Domu Pielgrzyma

3. Dzisiaj składają swoje deklaracje – czyli zapisy na przygotowanie do Sakramentów Bierzmowania  klasa I średniej wraz z rodzicami i młodzież starsza, która 28.X przyjmie bierzmowanie a po mszy o 9.30 spotkanie. Natomiast na mszy świętej o 11.30 deklarację przygotowania do I komunii składają rodzice i dzieci klasy III.

4. Za tydzień w niedzielę swoje spotkania i złożenie deklaracji czyli zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania ma  o 9.30 młodzież i rodzice klasy VI, VII, VIII. Natomiast o 11.30 klasa III ma liturgię niedzielną a przychodzą na Uroczystość św. Stanisława Kostki wszystkie klasy I, II, III, IV i V oraz przedszkolaki.   

5. Dziś też Msza  święta imieninowa w intencji ks. Proboszcza o 11.30 od Żywego  Różańca, Wspólnoty Miłosierdzia. Po Mszy tradycyjnie spotkanie i obiad imieninowy w Sali Restauracyjnej w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej oraz wszystkich zelatorów Żywego Różańca i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, Zarząd LSO oraz Fundacji Przyjaciel z sercem.

6. Za tydzień taca inwestycyjna na remont Kościoła. W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli. Bezimiennie z Koronacyjnej 200, Zofia Gola Paderewskiego 100, Jadwiga Zagrodzka Towarowa 100, Jadwiga i Józef Moczulscy Królowej Jadwigi 200, Dariusz Moczulski 200, Marian i Marianna Kot Towarowa 200, Krystyna Lada  Kopalnia 200. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. W każdą środę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów.

7. W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? Msze o 6.30 i 17.30. Zapraszamy  w tym dniu z naszymi krzyżami domowymi, które w tym dniu powinny być wywyższone, ucałowane i poświęcone.

8. W piątek, sobotę i niedz Triduum Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. W piątek o godz.15.00 Festiwal i warsztaty i konkursy na świetlicy Kużnia Talentów i możliwości. Jeśli będzie pogoda to na Kalwarii W sobotę Msza o g. 10.00 uroczysta Msza dla dzieci i młodzieży, a po niej festyn dla dzieci z okazji święta dzieci.  Przychodzą wszystkie dzieci klasy I, II, III, IV, V, VI i VII oraz przedszkolaki z rodzicami i świetlica Kuźnia Talentów. W niedziela msza o 11.30.

W piątek o godz 16.00 warsztaty dla Wolontariatu Młodych w świetlicy Kuźnia Talentów i Możliwości.

OGŁOSZENIA 03.09.2023 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jubileusz w Kościele katolickim jest szczególnym rokiem łaski, w którym wierni mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego i naprawienia zaniedbań duchowych ”. Przeżywamy w tym roku jubileusz 650 – lecia powstania Parafii. Warto w tym czasie skorzystać ze szczególnych łask jakie on niesie.  Chodzi tutaj o duchowe łaski, które są związane z sakramentami. Jeśli mamy w rodzinach zaniedbania chrztu, czyli dzieci są nieochrzczone to warto poprosić o ten sakrament. Może dawno nie byliśmy na Mszy świętej i mamy w tym zaniedbania, warto wrócić do praktyki coniedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Może dawno nie byłeś u spowiedzi świętej i nosisz na sobie ogromny ciężar win i grzechów, to warto w tym roku jubileuszowym stanąć u krat konfesjonału i skorzystać z łaski miłosierdzia i przebaczenia.

Wielu parafian szczególnie młodzież ma zaniedbania w sakramencie bierzmowania. Dlatego w tym roku Jubileuszowym będzie możliwość przyjęcia bierzmowania. Trzeba się już zgłosić do Proboszcza i rozpocząć krótkie przygotowanie do tego sakramentu, które będzie trwało od 3 września do końca października. Sakrament Bierzmowania planowany jest na 28.10.2023r. Zapraszam wszystkich do przyjęcia tego Sakramentu. Nie ważne z jakiego powodu nie został przyjęty.

2. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Dziś, Msza święta o godz. 9.30 dla młodzieży, po mszy spotkanie dla młodzieży i rodziców klas VI, VII i VIII oraz klasy I które w tym roku przyjmą bierzmowanie w październiku. Rozdamy deklarację do Bierzmowania i indeksy. Natomiast na mszy św. o 11.30 uczestniczą wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaki wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii i książeczki niedzielnej Eucharystii. Natomiast za tydzień na mszy św. o 9.30 deklarację złoży młodzież klasy średnich, którzy chcą przyjąć bierzmowanie w październiku i  po mszy spotkanie dla młodzieży i dla ich rodziców. Omówimy szczegółowy program przygotowania do Bierzmowania. Na mszy świętej o 11.30 klasa III wraz z rodzicami złożą  deklarację. Za tydzień na Mszy św. o 11.30 poświęcenie tornistrów.

3. W poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, dla uczniów, wychowawców, nauczycieli , pracowników i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00  Po mszy przejdziemy pod pomnik a potem na rozpoczęcie Roku szkolonego w szkole. Serdecznie zapraszamy.

4 W środę 6.09 po mszy o godz.17.30 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu. Obowiązek uczestniczenia mają ci, którzy planują chrzest w najbliższym czasie, bądź będą chrzestnymi  w innej parafii.

5. W piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo wtedy prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze święte o 6.30, 9.00 i 17.30. Poświęcenie ziarna o godz. 17.30. Odpust na Mijaczowie o 18.00.

6. Zachęcamy dzieci i młodzież do naszych wspólnot. Chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki. Kandydaci w czwartek o 17.00, a ministranci w czwartki o 17.30. Młodzież klasy I średniej, VIII, VII i VI zapraszamy na Oazę w piątki o godz. 19.00. Dzieci, które chcą śpiewać zapraszamy na chórek. Przy naszej parafii działa świetlica Kuźnia Talentów i możliwości dla dzieci i młodzieży od pon do piątku w godz. 11.30 – 17.30 prowadzona przez Fundację Przyjaciel z sercem. Fundacja ogłasza nowy nabór dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2023/2024, czyli przyjmuje nowe osoby. Nowe deklarację można zabrać i złożyć każdego dnia w świetlicy.

7. Dziś taca inwestycyjna, przeznaczona na prace remontowe w kościele. Teraz przygotowujemy się do odnowienia elewacji naszego kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojność i otwartość oraz gotowość do pomocy. Ofiary na Kościół w kopertach złożyli: z ul. Dolnej 100, Zofia Goc Koronacyjna 100, Jarosław Małgorzata Męcik, Maria Kula Paderewskiego 150, Joanna I Andrzej Kleszcz Galenowa 200, Paweł i Małgorzata Kciuk Galenowa 200, Józef i Danuta Bednarek Koronacyjne 200, Ewa i Henryk Krzak Krakowska 200,  Jolanta i Marek Morawiec Krakowska 200, na konto rodzina Kuwak Gruchla 300 , Bóg zapłać

8. Dziękuję wszystkim naszym wspólnotom i wszystkim osobom za przygotowanie tej pierwszej odsłony jubileuszu 650-lecia parafii. Dziękuję też Fundacji Przyjaciel z sercem i CIS za aktywne włączenie się w te uroczystości.

INTENCJE MSZALNE 03-10.08.2023

 XXII Niedziela Zwykła  – 03.09  
8.00+ Helena i Aleksander Jędruszek – od córki z mężem
9.30Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i dary Ducha Świętego dla rodziny Błażkiewicz
11.30+ Józefa Surma – od parafii
16.00+ Teresa Leon Listwan
  PONIEDZIAŁEK – 04.09
6.30
8.00  

17.30
+ Halina Gołąbek – od Kseni Buła
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO O błog. Boże dla uczniów, nauczycieli, dyrekcji i rodziców w nowym roku szkolnym
+ Stanisława Raczek – od Eweliny i Michała Wronów z córką Leną
  
WTOREK – 05.09
6.30 17.30+ Anna Kulka – od chrześniaka Krzysztofa Zmarzlik
+ Halina Gołąbek – od Katarzyny Kosno z rodz.
  
ŚRODA – 06.09
6.30 17.30+ Halina Gołabek – od Stanisława Gołąbek z rodz.
Nowenna do Matki Bożej
 
CZWARTEK – 07.09
6.30+ Halina Gołąbek – od chrześnicy Anny  z rodz.
17.30+ Stanisława Raczek – od Marii Motylewskiej z rodz.  
PIĄTEK – 08.09 – Święto Narodzenia NMP
6.30+ Stanisława Raczek – od Zdzisławy Gębka z synem
17.30+ Marianna Ignacy Kurdybelscy  
SOBOTA – 09.09
6.30
16.30
+ Halina Gołąbek – od Marii Puzio z rodz.
+ Helena Waldemar Dzidowscy
  
 XXIII Niedziela Zwykła – 10.09
8.00+ Czesław Jarkiewicz Maria Teofil Goc Lidia Paweł Bugaj
9.30+ Marianna Antoni Marian Witold Grzegorz Wieczorek
11.30+ Imieninowa Proboszcza Ks. Jacka – od KŻR i Wspólnoty Miłosierdzia
16.00  + Jan Pucek

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

W intencji naszej Parafii o dobre przygotowanie do misji świętych z okazji 650 rocznicy powstania naszej Parafii

O błog. Boże dla księży, którzy będą prowadzić nasze misje parafialne ks. Stanisława Gębkę i ks. Jacka Marcińca

Za wspólnoty naszej Parafii rozpoczynające rok swojej formacji

O zdrowie i błog. Boże dla Stefana z racji imienin

O ustanie pandemii i o zdrowie dla chorych

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,

+ Stanisława Raczek – od kolegi Przemka i Piotra Wrony

+ Barbara Pucek – od Krystyny Rak

+ Zbigniew Konopka – od rodz. Pieczarów

+ Genowefa Kula – od Beaty i Grzegorza Buła z córką

+ Aniela Kwaśniak – od rodz. Radoszów i Kaweckich

+ Jan Sus – od Anety i Mariusza Gołda z dziećmi

+ Wacław Piekielski – od żony

+ Leszek Raczek – od Jadwigi i Henryka Jurek

+ Jadwiga Malczewska – od Mariana i Doroty Wielgos

+ Elżbieta Wypych – od chrześnicy Małgorzaty z rodz.

+ Marianna Wielgos – od ZP Lilia

+ Jerzy Dziuba – od sąs. Danuty i Bogusława Pawlik z rodz.

+ Daniela Olmińska – od Moniki i Łukasza Kalarus z córką

+ Halina Ćwiękowska – od sąs. Krystyny Giszczak Agnieszki i Michała Szczepańskich

+ Tomasz Skabek – od Łukasza i Przemka Droba

+ Jan Drążkiewicz – od Edyty i Michała Belickich

+ Jolanta Machura w r.śm. Jan Marianna Krystyna Dzidowscy

+ Anna Kulka – od Ilony Bańskiej z rodz.

+ Marian Kula – od Dawida Woś z rodz.

+ Zbigniew Morawicki – od Krystyny Górywody

+ Waldemar Kot – od Aurelii Wieczorek

+ Władysław Buła – od Zofii Nawrotek z rodz.

+ Helena Madej – od wnuczki Agnieszki z rodz.

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: