SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ
MARYI PANNY MRZYGŁODZEKIEJ

„Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” (Jan Paweł II Loreto, 19 VI 1993)

OGŁOSZENIA 27.08.2023 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W czwartek 31 sierpnia będziemy obchodzić 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych Solidarność. 

W piątek 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia, a których próbowano wymazać z historii.

3. W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Wtedy też będzie msza o godz 8.00 na rozpoczęcie roku.

4. W sobotę o godz. 16.00 zakończenie lata maja dzieci i młodzież wraz z rodzicami „Sprawni inaczej”.

5. Za tydzień w niedzielę na msze święta o godz. 9.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas VI, VII i VIII oraz klasy I średnie oraz wszystkich starszych – tych, którzy z różnych przyczyn zaniedbali sakrament bierzmowania. W tym roku Jubileuszu 650 lecia Parafii, będą mogli skorzystać z tego roku łaski i uzupełnić pewne zaniedbania. Bierzmowanie planujemy na koniec października, więc czas przygotowania jest bardzo krótki więc rozpoczynamy od 3 września czyli w następną niedzielę. Rozdamy deklarację do Bierzmowania. Dlatego proszę o mobilizację. Natomiast po mszy świętej spotkanie dla młodzieży i rodziców. Na msze św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaków wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii i książeczki niedzielnej Eucharystii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny W czwartek podczas Mszy Świętej o godz.17.30 spotkanie liturgiczne wszystkich Ministrantów i Lektorów. Po mszy spotkanie i grill.   W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego.. O godz.  16.30 spowiedź dla dzieci klas VI, V, VI, o 17.00 przychodzą dzieci komunijne, które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca – przypominam o książeczkach. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 rozpoczynamy miesięczne czuwanie, które prowadzi koło Różańcowe nr 9. O godz. 20. czuwanie młodzieży i spowiedź klas VII, VIII i I  młodzieży szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania . Młodzież oazowa ma swoje spotkania w piątki. Najbliższy piątek przychodzimy na spotkanie o 19.00 a potem o 20 czuwanie i spowiedź. Pierwszosobotnia Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi  o godz. 6.30. Jest to okazja do oddania codziennych spraw naszej niebieskiej Matce.

9. Za tydzień taca inwestycyjna.

W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Waldemar Kot i Władysław Buła. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu

OGŁOSZENIA  – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

XXVII ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

1. W dzisiejszą niedziele przeżywamy 27 rocznicę Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej papieskimi koromami, które dokonało się na zakończenie międzynarodowego Kongresu Maryjnego i mariologicznego który odbywał się w Polsce na Jasnej Górze w 1996r. Msze dziś do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 gromadzimy się na Gruchli i tam rozpoczniemy Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego, którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry i z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Zaplanujmy sobie już ten czas. Prosimy Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na czele z Radą na wspólną modlitwę, nawet tych którzy do południa byli na mszy zapraszamy na procesję.

2. W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o 9.00 i 16.30. Suma na Jasnej Górze o godz.11.00.

3. W czwartek 24 i 25 sierpnia  nasza Myszkowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Początek pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w Kościele św. Stanisława w Myszkowie. Dlatego dojeżdżamy do Myszkowa. Jeszcze dziś można się zapisywać. Kartę informacyjną i formularz zgłoszeniowy można zabrać z Zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów we wtorek 22 sierpnia o godz. 19.00 na Mijaczowie Zapraszamy na te rekolekcję w drodze.

4. W poniedziałek wyjeżdżamy na Pielgrzymkę parafialną na Sycylię. Zbiórka i wyjazd z parkingu o godz. 8.15. Wracamy 28 lipca wieczorem. Powierzamy siebie i nasze pielgrzymowanie pod opiekę naszej Matki.

5. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Waldemar Kot, którego pogrzeb jutro o godz. 14.00 i Władysław Buła którego pogrzeb jutro o godz. 15.30 I Zbigniew Morawicki. Polećmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek…”

6. Na kościół ofiary w kopertach złożyli: Bezimiennie:  z Paderewskiego 200, Jadwiga Bulska Paderewskiego 100, Zenon i Helena Kozieł Siewierska 200, Joanna i Jacek Motylewscy Plac Sportowy 200, Barbara Pucek Projektowana 100, Kula Tadeusz Towarowa 200, Krystyna Męcik Palmowa 100, Henryk Ćwiękowski Królowej Jadwigi 300, Stanisław Rusek Rynek 200, Dorota i Tadeusz Zysiak, Chopina 200, Ewelina I Michał Wrona Projektowana 300, Zdzisława Wrona Projektowana 300, Anna i Tomasz Wrona Projektowana 500, Małgorzata i Adam Łukasik Kwarcowa 300, Jadwiga Sinicka Siewierska 200, Katarzyna I Zbigniew Zaporowscy Królowej Jadwigi 200, Małgorzata i Andrzej Rogoń Palmowa 100, Urszula i Roman Stasiński Palmowa 100, Stanisława i Czesław Kula Nierada 200,  Wanda Szewczyk Porębska 100, Urszula i Edmund Watoła 5 000zł. Dziś taca inwestycyjna – Bóg zapłać

Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium. Dziękuję za dekorację naszej trasy procesyjnej: Leszkowi Goc za samochód, Organiście Piotrowi, Mietkowi Kurczyńskiemu i Bonifacemu Machurze. SLO i całej asyście, wraz ze zmianami niosącymi obraz.Za pomoc w pracach porządkowych przy ołtarzu dziękuję CIS prowadzone przez Fundację Przyjaciel z sercem.

W zakrystii po każdej mszy świętej lub każdego dnia w kancelarii można nabyć znaczki i koperty wydane przez Pocztę Polską z cyklu Madonny Polskie. W Polskiej Filatelistyce ukazał się znaczek Matki Bożej Mrzygłodzkiej z Myszkowa. Warto dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia mieć taki znaczek i kopertę jubileuszową w domu w rodzinie.

Modlitwa do Mrzygłodzkiej Pani

INTENCJE MSZALNE 20-27.08.2023

 XX Niedziela Zwykła  – 20.08 – 27. Rocznica Koronacji Obrazu
8.00+ Halina Piotrowska
9.30+ Ryszard Bulski
11.30+ Julia, Bronisław, Bogdan Knera Wiesława Knera
16.00Nieszpory na Gruchli, procesja, Msza Święta: Za parafian
  PONIEDZIAŁEK – 21.08 – wspomnienie św. Piusa X, papieża
6.30 17.30+ Urszula Buła – od Beaty Trepki z rodz.
+ Józefa Małota – od Sylwii Pompa z rodz.
  
WTOREK – 22.08 – wspomnienie NMP Królowej
6.30 17.30+ Halina Gołąbek – od córki Katarzyny z rodz.
+ Urszula Buła – od chrześniaka Łukasza
  
ŚRODA – 23.08
6.30 17.30+ Urszula Buła – od Stanisława Jaworskiego z rodz.
Nowenna do Matki Bożej Mrzygłodzkiej
 
CZWARTEK – 24.08 – święto św. Bartłomieja, apostoła
6.30+ Halina Gołąbek – od syna Wojciecha z rodz.
17.30+ Anna Kulka – od bratowej Wiesławy  
PIĄTEK – 25.08
6.30+ Anna Kulka – od bratanka Michała
17.30+ Halina Gołąbek – od syna Marcina z rodz.  
SOBOTA – 26.08 – Uroczystość NMP Częstochowskiej
9.30 16.30+ Anna Kulka – od bratanicy Magdy z rodz. + Halina Gołąbek – od syna Daniela z rodz. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Maksymiliana w 3 r.ur. i Ewy w 40 r. ur.
  
 XXI Niedziela Zwykła – 27.08
8.00+ Ryszard Bulski, Maria Jan Bulscy
9.30+ Stanisław Rusek
11.30ZA PARAFIAN
16.00  + Maria Tadeusz Konieczko

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O zdrowie i błog Boże dla Stefana z racji urodzin i całej rodziny

O potrzebne łaski dla wszystkich pielgrzymów, szczególnie za tych, którzy idą w naszej Myszkowskiej pieszej Pielgrzymce

Za pielgrzymów z naszej parafii przebywających na Sycylii, o potrzebne łaski

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy, Maria, Janusz i Wiesław Klameccy , Jan Kuc

+ Stanisława Raczek – od  Lidii Radosz i Sajdaków z rodz.

+ Jerzy Cholewka – od Krystyny Dymczyk z rodz.

+ Roman Biały – od CIS

+ Barbara Pucek – od cioci Jadwigi Malczewskiej

+ Zbigniew Konopka – od Edyty i

+ Genowefa Kula – od sąs. Zofii Śliwa

+ Aniela Kwaśniak – od kuzynki Zofii Pompka

+ Jan Sus – od Bożeny i Eugeniusza Gołda

+ Leszek Raczek – od Elżbiety Buła z rodz.

+ Jadwiga Malczewska – od Władysławy Nawrotek z rodz.

+ Elżbieta Wypych – od rodz. Karasiów

+ Marianna Wielgos – od Lucyny i Waldemara Kot

+ Jerzy Dziuba – od ZP „Lilia”

+ Daniela Olmińska – od Stanisława Rusek

+ Halina Ćwiękowska – od Marii Ziajskiej z córką

+ Tomasz Skabek – od Małgorzaty i Sławomira Tyrek

+ Jan Drążkiewicz – od rodz. Majewskich

+ Anna Kulka – od Henryka i Grażyny Rakowieckich z córką z Zawiercia

+ Marian Kula – od Ireny i Alfreda Kułach

+ Marian Goc w 2 r. śm. od żony i dzieci

+ Anna Twardowska, Władysława Szczerba

+ Zbigniew Morawicki – od Beaty Turskiej

+ Władysław Buła – od Jana i Wacławy Przewieźlik z rodz.

+ Waldemar Kot – od  Anny i Andrzeja Woś

OGŁOSZENIA 15.08.2023–WNIEBOWZIĘCIE NMP – ODPUST PARAFIALNY

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypomina nam, że ostatecznym wypełnieniem Bożych planów każdego człowieka jest niebo. Dlatego dzisiaj wszystkie nasze myśli i uczucia kierujemy ku niebu, gdzie Maryja przeżywa swój tryumf i odbiera nagrodę za wierną służbę Bogu i ludziom. Dzisiejsza uroczystość to nasz odpust parafialny, toteż wszystkim parafianom i gościom dziękuję za uczczenie naszej Matki, która pewnie nie będzie nam dłużna i u Swojego Syna będzie wypraszać nam łaski, abyśmy razem z Nią byli w Królestwie Nieba. Dzisiejszą Uroczystość Lud Polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę nad nami nad naszymi rodzinami i naszym Narodem przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów a rolnicy składają u Jej stóp pierwsze wieńce dożynkowe. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Odpust prowadzi ks. Generał Stanisław Rozpondek

2. W następną niedziele przeżywamy  27 rocznicę Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej, Papieskimi koronami. To wyjątkowe święto dla całej naszej Parafii. Msze do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 na Gruchli pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego rozpoczniemy Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego  i innymi pielgrzymami, którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza pod przewodnictwem ks biskupa Andzreja Przybylskiego na naszej Mrzygłodzkiej Kalwarii. .Zaplanujmy sobie już ten czas w parafialnej i rodzinnej atmosferze. Prosimy Radę Parafialną i wszystkie wspólnoty, Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

3.Zapisujemy na naszą Myszkowską Pielgrzymkę. Zapisy do niedzieli. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć pod opiekę starszych. Karty zgłoszenia informację w Zakrystii.

4.Zachęcam dziś do nabycia znaczka Matki Bożej Mrzygłodziej i pamiątkowej koperty wydanej przez Pocztę Polską z serii Polskie Madonny. Znaczek możemy nabyć przed wejściem do Kościoła. Można również postawić historyczny Jubileuszową pieczęć, którą przygotowała Poczta Polska. Dziękuję Prezesowi Poczty Polskiej i pani Europoseł Jadzii Wiśniewskiej za inicjatywę wydania tego znaczka i dziś za uroczyste otwarcie.

5. Dzisiaj o godz. 17.30 będzie jubileuszowy Koncert Mietka Szcześniaka z przyjaciółmi. Przyjdźmy po południu na kalwarię całymi rodzinami, by wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym. Od 17.00 zapraszamy już dzieci z rodzicami, będzie dmuchaniec, malowanie twarzy i inne atrakcje dla dzieci. Potem koncert i po koncercie dalej dmuchaniec i atrakcje dla dzieci i młodzieży.

6. Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium wszystkim ofiarodawcom i sposorą. Dziękuję CIS za przygotowanie na dzisiejsze święto placu Kościelnego, Kalwarii. Dziękuję Fundacji Przyjaciel sercem za piękny mural Dobrego Pasterza, który pojawił się z okazji 650 lecia Parafii. Wychodząc z Kalwarii na pewno go zobaczymy. Dziękuję za uporządkowanie, wyłożenie koską i wykończenie Dziedzińca Plebanijnego, który swoim pięknem  ogrodu wielu zachwyca. Dziękuję za prace członkom Rady Parafialnej. Z okazji 650 lecia otrzymaliśmy z Progamu Polski ład na zabytki dotacje . Dziękuję Pani Jadzi Żywczok za przygotowanie razem ze mną wniosku, a Pani Europoseł Wiśniewskiej i Panu Posłowi na Sejm Mariuszowi Trepce za pomoc w tych wnioskach. Otrzymaliśmy na elewację kościoła, a II edycji złożyłem na wymianę okien i osuszanie murów naszej świątyni, dlatego liczymy na pozytywne opinię, bo wtedy mielibyśmy cały Kościół zewnątrz odnowiony.

7. Dziś 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny.

PODZIĘKOWANIE PO SUMIE

.Dziękuję dobremu Bogu za dzisiejszy czas łaski, że mogliśmy razem z Maryją spoglądać w niebo i tam obok Niej szukać naszego miejsca. Dziękuję naszemu sumiście i kaznodziei ks. Generałowi Stanisławowi Rozpondkowi i za to duchowe prowadzenie nas drogami Maryi w ten dzień odpustowy. Dziękuję asyście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom w asyście. Dziękuje pocztom sztandarowym, Naszej Radzie parafialnej, Strażakom, Orkiestrze naszej Mrzygłodzkiej, która swą grą upiększa nasze uroczystości.

Dziękuję naszym czcigodnym kapłanom z regionu zawierciańskiego na ręce dziekana regionu ks. Prałata Jana Batorskiego, kapłanom z dekanatu Myszkowskiego, paulinom, kapłanom seniorom, wszystkim gościom i parafianom.

Wrócimy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi Zanieśmy tę radość nieba do naszych rodzin i naszych domów w ten trudny czas wojny i prośmy Żywego i prawdziwego Boga i Jego Matkę o ustanie wojen.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla nas jest to także czas naszego Odpustu Parafialnego i w tym roku 27 rocznicy Koronacji  naszego cudownego Obrazu. Dzisiaj w niedzielę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po mszy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie różańcowej  przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Będziemy prosić o pokój na świecie i o dobre owoce naszego odpustu.

2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasz odpust Parafialny. Jest to najważniejsze nasze święto gdzie jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Suma o godz. 12.00 na Kalwarii. Odpust poprowadzi ks. Generał Stanisław Rozpondek. Zapraszamy wszystkich na odpust, asystę, Panie niosące feretrony, orkiestrę, strażaków obu jednostek z pocztami sztandarowymi i nasz Poczet Rady Parafialnej oraz młodzież i dzieci, do asysty.  Dzieci komunijne i rocznicowe,  na odpust chłopcy idą w garniturkach i dzwonią a dziewczynki w sukienkach komunijnych sypią kwiaty – tak jak w czasie Bożego Ciała. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. O 11.40 przed sumą na kalwarii odbędzie się odsłonięcie i wprowadzenie do obiegu znaczka Pocztowego. Wśród znaczków Madonny Polskie znajdzie się również znaczek z naszą Matką Bożą Mrzygłodzkąj. Odsłonięcia dokona Prezes Poczty Polskiej i Europosel Jadwiga Wiśniewska. Będzie możliwość nabycia w odpust  tego znaczka i pięknych kopert okolicznościowych z naszym Sanktuarium . To wielkie wydarzenie historyczne, polecam, aby w każdej rodzinie był znaczek i jubileuszowa koperta.

O godz 17.30 będzie jubileuszowy Koncert Mietka Szcześniaka z przyjaciółmi. Przyjdźmy po południu na kalwarię całymi rodzinami, by wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym. Od 17.00 zapraszamy już dzieci z rodzicami, będzie dmuchaniec, malowanie twarzy, popcorn i inne atrakcje dla dzieci. Potem koncert i po koncercie dalej dmuchaniec i atrakcje dla dzieci.

3. Dziękuję ks. Markowi ministrantom i lektorom oraz młodzieży, którzy roznieśli gazetki z zaproszeniem na nasze uroczystości, gdyby ktoś nie otrzymał może zabrać gazetkę wychodząc z kościoła

4. 15 sierpnia przypadnie 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

5. Za tydzień 27 rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej. Msze do południa wg porządku niedzielnego O 16.00 Nieszpory Maryjne na Gruchlii. Potem wyruszy Procesja Maryjna ze śpiewem z akompaniamencie naszej Mrzygłodzkiej orkiestry i z różańcem w ręku. 

6.Dziękuję za wszystkie ofiary w kopertach na remont Kościoła. Ofiarę złożyła Rodz. Kowalczyków z Koronacyjnej 500zł , Genowefa Tworek Siewierska 100, z Siewierskiej 100, Królowej Jadwigi 200, Rodzina z Sikorki 300 zł i na konto wpłaciła pewna rodzina 300zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7. Zapisujemy na naszą pieszą Myszkowską pielgrzymkę na Jasną Górę. Deklarację i informację można zabrać z zakrystii. Zmobilizujmy siebie i nasze rodziny. Zachęcam młodzież do tej pięknej tradycji pielgrzymkowej. 8. Spotkanie  Służby Liturgicznej przed odpustem w poniedziałek po mszy wieczorowej. Zapraszamy wszystkich ministrantów kandydatów i lektorów.

INTENCJE MSZALNE 13 – 20.08.2023

 XIX Niedziela Zwykła  – 13.08
8.00+ Jerzy Helena Jan Jefimow
9.30+ Marian Kula – od Marleny i Tomasza Marzec
11.30+ Jan Stanisława Józefa Franciszek Machura
16.00+ Grzegorz Grabarczyk
  PONIEDZIAŁEK – 14.08 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
6.30 17.30+ Halina Gołąbek – od córki Anny z rodz. + Urszula Buła – od Lucyny i Basi z Częstochowy i Adama z Borowego Pola
  
WTOREK – 15.08 – ODPUST – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
8.00 9.30   12.00 16.00+ Justyna Raczek + Tadeusz Goc + Cecylia i Mieczysław Starczewscy MSZA ODPUSTOWA – za parafian + Zofia Pilarska
  
ŚRODA – 16.08
6.30 17.30+ Halina Gołąbek – od córki Doroty z rodz. RÓŻANIEC I NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ
 
CZWARTEK – 17.08 – wspomnienie św. Jacka
6.30+ Urszula Buła – od Ireneusza Półtoraka z rodz.
17.30+ Kazimierz Buła w r.śm.  
PIĄTEK – 18.08
6.30+ Urszula Buła – od rodz. Kałużyńskich
17.30+ Krystyna Polak – od siostry Alfredy z synem Marcinem  
SOBOTA – 19.08
6.30 15.00 16.30+ Katarzyna Polak – od rodz. Ziernickich i Mrówka ŚLUB – Aleksandra Buła i Bartosz Michalik + Urszula Buła – od siostry Marii z rodz.
  
 XX Niedziela Zwykła – 20.08 – XXVII Rocznica Koronacji Obrazu NMP
8.00+ Helena Baltazar Wrona Halina Półtorak
9.30+ Ryszard Bulski
11.30+ Julia Bronisław Bogdan Knera Wiesława Knera
16.00  NA GRUCHLI – NIESZPORY I PROCESJA W SANKTUARIUM  MSZA ŚW. ZA PARAFIAN

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O owocne przeżycie DNI MRZYGŁODZKICH

O błog Boże i opiekę Matki Bożej dla Pielgrzymów

z dekanatów: św. Piotra i Pawła z Zawiercia

z dekanatu Matki Bożej Królowej Polski z Zawiercia

z dekanatu Koziegłowskiego

z dekanatu Żareckiego

Za kapłanów z tych dekanatów posługujących w naszych Parafiach

O nasze duchowe przygotowanie do XXVII rocznicy Koronacji Obrazu MB

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O ustanie pandemii i o zdrowie dla chorych

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,

+ Stanisława Raczek – od rodz. Sławczyków

+ Jerzy Cholewka – od Stanisławy Kula

+ Roman Biały – od właściciela i pracowników firmy „Waktran”

+ Barbara Pucek – od Stanisława Woś

+ Zbigniew Konopka – od Beaty i Roberta Miecznik

+ Genowefa Kula – od Czesławy i Jerzego Mróz

+ Aniela Kwaśniak – od Lidii Węgrzyn z rodz.

+ Jan Sus – od Anny i Leszka Domińczyk

+ Leszek Raczek – od Bogusławy Dworak z mężem i rodz.

+ Jadwiga Malczewska – od Elżbiety i Ryszarda Rutkowskich z rodz.

+ Elżbieta Wypych – od Pawła i Ani Kudzia

+ Marianna Wielgos – od Krystyny Kitala

+ Jerzy Dziuba – od Małgorzaty i Roberta Pawlik z rodz.

+ Daniela Olmińska – od Jadwigi i Tadeusza Pniak z rodz.

+ Halina Ćwiękowska – od Łukasza i Angeliki Ćwiękowskich

+ Bogusława Sroślak – od Parafii

+ Tomasz Skabek – od kolegi Przemka Gołdy

+ Jan Drążkiewicz – od swatów Reginy i Ryszarda

+ Anna Kulka – od rodz. Ziajskich ze Spacerowej

+ Marian Kula – od Stanisława Raczek

+ Alicja Stanisław Malczewscy – od córki z rodz.

+ Marian Henryka Trepka – od sióstr

650 lecie Parafii Mrzygłód

     W tym roku Drodzy Parafianie przeżywamy 650 lecie naszej Parafii. Dziękujemy Bogu za to miejsce, gdzie niebo spotyka się z ziemią, a Bóg z człowiekiem. Dziękujemy, że tyle pokoleń naszych przodków mogło w naszej Parafii doświadczyć wielkiej miłości Boga i korzystać z Sakramentów zbawienia. Zachęcam wszystkich do odnowienia swojej przyjaźni z Bogiem. Dobrą okazją jest nasz parafialny odpust 15 sierpnia i kolejna rocznica koronacji obrazu Matki Mrzygłodzkiej. Niech nikogo z nas nie braknie na imieninach Mamy. W tym roku jubileuszowym, będziemy mieć także MISJE ŚWIĘTE, które będziemy przeżywać od 1 do 8 października. Już sobie zarezerwujmy ten czas na sprawy pielęgnacji swojej duszy, na sprawy nieba. Skorzystajmy z łask jubileuszu i przynieśmy naszej Matce piękne kwiaty naszych nawróceń, codziennej modlitwy, niedzielnej Eucharystii, miłości w naszych rodzinach, odnowionej wiary, która może przygasła przez pandemię. Prośmy o odnowienie świątyni naszego serca i  o szczęśliwe prace przy odnowieniu naszego kościoła..                                                                                                                                                                  

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.08.2023

1. Cud przemienienia był objawieniem chwały Bożej wobec trzech apostołów, a dla nas stał się szkołą kontaktu z Bogiem. On przemawia w języku zrozumiałym dla nas, bo używa takich sytuacji, osób, znaków, które jesteśmy w stanie odczytać. Ale Jego objawieniu się towarzyszą także znaki zrozumiałe tylko w miłości i przyjaźni. On objawia się zarówno przez wielkie wydarzenia, potężne znaki swojej mocy i opieki, jak i przez maleńkie, niepozorne. Czasami są to znaki tak banalne, że rozumiemy je dopiero z perspektywy czasu. Jeśli ktoś twierdzi, że nie spotkał jeszcze w życiu Boga, to prawdopodobnie zatracił umiejętność szukania Go w sobie i wokół siebie w tej subtelnej obecności. Aby spotkać przemienionego Pana, trzeba wejść na górę, trzeba zostawić cały ten świat, który nas pochłania, choćby na chwilę, by w ciszy zauważyć inne dźwięki, dźwięki Bożej miłości.

2. Zapisujemy na naszą Myszkowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenie oraz kartę uczestnictwa i wszystkie informację można zabrać z zakrystii. Mamy wiele intencji, podejmijmy ten trud rekolekcji w drodze, by zanieść te prośby przed tron Matki Królowej Polski.

Natomiast organizatorzy Pielgrzymki Adrychowskiej zwracają się do nas z gorącą prośbą, aby rodziny otworzyli swój dom dla strudzonych pielgrzymów. Dlatego proszę o deklarację i zapisywanie się, kto ilu pielgrzymów może przyjąć z 9/10 sierpnia z Pielgrzymki Andrychowskiej. Jezus w jednym z uczynków miłosierdzia przypomina nam Podróżnych w dom przyjąć to nasz chrześcijański obowiązek. Niech gościnności nie braknie w Mrzygłodzie.

4. Jutro rozpoczynamy V Turnus wakacji zorganizowanych w naszym Ośrodku przez Parafię i Fundację Przyjaciel z sercem. Mamy dwie wycieczki do Zatorlandu i do Aqaparku..

W środę, Nowenna do Matki Bożej Mrzygłodziej o godz. 17.30.

5. W następną niedzielę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po mszy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie różańcowej  przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Będziemy prosić o pokój na świecie i o dobre owoce naszego odpustu.

6. Na remont kościoła  ofiary w ostatnim tygodniu złożyli: bezimiennie ze Spacerowej 200zł i z ul. Zawierckiej 200zł.. Dziś taca inwestycyjna na remont kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary..

7. 15 sierpnia będziemy przeżywać nasz doroczny odpust ku czci naszej Patronki – Wniebowzięcie NMP. W tym tygodniu ministranci rozniosą  do naszych domów gazetki z zaproszeniem na odpus15 sierpnia i na 27 rocznicę koronacji, którą przeżywać będziemy 20 sierpnia.  Chorych w domach ze spowiedzią i Komunią odpustową nawiedzimy  w sobotę 12 sierpnia od godz.  8.00. Nowe osoby można zgłosić w zakrystii. W dzień odpustu będzie po południu na kalwarii koncert jubileuszowy Mietka Szcześniaka. Wejście dla wszystkich gratis. Zaprośmy naszych bliskich.

W tym tygodniu patronują nam:

–  8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

–  9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy

– 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

INTENCJE  MSZALNE 06 – 13.08.2023

 XVIII Niedziela Zwykła  – 06. 08 2023 – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
8.00+  Tadeusz Bulski
9.30+ Krystyna Henryk Pawlik
11.30O zdrowie i błog. Boże w 1 r. ślubu Moniki i Karola
16.00+ Henryk Rusek Teresa Józef Rusek
  PONIEDZIAŁEK – 07.08 –
6.30 17.30+ Krystyna Polak  – od Małgorzaty i Janusza Ziernickich +Zbigniew Hepner – od  rodz. Rusek
  
WTOREK – 08. 08 –  WSPOMNIENIe św. dominika
6.30 17.30+ Krystyna Polak  – od Izabeli i Andrzeja Kołodziejczyk z synem + Józefa Goc – od Barbary Konrad z rodz i Barbary i Wojciecha Czap z rodz
  
ŚRODA – 09. 08 – WSPOMNIENIE św. teresy Benedykty  od Krzyża
6.30 17.30+ Regina Pniakowska – od Zofii i Henryka Woś z rodz. Nowenna do Matki Bożej Mrzygłodzkiej
 
CZWARTEK –10. 08 WSPOMNIENIE św. wawrzyńca
6.30+ Krystyna Polak  – od Sylwii Mach
17.30+ Urszula Buła – od sąs. Chmielewskich
  PIĄTEK – 11. 08 – WSPOMNIENIE ŚW. klary  
6.30+ Józefa Goc – od syna Bogdana z rodz.
17.30+ Urszula Buła – od sąs. Listwanów
  SOBOTA – 12. 08
6.30 16.30+ Urszula Buła – od kuzynki Ireny Głowackiej z rodz. Dziękczynna z okazji 30 rocznicy Sakramentu Małżeństwa Joanny i Grzegorza Dzidowskich z prośbą o zdrowie i błog. Boże
  
 XIX Niedziela Zwykła – 13. 08
8.00+  Jerzy Helena Jan Jefimow
9.30+ Marian Kula – od Marleny i Tomasza Marzec
11.30+ Jan Stanisława Józefa Franciszek Machura
16.00  + Grzegorz Grabarczyk

17:30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MRZYGŁODZKIEJ

O dobre przygotowanie naszej parafii do odpustu

O zdrowie dla chorych szczególnie dla tych, których w sobotę będziemy nawiedzać ze spowiedzią i komunią odpustową

O pokój na świecie i Ukrainie

O pokój w rodzinach i w naszej Ojczyźnie

O szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży

W pewnej intencji

W intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii

O  zdrowie i błog. Boże  Stefana i całej rodz.

O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek, Jan i Marian Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy, Maria, Janusz i Wiesław Klameccy , Jan Kuc

+ Stanisława Raczek – od Danuty i Henryka Moczulskich

+ Jerzy Cholewka – od rodz Stańkowskich

+ Zofia Gancarek – od Koła Różańcowego Rodzinnego

+ Roman Biały – od Janiny Piwek z rodz

+ Barbara Pucek – od Janiny Rusek z córka

+ Wacława Gębka w 3 r. śm. – od córki Edyty z rodz

+ Czesław Szkop w 1. rocz. śm.

+ Zbigniew Konopoka – od Bogusławy Miecznik

+ Genowefa Kula – od Stanisławy Kochel

+ Aniela Kwaśniak – od wnuczki Marty

+ Jan Sus – od rodz. Frączyk

+ Leszek Raczek – od Haliny Stańkowskiej

+ Jadwiga Malczewska – od Ewy Nawrotek z rodz

+ Elżbieta Wypych – od Roberta Pucka z żoną i synem

+ Marianna Wielgos – od Elżbiety i Witolda Malczewskich z rodz

+ Jerzy Dziuba – od Jadwigi i Tadeusza Pniak z rodz

+ Daniela Olmińska – od Jolanty i Romana Rusek i Zofii Karcz

+ Halina Ćwiękowska – od Lidii i Mariana Gruszków

+ Tomasz Skabek – od rodz Kaczmarków

+ Bogusława Sroślak  – od ZR nr 6

+Jan Drążkiewicz – od swatów Marty i Zbyszka z synem Pawłem

+Anna Kulka – od Kazimierza Pilarskiego z rodz.

+ Marian Kula – od sas. Anny i Dariusza Kułach

+ Wacław Piekielski – od żony z synem

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+Piotr Zofia Stanisława i Franciszek, Jan i Marian Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy, Maria, Janusz i Wiesław Klameccy , Jan Kuc

+ Stanisława Raczek – od rodz Sławczyków

+ Jerzy Cholewka – od Stanisławy Kula

+ Roman Biały – od właściciela i pracowników firmy  Waktron

+ Barbara Pucek – od Stanisłąwa Wosia

+ Zbigniew Konopoka – od Beaty i Roberta Miecznik

+ Genowefa Kula – od Czesłąwy i Jerzego Mróz

+ Aniela Kwaśniak – od Lidii Węgrzyn z rodz

+ Jan Sus – od Anny i Leszka Domińczyk

+ Leszek Raczek – od Bogusławy Dworak z mężem i rodz.

+ Jadwiga Malczewska – od Elżbiety i Ryszarda Rutkowskich z rodz

+ Elżbieta Wypych – od Pawła i Ani Kudzia

+ Marianna Wielgos – od Krystyny Kitala

+ Jerzy Dziuba – od Małgorzaty i Roberta Pawlik z rodz

+ Daniela Olmińska – od Jadwigii i Tadeusza Pniak z rodz

+ Halina Ćwiękowska – od Łukasza i Angeliki Ćwiękowskich

+ Tomasz Skabek – od kolegi Przemka Gołdy

+Jan Drążkiewicz – od swatów Reginy i Ryszarda

+Anna Kulka – od rodz Ziajskich ze Spacerowej

+ Marian Kula – od Stanisława Raczka

+ Wacław Piekielski – od żony z synem

+ Alicja Stanisław Malczewscy

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia”
Ojciec Pio
Copyright © 2015. Parafia NMP Różańcowej w Mrzygłodzie
Projekt i realizacja: