OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości przyjścia Pana. Hasłem tego roku duszpasterskiego są słowa „Uczestniczę w życiu Kościoła”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy angażowali się i uczestniczyli jak najpełniej w życiu wspólnoty Kościoła. Witamy w naszej parafii O. Emanuela ze zgromadzenia Majorze Afryki z Burkino Faso.

Dziś spotkania mają, po mszy o 9.30 młodzież klasy VII i VIII jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy I i II. Za tydzień spotkania mają: na mszy o 9.30 klasa VI jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III komunijnej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Wpatrzeni w Jej przykład, podążmy ku Chrystusowi  w czasie Mszy Świętej zwanej RORATAMI. W naszym kościele będą odprawiane o 17.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, a szczególnie dzieci z lampionami – również dzieci z naszej świetlicy. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne, które jeśli ktoś nie ma można nabyć w zakrystii, a na zakończenie każdej Mszy  losowanie Dzieciątka, które z błogosławieństwem  zanosimy do domów i przynosimy następnego dnia.

Uwaga. W czasie adwentu zmieniamy godz. Mszy świętej wieczornej z 17.30 na 17.00. Wychowawcy przychodzą z dziećmi z świetlicy na roraty i rodzice odbierają swoje dzieci z Kościoła.

3. Nowenna do Matki Bożej Mrzygłodzie o godz. 17.00. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się  święte i liczne powołania do służby Bożej.

4. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6.30, 9.00 i 17.30.  Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na ołtarzu bocznym. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej. O godz. 17.00 dzieci klasy III komunijnej otrzymają poświęcone Medaliki Niepokalanej. Taca tego dnia na Domy samotnej Matki.

4. W poniedziałek 4 grudnia Dzień Modlitw za Górników, Hutników i Ludzi bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy ich naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę górników i ich rodziny o g. 17.30.

5. Przy wyjściu z Kościoła i w zakrystii można nabywać świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony jak zawsze na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i pomoc dla biednych.

6 Spotkanie dla rodziców i dla chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą mieli chrzest lub będą chrzestnymi w piątek po mszy świętej wieczorowej o .godz. 17.00. W przyszłą niedzielę będzie dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane są do puszek przed kościołem.

7. Ofiary na Kościół złożyli: z ul Rolnej 200. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Daniela Utracka i Witold Poznański, którego pogrzeb we wtorek o 14.00 Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Poświęcone opłatki tradycyjnie będą roznoszone do naszych domów. PROGRAM ROZNOSZENIA OPŁATKÓW