OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2023

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Narodzony Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Z OKAZJI ŚWIĄT Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość a szczególnie pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzą  na ten trudny czas chorób i wojny Wam drodzy Parafianie – kapłani.

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza i daje nam nadzieję na przyszłość. Msze oprócz pasterki w porządku niedzielnym.

2. Jutro II Dzień świat. Taca zostanie przeznaczona na KUL. Do puszek zbiórka na kolędników misyjnych, gdzie modlitwą i ofiarą wspieramy projekt Papieża Franciszka – pomoc dzieciom z  Kolumbii. .Dzieci biorące udział w kolędnikach przechodzą na wyznaczone godziny. Spotykamy się 15 minut wcześniej w sietlicy, przebieramy się i przechodzimy do Kościoła.

3. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni, ks. Markowi za  szopki, ministrantom za pomoc, Wioli i Ireneuszowi Bula za żywe choinki, dziękuję, pani Józi i Agnieszce, oraz Paniom  z CIS za dekorację i sprzątanie Kościoła i otoczenia. Pragnę serdecznie podziękować  wszystkim za troskę o naszą świątynię i za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. Bóg zapłać. Dziękuję naszej Orkiestrze za oprawę Pasterki.

4. W tym roku kolęda ma formę tradycyjną, czyli kapłan wraz z ministrantami nawiedza nasze domy w wyznaczony dzień. Postarajmy się w tym  czasie być w naszych domach na wspólnej modlitwie i spotkaniu. Rodziny które chorują  w dniu kolędy lub z innych powodów nie mogące przyjąć kapłana z błogosławieństwem w domu zgłaszają w kościele, kancelarii lub telefonicznie pod nr 608450004 lub mailowo: jacyk@go2.pl chęć kolędy w dogodnym czasie. Kolędę rozpoczynamy o godz. 8.15. Przygotowujemy na stole nakrytym białym obrusem, krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo Święte, dzieci i młodzież zeszyty do religii oraz dzienniczki i indeksy niedzielnej eucharystii a także książeczki Roratnie.

Proponowany Plan Kolędy wydrukowany  jest zamieszczony w Gablocie ogłoszeń, jest również na naszej stronie internetowej Parafii, a także w naszej Gazetce Kolędowej.

Plan kolędy z ważnych powodów może ulec zmianie, ale na bieżąco będzie podawany na ogłoszeniach parafialnych w kościele.