MRZYGŁÓD ZAPRASZA

DRODZY PARAFIANIE !

Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu zatroskany o nasze zbawienie ciągle przygotowuje dla nas wielkie łaski.

Pierwszą łaską jest nasza doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej czyli nasz odpust parafialny. Jako Parafianie przeżywamy dzień imienin naszej Matki. To szczególna przestrzeń do spotkania z Matką naszego Pana i naszą Matką. Sercem uroczystości odpustowej jest wyznanie wiary w to, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Wszystkie nadzwyczajne przywileje Maryi wynikają z tego, że jest ona Matką naszego Pana,  Została przygotowana do tego przez poczęcie bez grzechu pierworodnego, a pełnię łaski, jaką była obdarzona przez Boga, zachowała przez swoją wiarę i zgodę na wolę Bożą. Tam, gdzie jest Pan i Jego Matka, panuje błogosławieństwo i radość. Maryja w odpowiedzi na pozdrowienie Elżbiety mówi o wielkich dziełach Boga, których dokonał w historii zbawienia. To On wywyższa pokornych, a poniża pyszałków. Oto pozornie zwyczajne odwiedziny i spotkanie z Bogiem i Maryją przeradza się w objawienie działającej łaski Ojca Niebieskiego.

Zapraszam wszystkich na nasz odpust Parafialny 15 sierpnia na Dni Mrzygłodzkie i 28 rocznicę koronacji naszego obrazu Mrzygłodzkiej Pani

ks. Jacek Gancarek

Proboszcz i Kustosz Sanktuarium