25.08.2024 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga.. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości.

2.  W poniedziałek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o 8.00 i 17.30. Suma na Jasnej Górze o godz.11.00.

3. 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych Solidarność.

W niedzielę 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok szkolny. Na msze święta o godz. 9.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas VI, VII i VIII oraz klasy I które w tym roku przyjmą bierzmowanie. Rozdamy deklarację do Bierzmowania. Natomiast po mszy świętej spotkanie dla młodzieży i rodziców. Na msze św o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaków wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii i książeczki niedzielnej Eucharystii..1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla Uczniów, wychowawców, nauczycieli , pracowników i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00  . Serdecznie zapraszamy.

5. W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli: bezimiennie z Gruchli 500zł, Irena i Bronisłąw Bareła Królowej Jadwigi 200, Krystyna i Artur Buła Rynek 200, Zofia Śliwa Siewierska 200, Kot Marian i Marianna Towarowa 200, Jerzy i Danuta Czyż Siewierska 200, Alfreda Marszałek Krakowska 100, z Projektowanej 200, Bóg zapłać za wszystkie ofiary.