OGŁOSZENIA 01.09.2024 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas urlopów i wakacji, który się skończył, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Bóg troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Dziś 1 września dziękujemy za szczęśliwe wakacje i rozpoczynamy nowy rok formacyjny. Dzisiaj po każdej  mszy świętej zapraszamy dzieci i rodziców do Zakrystii, rozdajemy dzienniczki niedzielnej Eucharystii.

2. Jutro w poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i wszelkie potrzebne łaski dla Uczniów, wychowawców, nauczycieli , pracowników i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00.  Po mszy przejdziemy pod pomnik na Rynku i  pomodlimy się o wolność 85 rocznicę II wojny światowej. Potem rozpoczęcie Roku szkolonego w szkole. Zapraszamy.

4 Za tydzień w niedzielę na msze święta o godz. 9.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas VI, VII i VIII oraz klasy I które w tym roku szkolnym przyjmą bierzmowanie. Rozdamy deklarację do Bierzmowania. Natomiast po mszy świętej spotkanie dla młodzieży i rodziców. Na msze św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaków wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii. Na Mszy św. o 11.30 poświęcenie nowych tornistrów. dla klasy I i innych klas, którzy mają nowe tornistry.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny W czwartek podczas Mszy Świętej o godz.17.30 spotkanie liturgiczne wszystkich Ministrantów i Lektorów. Po mszy spotkanie i grill.   W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego.. O godz.  16.30 spowiedź dla dzieci klas  V, VI, o 17.00 przychodzą dzieci komunijne, które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca – przypominam o książeczkach. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 rozpoczynamy miesięczne czuwanie, które prowadzi koło Różańcowe nr 9. O godz. 20. czuwanie młodzieży i spowiedź klas VII, VIII i I  młodzieży szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania . Młodzież oazowa ma swoje spotkania w piątki. Najbliższy piątek przychodzimy na spotkanie o 19.00 a potem o 20 czuwanie i spowiedź. Pierwszosobotnia Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi  o godz. 6.30. Jest to okazja do oddania codziennych spraw naszej niebieskiej Matce.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół.

Trwają pracę remontowe naszej świątyni. Firma od okien wstawiła wszystkie okna w naszym kościele i na wieży, Firma od elewacji przeszła na remont wieży i wierzymy, że zdąża z tymi pracami. Dziękuję za prace dodatkowe przy odkryciu cokołów i fundamentu, który chcemy uzupełnić i naprawić, oraz zabezpieczyć przed wilgocią. Za prace dziękuję Henrykowi Moczulskiemu za koparkę, Józefowi Powązce i Józefowi Moczulskiemu.

7. Za tydzień po mszy o godz. 16.00 spotkanie Pielgrzymów, którzy byli na Malcie śladami św. Pawła. Zapraszam

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Urszula Drzazga. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”