08.09.2024 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia młodemu pokoleniu. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Przypominamy, że przygotowanie do Sakramentów odbywa się w kościele w parafii. Rodzice tak jak zapisują dzieci do szkoły tak również zapisują dzieci na przygotowanie do Sakramentów świętych Bierzmowania czy Komunii– składając odpowiednie deklarację. Dzisiaj spotkanie o 9.30 dla młodzieży klasy VI, VII, VIII i I średniej. Rozdamy deklarację na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2024/2025. O 11.30 spotkanie dla dzieci klasy I, II, III, IV, V, oraz przedszkolaków. Rozdamy deklaraję do Komunii klasie I, II, III, Dziś poświęcenie tornistrów.

3. Za tydzień w niedzielę deklaracje do Bierzmowania  składają klasy VI i VII wraz z rodzicami, a po mszy o 9.30 spotkanie. Natomiast na mszy świętej o 11.30 deklarację przygotowania do I komunii składają rodzice i dzieci klasy III.

4. Tradycyjnie z okazji tygodnia wychowania zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły oraz emerytów na msze w środę o 17.30, a potem na spotkanie imieninowe w Domu Pielgrzyma.

Spotkanie dla kobiet, które pragną rozpocząć formacje w grupie Serce Kecharitomene w najbliższy poniedziałek 9.września o godz.17.30. Msza, konferencja, adoracja i spotkanie formacyjne połączone z agapą.

5. Za tydzień Msza  święta imieninowa w intencji ks. Proboszcza o 11.30 od Żywego  Różańca, Wspólnoty Miłosierdzia. Po Mszy tradycyjnie spotkanie i obiad imieninowy w Sali Restauracyjnej w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej oraz wszystkich zelatorów i członków Żywego Różańca, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, oraz Rycerzy Jana Pawła II i SLO, CIS i Fundację. W czasie spotkania omówimy też ważne sprawy peregrynacji, która będzie miała miejsce 6/7 październik w naszej parafii, oraz Misji świętych.

6. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli. Bezimiennie z Nierady 300, Traugutta 150, Koronacyjnej 500, Sikorki 200, Dorota i Tadeusz Zysiak Chopina 200, Zofia Miśta Siewierska 100, Jan i Alicja Borówka Krakowska 200, Zofia i Julian Bulscy Traugutta 200, Franciszek i Grażyna Kula Siewierska 200, Lidia Spyra Poniatowskiego 200, Wacław i Irena Bulscy Gruchla 200, Małgorzata Kazimierz Jakubowscy Sikorka 200, Jadwiga i Józef Moczulscy Królowej Jadwigi 200, Maria i Marian Pawłowscy Cmentarna 200, Emilia Makieła z Iwonką Towarowa 400,  Sienicka Jadwiga, Siewierska 200, Bóg zapłać za wszystkie ofiary. W każdą środę modlimy się za wszystkich parafian, dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i pomocy.

7. W piątek 13 września po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich z Różańcem w ręku. Rycerze Jana Pawła II przychodzą w strojach. W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak naszej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? Msze o 6.30 i 9.00. Zapraszamy w tym dniu z naszymi krzyżami domowymi, które powinny być wywyższone, ucałowane i poświęcone.

8. Do wieczności odeszły: Urszula Drzazga i Alicja Skalik. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

9. Kuźnia Talentów i możliwości działająca przy naszej parafii wznawia rekrutację, zapraszamy wszystkich chętnych do przeanalizowania naszej oferty. Informujemy, że każda forma wsparcia jest bezpłatna a w nadchodzącym roku  organizowane będą zajęcia warsztatowe w następujących modułach tematycznych :

1.      MODUŁ TERAPEUTYCZNY: zajęcia EEG Biofeedback, Logopedia, Terapia ręki, Terapia SI, Diagnoza psychologiczna, Indywidualne konsultacje z psychologiem

2.      MODUŁ ROZWIJAJĄCO KOMPENSACYJNY: warsztaty artystyczno-rękodzielnicze (florystyka, zabawy z gliną, ikonopisanie), warsztaty naukowo-techniczne (legorobotyka)

3.      MODUŁ JĘZYKOWO-ARTYSTYCZNY: warsztaty teatralne, ruch sceniczny, śpiew  oraz zabawy z językiem angielskim