OGŁOSZENIA 15.08.2023–WNIEBOWZIĘCIE NMP – ODPUST PARAFIALNY

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypomina nam, że ostatecznym wypełnieniem Bożych planów każdego człowieka jest niebo. Dlatego dzisiaj wszystkie nasze myśli i uczucia kierujemy ku niebu, gdzie Maryja przeżywa swój tryumf i odbiera nagrodę za wierną służbę Bogu i ludziom. Dzisiejsza uroczystość to nasz odpust parafialny, toteż wszystkim parafianom i gościom dziękuję za uczczenie naszej Matki, która pewnie nie będzie nam dłużna i u Swojego Syna będzie wypraszać nam łaski, abyśmy razem z Nią byli w Królestwie Nieba. Dzisiejszą Uroczystość Lud Polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę nad nami nad naszymi rodzinami i naszym Narodem przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów a rolnicy składają u Jej stóp pierwsze wieńce dożynkowe. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Odpust prowadzi ks. Generał Stanisław Rozpondek

2. W następną niedziele przeżywamy  27 rocznicę Koronacji naszego Obrazu MB Mrzygłodzkiej, Papieskimi koronami. To wyjątkowe święto dla całej naszej Parafii. Msze do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 na Gruchli pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego rozpoczniemy Nieszpory Maryjne. Następnie wraz z pielgrzymami z dekanatu Myszkowskiego  i innymi pielgrzymami, którzy przybędą ze swoimi kapłanami, w asyście orkiestry z różańcem w ręku wyruszymy procesyjnie do kościoła, Na zakończenie msza pod przewodnictwem ks biskupa Andzreja Przybylskiego na naszej Mrzygłodzkiej Kalwarii. .Zaplanujmy sobie już ten czas w parafialnej i rodzinnej atmosferze. Prosimy Radę Parafialną i wszystkie wspólnoty, Orkiestrę, strażaków i SLO i osoby niosące obraz. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

3.Zapisujemy na naszą Myszkowską Pielgrzymkę. Zapisy do niedzieli. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć pod opiekę starszych. Karty zgłoszenia informację w Zakrystii.

4.Zachęcam dziś do nabycia znaczka Matki Bożej Mrzygłodziej i pamiątkowej koperty wydanej przez Pocztę Polską z serii Polskie Madonny. Znaczek możemy nabyć przed wejściem do Kościoła. Można również postawić historyczny Jubileuszową pieczęć, którą przygotowała Poczta Polska. Dziękuję Prezesowi Poczty Polskiej i pani Europoseł Jadzii Wiśniewskiej za inicjatywę wydania tego znaczka i dziś za uroczyste otwarcie.

5. Dzisiaj o godz. 17.30 będzie jubileuszowy Koncert Mietka Szcześniaka z przyjaciółmi. Przyjdźmy po południu na kalwarię całymi rodzinami, by wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym. Od 17.00 zapraszamy już dzieci z rodzicami, będzie dmuchaniec, malowanie twarzy i inne atrakcje dla dzieci. Potem koncert i po koncercie dalej dmuchaniec i atrakcje dla dzieci i młodzieży.

6. Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasze Sanktuarium wszystkim ofiarodawcom i sposorą. Dziękuję CIS za przygotowanie na dzisiejsze święto placu Kościelnego, Kalwarii. Dziękuję Fundacji Przyjaciel sercem za piękny mural Dobrego Pasterza, który pojawił się z okazji 650 lecia Parafii. Wychodząc z Kalwarii na pewno go zobaczymy. Dziękuję za uporządkowanie, wyłożenie koską i wykończenie Dziedzińca Plebanijnego, który swoim pięknem  ogrodu wielu zachwyca. Dziękuję za prace członkom Rady Parafialnej. Z okazji 650 lecia otrzymaliśmy z Progamu Polski ład na zabytki dotacje . Dziękuję Pani Jadzi Żywczok za przygotowanie razem ze mną wniosku, a Pani Europoseł Wiśniewskiej i Panu Posłowi na Sejm Mariuszowi Trepce za pomoc w tych wnioskach. Otrzymaliśmy na elewację kościoła, a II edycji złożyłem na wymianę okien i osuszanie murów naszej świątyni, dlatego liczymy na pozytywne opinię, bo wtedy mielibyśmy cały Kościół zewnątrz odnowiony.

7. Dziś 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny.

PODZIĘKOWANIE PO SUMIE

.Dziękuję dobremu Bogu za dzisiejszy czas łaski, że mogliśmy razem z Maryją spoglądać w niebo i tam obok Niej szukać naszego miejsca. Dziękuję naszemu sumiście i kaznodziei ks. Generałowi Stanisławowi Rozpondkowi i za to duchowe prowadzenie nas drogami Maryi w ten dzień odpustowy. Dziękuję asyście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom w asyście. Dziękuje pocztom sztandarowym, Naszej Radzie parafialnej, Strażakom, Orkiestrze naszej Mrzygłodzkiej, która swą grą upiększa nasze uroczystości.

Dziękuję naszym czcigodnym kapłanom z regionu zawierciańskiego na ręce dziekana regionu ks. Prałata Jana Batorskiego, kapłanom z dekanatu Myszkowskiego, paulinom, kapłanom seniorom, wszystkim gościom i parafianom.

Wrócimy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi Zanieśmy tę radość nieba do naszych rodzin i naszych domów w ten trudny czas wojny i prośmy Żywego i prawdziwego Boga i Jego Matkę o ustanie wojen.