OGŁOSZENIA 27.08.2023 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W czwartek 31 sierpnia będziemy obchodzić 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych Solidarność.

W piątek 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia, a których próbowano wymazać z historii.

3. W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Wtedy też będzie msza o godz 8.00 na rozpoczęcie roku.

4. W sobotę o godz. 16.00 zakończenie lata maja dzieci i młodzież wraz z rodzicami „Sprawni inaczej”.

5. Za tydzień w niedzielę na msze święta o godz. 9.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas VI, VII i VIII oraz klasy I średnie oraz wszystkich starszych – tych, którzy z różnych przyczyn zaniedbali sakrament bierzmowania. W tym roku Jubileuszu 650 lecia Parafii, będą mogli skorzystać z tego roku łaski i uzupełnić pewne zaniedbania. Bierzmowanie planujemy na koniec października, więc czas przygotowania jest bardzo krótki więc rozpoczynamy od 3 września czyli w następną niedzielę. Rozdamy deklarację do Bierzmowania. Dlatego proszę o mobilizację. Natomiast po mszy świętej spotkanie dla młodzieży i rodziców. Na msze św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci klas I, II, III, IV i V oraz przedszkolaków wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dla rodziców i dzieci oraz rozdanie deklaracji przygotowujących do I Komunii i książeczki niedzielnej Eucharystii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny W czwartek podczas Mszy Świętej o godz.17.30 spotkanie liturgiczne wszystkich Ministrantów i Lektorów. Po mszy spotkanie i grill.   W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego.. O godz.  16.30 spowiedź dla dzieci klas VI, V, VI, o 17.00 przychodzą dzieci komunijne, które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca – przypominam o książeczkach. Po spowiedzi zostajemy na Mszy świętej. O godz. 17.30 rozpoczynamy miesięczne czuwanie, które prowadzi koło Różańcowe nr 9. O godz. 20. czuwanie młodzieży i spowiedź klas VII, VIII i I  młodzieży szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania . Młodzież oazowa ma swoje spotkania w piątki. Najbliższy piątek przychodzimy na spotkanie o 19.00 a potem o 20 czuwanie i spowiedź. Pierwszosobotnia Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi  o godz. 6.30. Jest to okazja do oddania codziennych spraw naszej niebieskiej Matce.

9. Za tydzień taca inwestycyjna.

W ostatnim tygodniu  ofiary na Kościół złożyli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Waldemar Kot i Władysław Buła. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu