INTENCJE 05-12.11.2023

XXXI Niedziela Zwykła  – 05.11
8.001)+ Krystyna Goc
2)+ +Witold Bialik – od żony
9.30+ Walerian Woś w 3 r. śm.
11.30+ Anna Ziernicka – od córki Barbary z mężem
16.00MSZA 5 Z WYPOMINKAMI OKTAWALNYMI
  PONIEDZIAŁEK – 06.11
6.30 + Aniela Kwaśniak – od koleżanki Ewy Sumorowskiej i chrześniaka Rafała Hepnera
 17.001) MSZA 6 Z WYPOMINKAMI OKTAWALNYMI
2) +Witold Bialik – od siostry Heleny Mucha
WTOREK – 07.11
6.30 + Aniela Kwaśniak – od syna Roberta z żoną
 17.001) MSZA 7 Z WYPOMINKAMI OKTAWALNYMI
2) +Bożena Szaran – od syna Andrzeja i córki Anny z rodzinami
  ŚRODA – 08.11
6.30 + Barbara Pucek – od Józefa Powązki z rodz.
 17.001) MSZA 8 Z WYPOMINKAMI OKTAWALNYMI
2) +Witold Bialik – od córki Ewy
  CZWARTEK – 09.11 – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
6.301)+ Jerzy Cholewka – od córki Patrycji z rodz.
2) + Bożena Szaran – od
17.30+ Mariusz Malaszka – od szwagra Jurka z Beatą i Ani z Hubertem z Krosna
PIĄTEK – 10.11 – św. Leona Wielkiego, papieża
6.30+ Mariusz Malaszka – od rodz. Ćwiękowskich i Wagnerów
17.30+Jerzy Cholewka – od syna Fabiana z rodz.
SOBOTA – 11.11 – św. Marcina z Tours – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
+ Jerzy Cholewka – od Jadzi Kołakowskiej z mężem
ZA OJCZYZNĘ
16.30+ Roman Biały – od żony
 XXXII Niedziela Zwykła – 12.11
8.00+ Marianna Marian Rusek
9.30+ Piotr Wosik
11.30+ Władysław Woś
16.00  + Zofia Bulska w r. śm.

OGŁOSZENIA – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2022

1. Świat bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje świadków Chrystusa żyjących żywą wiarą, wyrażającą się w działaniu. Zło było, jest i będzie, Jezusa z dzisiejszej Ewangelii wymaga od nas wielkiej pokory i uniżenia: „kto się poniża, będzie wywyższony.

Dziś spotkania mają o godz.9.30 jako przygotowanie do bierzmowania dla klasy VIII i VII o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy IV związku z Rocznicą I Komunii świętej. Za tydzień spotkania mają o 9.30 klasa VI jako przygotowanie do Bierzmowania o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III komunijnej.

2. Trwa wielka modlitwa Oktawalna za naszych zmarłych. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy, gdzie możemy uzyskać odpusty zupełne czy cząstkowe i ofiarować je za zmarłych. Msza oktawalna o godz. 17.00  do środy włącznie, potem różaniec z wypominkami.

3. W czwartek 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 9.30 za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.  U nas Wieczornica Niepodległości w poniedziałek 13 listopada w Sali Teatralnej  w Domu Pielgrzyma po mszy o godz. 17.30. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i wszystkie osoby dorosłe z całymi rodzinami. Po wieczornicy mały słodki poczęstunek.

5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada) jest to też Światowy Dzień Ubogich.

6. Prośmy o zdrowie dla naszego Pana Piotra Organisty. W piątek byłem w szpitalu. Sytuacja po operacji dość trudna rana się nie goi. Schudł 17 kilogramów, jest karmiony przez kroplówki. Jest w izolatce. Leczenie będzie długotrwałe. Pan Piotr dziękuję za modlitwę w jego intencji i serdecznie pozdrawia. Dziś też możliwość złożenia ofiary do puszki przed kościołem na leczenie Pana Piotra. Bóg zapłać za ofiary. Pomódlmy się w jego intencji: Pod twoja obronę…

7. Do wieczności z naszej parafii odeszła Bożena Szaron z Nierady. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14. Polećmy wszystkich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– sobota, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;