IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – 21.04.2024

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W IV niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się akcja modlitwy o powołania. Każdy, kto włączy się w tę akcję, będzie poprzez modlitwę „Pod Twoją Obronę”, każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) wypraszał dar powołań do Służby Bożej.  Każda parafia otrzyma 15 kopert z deklaracją oraz obrazkiem, który pozostanie u osoby wypraszającej łaskę powołania w naszej archidiecezji. Osoby, które chcą podjąć się tej modlitwy zabierają kopertę i odsyłają według adresu jaki na niej widnieje, po wcześniejszym jej wypełnieniu.

3. Próby przed I Komunią dla dzieci klasy III w poniedziałki i środy o godz. 16.00. Dziś spotkania mają. o godz. 9.30 klasa VI  wraz  z rodzicami jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 11.30 klasa III wraz z rodzicami.  Za tydzień spotkania mają o godz. 9.30 klasa VII i VIII jako przygotowanie do bierzmowania, o godz. 11.30 klasa I i II wraz z rodzicami.

4.  We wtorek 23 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.30. Taca na dzieła misyjne.

5. W czwartek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

6. Na kościół ofiary złożyli: pewna rodzina 100, z Cmentarnej 100zł, Rodzina z Koronacyjnej 350zł, Stanisław Rusek Rynek 200. Rodzina Nawrotek z Siewierskiej 100 Dziękuję za wszelkie ofiary i za dzisiejszą tacę inwestycyjną na remont kościoła.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:  Stanisław Miśta. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…

8. Ks. Marek organizuje wyjazd wakacyjny 'Wakacje z Bogiem’ do Niepokalanowa pod Warszawą, w dniach od 15 do 20 lipca. Można zgłaszać dzieci i młodzież. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.

9. Msza imieninowa za ks. Marka od Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia w następną Niedzielę o godz.11.30.

10. Polecam Tygodnik Niedziela. W nim wyjazd naszych ministrantów, którzy byli na dniach otwartych w seminarium z ks. Markiem.

21-28.04.2024

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA –21.04
8.00+ Waleria Wincenty Rusek
9.30+ Jan Sus w 1 r.śm.
11.30+ Marian Kula – od Rady Parafialnej
16.00+ Łukasz Gajewski – od mamy z mężem
  PONIEDZIAŁEK – 22.04
6.30 + Marian Kula – od Zofii i Andrzeja Jastrzębskich
 17.30 + Anna Kulka – od Zofii i Marka Bulskich
WTOREK – 23.04
6.30 + Waldemar Kot – od wnuczki Ewy z rodz.
 17.30 + Anna Kulka – od chrześnicy Falana z rodz.
ŚRODA – 24.04
6.30 + Daniela Utracka – od chrześnika Bogusława z rodz.
 17.30Nowenna do Matki Bożej
CZWARTEK – 25.04
6.30+ Waldemar Kot – od wnuków Kamila i Artura
17.30+ Anna Kulka – od Dominiki i Przemysława Żywczok z rodz.
PIĄTEK – 26.04
6.30+ Waldemar Kot – od chrześnicy Anety i Marcina Zeman
17.30+ Marian Kula – od Dariusza i Anny Rak
SOBOTA – 27.04
6.30 + Marian Kula – od Krystyny Rak
 16.30 + Władysław Buła – od szwagierki Krystyny Lucyny i Zofii z rodzinami
 Niedziela – 28.04
8.00+ Krystyna Tadeusz Marianna Kuras
9.30+ Zofia i Władysław Surowiec
11.30+ Janina Bronisława Jan Pawlik O zdrowie i bł. Boże dla ks. Marka – od ŻR i Wspólnoty Miłosierdzia
16.00  + Łukasz Gajewski – od wujka Ryszarda z żoną Grażyną i rodz.

O pokój na świecie w Ziemi Świętej i Ukrainie

W pewnej intencji

O szczęśliwe i bezpieczne prace przy Kościele

O ustanie pandemii i o zdrowie dla chorych

O zdrowie i błog. Boże dla Stefana i całej rodziny

Za małżeństwa w kryzysie – o odnowienie miłości

O szybki powrót dla Damiana

O owoce peregrynacji Obrazu Matki Bożej

O zdrowie dla Wojtusia

+W intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

+ Zofia Piotr Stanisława i Franciszek Gancarek, Anna Stefan Tadeusz Szymczyńscy,

+ Barbara Pucek – od rodz. Konieczniaków z rodz.

+ Leszek Raczek – od Alicji i Leszka Karolczyk

+ Tomasz Skabek – od Barbary i Jarosława Kazimierczaków z rodz.

+ Anna Kulka – od Danuty i Wacława Rakowieckich

+ Marian Kula – od Franciszka Kuli z rodz.

+ Waldemar Kot – od ZP „Kuraś” z Myszkowa

+ Witold Bialik – od Elżbiety i Ryszarda Rutkowskich

+ Czesław Gębka – od Andrzeja Gębki z rodz.

+ Alfred Werner – od Heleny Fiutek

+ Witold Poznański – od Aldony i Jarosława Rusek z córką Nikolą

+ Hanna Kulik – od Stanisławy Warchoł

+ Józefa Bodalska – od Barbary i Krzysztofa Goc z rodz.

+ Michał Ćwiek – od Elżbiety i Jarosława Kleszczewskich z dziećmi

+ Maciej Raczek – od koleżanek i kolegów córki Beaty z Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie

+ Henryk Biały – od Marty, Tomasza, Justyny, Michała, Oskarka z Pauliną Maciążek

+ Stefan Wrona – od Janiny Jurek

+ Leszek Makieła– od Genowefy Machury z rodz.

+ Marian Rak– od Teresy i Eugeniusza Bubel

+ Henryk Czarnecki– od Krystyny i Marka Dworaczyk z rodz.

+ Józefa Jędrychowska– od Iwony i Rafała Bilnik z córką

+ Halina Cieplińska– od Władysławy Hadzińskiej

+ Marek Dziuk – od Anny i Dariusza Kułach z rodz.

+ Łukasz Gajewski– od Krystyny Kułach z Olą i Danielem

+ Bogusław Łosiński– od Haliny i Aurelii z rodz.

+ Rafał Szuliński– od Magdaleny i Piotra Wojewoda

+ Iwona Malczewska– od Grażyny i Dariusza Ziajskich