OGŁOSZENIA 08.10.2023 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

JUBILEUSZ 650 -LECIA PARAFII I ODPUST PARAFIALNY

1. Dzisiaj w nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Różańcowej obchodzimy Jubileusz 650 lecia istnienia naszej Parafii. nasz Odpust Parafialny. Dlatego wołamy tu przed otarzem Mrzygłodzkiej Parafii Bogu niech będą dzięki za to miejsce spotykania i sprawowania Sakramentów świętych. A przed  Obliczem naszej Matki Różańcowej: wołomy za cała Parafię  „Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas Sumy Jubileuszowej o godz. 16.00, którą poprowadzi sam Arcybiskup Wacław Depo a poprzedzi ja procesja  o 15.00 Różańcowa do V ołtarzy. Dziękuje Kołom Różańcowym, AK i Radzie Parafialnej, Fundacji Przyjaciel z sercem i świetlicy Kuźnii Talentów  za zrobienie Ołtarzy.  Przed Mszą poczta Polska odsłoni Pocztówkę Jubileuszu 650 lecia Parafii Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom, strażakom, pocztom sztandarowym szlole, paniom  niosących feretrony.  Dzieciom klasy IV I V za sypanie kwiatów.  Dziś na mszy św. o 9.30 Młodzież klasy II i starsi wraz otrzymują katechizmy bierzmowania, natomiast na mszy św. o 11.30 spotkanie krótkie dla dzieci z rodzicami klas I i II.. Za tydzień spotkania mają o 9.30 młodzież przygotowują się do Bierzmowania, która pod koniec pażdziernika przyjmie bierzmowanie, o o 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców klasy III komunijnej. Dziś Apel Maryjny – dziękczynny Kończący Misje święte.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek wzywa nas do wielkiej modlitwy za rodziny, za dzieło misje kościoła i o pokój na świecie. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami przychodzą na swoje nabożeństwa we wtorki i piątki. Młodzież w poniedziałki i czwartki.

3. Dziś przy okazji odpustu pragnę wszystkim podziękować za troskę o naszą świątynię. Dziękuję za wszystkie pracę przy Kościele i wszystkie ofiary na rzecz Parafii w tym roku szczególnie na remont kościoła do którego się przygotowujemy. Troska o nasz kościół duchowy i ten materialny to nasz chrześcijański obowiązek

4. W najbliższą niedzielę, 15 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. W okazji tego dnia  Śląska Komenda Wojewódzka organizuję Ogólnopolski Bieg Papieski  na Śląsku 15 X w naszym Sanktuarium Mrzygłodzkim. Rozpoczyna się o 10.00 na Kalwarii, potem Msza o 11.30, posiłek i rozdanie dyplomów. Wszystkich chętnych do Biegu Papieskiego prosimy o zapisywanie się w Zakrystii lub w kancelarii. Fundację Przyjaciel z sercem proszę o przygotowanie spotkania. Młodzież z Wolontariatu i SLO proszę o zapisywanie się do pomocy Dnia Papieskiego, do zbiórki,  jak również za tydzień po każdej Mszy świętej będzie sprzedaż kremówek przez młodzież z Wolontariatu i z Oazy. Także przygotujmy się za tydzień na zakup Papieskich kremówek. Za tydzień Apel Papieski o 21.00.

6. Zbliża się czas modlitwy Kościoła za naszych zmarłych. Wypominki będziemy na razie tylko po południu od 15. – 17.

7. Dziękuję naszym Misjonarzom ks.Prałatowi Stanisławowi Gębce naszemu rodakowi i ks. dr Jackowi Marcińcowi profesorowi naszego Seminarium za Czas Misji świętych. Za przygotowanie całej naszej parafii do Dzisiejszego Jubileuszu 650 lecia Parafii Mrzygłód

Słowo Boże ukazując nam Maryję jako pewną i najkrótszą drogę do Nieba.

PODZIĘKOANIE PO JUBILEUSZU O 16.00