OGŁOSZENIA – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023

1.. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Wczoraj 37 osób w naszej Parafii przyjęło z rąk ks. Bp Antoniego Długosza sakrament Bierzmowania. Dziś o 9.30 młodzież odbiera zaświadczenia i inne dokumenty o tym Sakramencie. Dziś spotkania o 9.30 ma młodzież po bierzmowaniu o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III.  Za tydzień spotkanie ma o 9.30 klasa VIII i VII jako przygotowanie do bierzmowania, a o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klasy IV Rocznicowej.

2. W poniedziałek i we wtorek, ostatnie nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli na różańcu.  Dziękujemy tym, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach. Wszystkie dzieci z klasy I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII zapraszamy za ostatni różaniec w poniedziałek. Natomiast we wtorek przed Uroczystością Wszystkich Świętych robimy Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za wybraną świętą lub świętego. Początek Balu w Kościele o godz. 16.30 rozpoczniemy wspólną Modlitwą potem przechodzimy na Świetlicę gdzie będzie przyjęcie i wspólne zabawy oraz poczęstunek Wszystkich Świętych. Zgłoszenia i zapisy na bal u pań na świetlicy.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą  sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 16.00 pierwsza msza św. oktawiana za naszych zmarłych Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 Msza św za wszystkich zmarłych a po niej procesja żałobna, z wypominkami jednorazowymi. Tradycyjnie prosimy orkiestrę na 11.20 i spod Kościoła wyruszymy na Cmentarz. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Tradycyjnie na Cmentarzu będzie kwesta na Seminarium Duchowne, które utrzymuję się z naszej ofiarności. Ks. Rektor wraz z klerykami dziękują za złożone ofiary.

4. Wypominki roczne półroczne czy okatawalne i jednorazowe możemy zamawiać w kancelarii w poniedziałek i we wtorek od 9-12 i od 15 – 17, a potem po każdej mszy w Zakrystii. Osoby, które chcą opłącić groby prosimy w godz od 15-17.00 lub po mszy wieczorowej. Opłaty cmentarne grobów są najczęściej na 20 lat, z deklaracji złożonych przez dysponentów grobów wynika, że wiele grobów jest nie opłaconych czyli nie przedłużonych. Jeśli nie ma opłaty przedłużenia, to miejsca te wracają z powrotem do dyspozycji Parafii, a Parafia może te miejsca udostępniać nowym osobom, które chcą nabyć dane miejsce Cmentarne. Jest też wiele grobów z których chcemy zrezygnować proszę te osoby, żeby zgłosiły te informację do Kancelarii. Dziękuję CIS za porządki na Cmentarzu

5. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 z wypominkami jednorazowymi. O godz. 17.00 Msza święta oktawalna z różańcem za zmarłych. Zapraszamy wszystkich na  modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30. Spowiedź dla dzieci  klasy IV , V, VI, VII o 16.00, potem krótka msza święta.  O 17.00 msza z wypominkami oktawalnymi, potem Droga Krzyżowa, Czuwanie pokutne prowadzone przez koło nr XI i koło męskie. O 20 czuwanie młodzieży klas VIII i VII  przygotowujących się do Bierzmowania, prowadzi Oaza. W czasie czuwania spowiedź i komunia. Sobota, 4 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. o godz. 6.30 – serdecznie zapraszamy! Wieczorna Msza niedzielna o 16.30 potem różaniec oktawalny.

8. Ofiary w tym tygodniu złożyli: z Poniatowskiego 300, Sikorki 200 Łuksz Pilis 200, Jan i Alicja Borówka Krakowska 200

9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Anna Ziernicka i Czesław Gębka. Polećmy wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….